Як збільшити врожайність часнику

Описание: Все про агротехніку вирощування часнику та цибулі у відкритому грунті

Ivan
Ivan
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 18
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Ivan » 07.09.2016, 15:03

Мабуть одна з культур яку ми, окрім картоплі в обов’язковому порядку, садимо кожного року на своїй ділянці. І що цікаво з кожним роком площу під часник збільшуємо – чому, через гарну віддачу як в грошовому еквіваленті так і для себе мати свій гарний часник приємно та корисно. Серед особливостей які застосовую при вирощуванні часнику можна відзначити то що для посадки використовую сівок з повітряних зубків. Це не тільки дає можливість не використовувати для посадки товарний часник а й оздоровлює його. Головки великі і не діляться на десяток-півтора дрібних зубків в голівці.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #2 Lariska » 07.09.2016, 16:58

В цілому вирощування часнику досить схоже з вирощуванням цибулі з сівка, він садиться зубчиками або сівком. Зазвичай під зиму правда в сильні морози може підмерзнути.
Що стосується врожайності то вихід менше ніж з цибулі.
З прибиранням звичайно потрібно оперативно а то потріскаються.
Але взагалі мені здається цибулею вигідніше займатись.

Felic
Felic
Повідомлення: 10
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #3 Felic » 07.09.2016, 17:02

День добрий. Живу на півдні України плануємо цього року засадити 50 соток часником, за розрахунками 1 тонна посадкового матеріалу і на виході отримати тонн 7. Земля до цього досить довго пустувала і ми її двічі продискували і перед посадкою пройдемось культиватором, планували ручною сівалкою садити але ось тепер думаємо може вручну?

turist
turist
Повідомлення: 15

Сообщение #4 turist » 18.09.2016, 21:07

Когда выкапываю чеснок то бросаю в обычную воду на час или два, одновременно вода попадает внутрь (так между зубками есть чесночная слизь, которая вызывает порчу зубков, а вода разводит и частично вымывает) и одновременно моется и имеет товарный вид. Позже рассыпаю на покрывало на пол дня на солнышко подсушиваю, далее на чердак (на чердаке 10 см. Сена постелено... ибо сено вытягивает влажность) за месяц времени уже высыхает и теряет 25℅ свои веса. Остальные как очень жарко на чердаке то снимаю с ящики и в кладовую. Ну как-то так, и в этом деле каждый себе хозяин.

Laura
Laura

Сообщение #5 Laura » 20.09.2016, 15:31

Коли садити часник навесні, по прогнозам йдуть дощі і похолодання. Які оптимальні дати або по яким ознакам та прикметам обирати час посадки часнику під зиму.

Ivan
Ivan
Повідомлення: 18
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #6 Ivan » 20.09.2016, 15:35

По науковому садити часник в грунт восени потрібно за 35-45 днів до настання морозів. До настання зими і промерзання грунту часник встигає розвинути кореневу систему довжиною 10-12 см, проте зелена поросль вже не з'явиться. Оптимальний час посадки часнику в центральних регіонах України - з 20 вересня до середини жовтня.

Docent
Аватара
Docent
Повідомлення: 17

Сообщение #7 Docent » 29.09.2016, 20:25

А чи можна садити часник в суху землю. В нашому регіоні все ніяк не підуть дощі, і земля як пил. Ось і думаю як це її культівірувати, адже пилюка буде стояти стовпом та як рядки нарізати. Хтось саджає в таку суш, чи чекати дощів?

turist
turist

Сообщение #8 turist » 29.09.2016, 20:37

Поскольку сейчас настала пора сажать, а это действительно уже следует начинать, потому что начинаются холода, расскажу, как сажал я. О сборе и уходе пока не будем. В идеале чеснок должен успеть укорениться, но не взойти. Итак, хорошо разработав площадь ее обязательно прикатывают катками. Делается это для того, чтобы потом земля не очень осела и чеснок ваш не оказался сверху, а так он будет на той глубине что вы и посадите. Затем ручным культом, с маленькой лапой или двумя, начинаем нарезать строки.

То есть делаем не рядки, а маленькие щели в земле которые, если бы не прикатано, и не видно было. Ну а за вами идут жена, дети и другие "гастарбайтеры" и втыкают зубчики чеснока. Садить легко, прикапывать почти не надо, достаточно еще раз прикатать. А можно и не прикатывать, потому что сами "гастарбайтеры" когда идут по первому притаптывают второй. Рядки идеально ровные, в рядках как по струне, а зубки попадают на хорошо распушенную почву. Вот и все. Большую площадь не накрываем, но когда будет снег хорошо провести снегозадержание и достаточно. На МБ тоже можно сварить перекладину с 3-4 вертикальными пластинами, можно без стрелки. Крайняя пластинка идет по пройденному и так выдерживаем ширину строк. Здесь снова, конечно, на высоте будут малыши так нагрузка минимальная а управлять ими легче. Ширину рядков устанавливаем в зависимости от того как потом будем проводить прополку и другие обработки.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #9 eddbit » 29.09.2016, 21:45

Гадаю не варто поспішати, ще зарано садити, може зійти. Ще садити можна буде цілий жовтень, і я взагалі саджу зазвичай в середині жовтня – Хмельницька область.
Живу как умею и другим не мешаю

Vikent
Vikent
Повідомлення: 8
З нами: 1 год

Сообщение #10 Vikent » 30.09.2016, 10:59

Чеснок можно высаживать и при нулевых температурах, при условии, если не будет сильных морозов, иначе не успеет укорениться. Для чеснока хватает 2-3 недели (месяц, еще лучше) на укоренение при температуре -5 ночью, + 5 днем. В нашем регионе однозначно еще нужно ждать, а то взойдет и будет зимой подмерзать, а весной болеть.

Egorka
Egorka
Повідомлення: 14

Сообщение #11 Egorka » 30.09.2016, 13:38

В когось був вимерз часник? Скільки пам’ятаю практично завжди часник сходив восени але ніколи не підмерзав. За останні декілька років зими в Чернівецькій області такі теплі, що можна теоретично і взимку садити часник, земля більшість зими не промерзала зовсім.

RULY
RULY
Повідомлення: 12

Сообщение #12 RULY » 08.10.2016, 20:46

Кто занимается чесноком, не забывайте учитывать плюсы и минусы:
1) у нас в Украине изменился климат и существенно...
Зимы практически нет (нет снега) поэтому думайте на какую глубину сажать зубок.
2) лето может быть дождливым, (на востоке в этом году такое наблюдалось), то чтобы не потерять урожай стоит подумать про канавы, или глубокие борозды которые будут взимать лишнюю влагу. (Конечно имею в виду кто сажает 10 соток и больше)
3) В этом году таки буду накрывать ветвями (сосновыми) чеснок, потому что кто в моем селе накрыл, то чеснок родил хороший.
4) не забывайте что чеснок - зубки нужно обрабатывать перед посадкой.

Veprik
Veprik
Повідомлення: 9

Сообщение #13 Veprik » 11.10.2016, 13:02

Думаю одним из основополагающих факторов в получении больших товарных головок чеснока являются сроки посадки. И сейчас думаю самое время сажать. По прогнозам уже ночные заморозки, в нашем регионе с завтрашнего дня начинают дожди и уже не влезешь в огород, так что я сажу чеснок сегодня и всем советую не затягивать более с датой посадки.

Mark
Аватара
Mark
Повідомлення: 9

Сообщение #14 Mark » 11.10.2016, 16:13

Що скажете щодо попередника часнику - конюшина? 4 роки був конюшина, зараз збираюся на її місці посадити часник.

Ostap
Ostap
Повідомлення: 27

Сообщение #15 Ostap » 11.10.2016, 16:19

Терміни висадки часнику з 5-го по 14 жовтня не пізніше! Необхідно на укорінення 2-3 тижні без істотних морозів. Навіть якщо часник проросте, нічого страшного в цьому немає.
Насіннєвий матеріал бажано готувати щороку самостійно (за умови, звичайно, що ваш сорт вас влаштовує).
Я залишаю влітку 5-7 головок зі стрілками, як тільки біла плівочка на стрілці лопне, стрілку відламують і просушують, потім збираю з неї дрібненькі зубочки і висіваю в борозенки в ті ж терміни що і часник (можна сіяти навесні). З насіння на наступний рік виростають прекрасні "однозубки" - це і є найкращий посадковий матеріал. З однозубок, як правило виростають великі, красиві головки часнику.

Egorka
Egorka
Повідомлення: 14

Сообщение #16 Egorka » 11.10.2016, 16:42

А я ще пізніше, напевно зможу посадити... Якщо не спізнюся...
Якщо метеопрогноз не бреше, і плюс буде ще місяць, то і в кінці жовтня-початку листопада можна буде ще садити часник.
А пам'ятаєте позаминулу осінь? Це коли "сніг випав тільки в січні", так тоді, один знайомий в січні і посадив, і виріс часник, хороший такий!

Vikent
Vikent
Повідомлення: 8

Сообщение #17 Vikent » 11.10.2016, 17:42

Коротко, согласно темы о своем: "В 2014 году семьей немного вырастили озимого чеснока, достойного сбыта не было, вот и засадили под зиму около 8 соток. В прошлом году засадили 20 соток а остальные, 250 кг., продали. Сажали с междурядьями 45 см. Рано весной и на конце мая кормил селитрой, всего около 1 кг на 1соту, под культивацию. Более химии не применял, хочу попробовать гербициды против сорняков. Междурядную обработку мотокультиватором проводил раз 4-5, чеснок это любит. Копали вручную, на этот год нужно к МБ приладить скобу чтобы подкапывать чеснок. Хочу сделать обрезную машинку на 4 ряда, возможно кто подскажет какой или с чего там применяется отрезной диск. Буду благодарен.

Вернуться в «Часник, цибуля: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость