Як збільшити врожайність часнику

Описание: Все про агротехніку вирощування часнику та цибулі у відкритому грунті

Filonka
Filonka
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 3 місяця 26 днів

Сообщение #103 Filonka » 17.05.2017, 21:46

Цікавість переважила і сьогодні висмикнула один кущик часнику щоб побачити що ж там за голівка буде, бо листя вже майже по пояс мені і стовбур товстенний. А там взагалі нічого, тобто просто стебло біле і коріння, а зачатку голівки навіть зовсім немає, ніякого потовщення. Чомусь я думала що там буде маленька хоча б часничина, а там пшик. Ще рано, і виросте, чи щось негаразд саме з моїм часником?

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #104 errror » 18.05.2017, 05:36

Filonka писал(а):Чомусь я думала що там буде маленька хоча б часничина, а там пшик. Ще рано, і виросте, чи щось негаразд саме з моїм часником?
Наскільки мені відомо, перше підживлення проводять у фазі 3-4 листків, а друге в середині червня, коли лише починають формуватися головки. Відповідно ще дуже зарано для того щоб побачити сформовані головки часнику, лише приблизно через місяць можна буде спробувати смикати часник. Це стосується часнику у відкритому грунті.

Lutar
Lutar
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 3 місяця 1 день

Сообщение #105 Lutar » 18.05.2017, 11:49

Вітаю всіх! Кілька днів тому на часнику з'явилися оранжево-іржаві плями, а тепер листя наче обсипані таким же іржавим порошком. Часник озимий, листя були міцні, зелені. Може хто підкаже, що сталося і як лікувати (якщо це хвороба).

Михайло
Михайло
Повідомлення: 11

Сообщение #106 Михайло » 18.05.2017, 11:58

Розповім свою простеньку технологію вирощування часнику. Я восени вибираю найкращі, великі, просушені головки часнику. Вибираю найбільш великі зубчики. Готую грядку в жовтні (додаючи туди трохи деревної золи) і саджу зубки як можна пізніше, перед закриттям дачного сезону. Головне умова, що б при посадці вже була досить прохолодна, суха погода. Подальші осінні дощі мене вже не турбують, оскільки тепла немає.
Навесні він сходить рано і тут я йому допомагаю як можна швидше набрати зелену масу - розпушую ґрунт на грядці. Роблю це глибоко, без церемоній, оскільки коренева часнику ще дуже мала і її не пошкодиш, ну а якщо і станеться таке, то часник легко створює нові корінці. Підживлюю його тільки один раз за весь сезон - у травні слабким розчином коров'яку. Ще рихлю землю плоскорізом - 1 раз в тиждень. Часник дуже любить дихати корінням. Розпушуйте ґрунт частіше і він Вам відповість взаємною любов'ю, так і бур'яну менше стає.

Rusya
Rusya
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 4 місяця

Сообщение #107 Rusya » 18.05.2017, 14:01

Lutar писал(а):Вітаю всіх! Кілька днів тому на часнику з'явилися оранжево-іржаві плями, а тепер листя наче обсипані таким же іржавим порошком. Часник озимий, листя були міцні, зелені. Може хто підкаже, що сталося і як лікувати (якщо це хвороба).
Описане вами захворювання схоже на іржу. "Одна з найбільш поширених хвороб, що викликається біотрофними грибами і вражає величезне число видів квіткових, хвойних і папоротеподібних рослин — іржа. Найчастіше іржа проявляється у вигляді пустул на листках невеликих заглиблень іржавого кольору. Спори в якості поживного продукту містять олію з розчиненим у ній червоним пігментом, тому їх колір у різних видів грибів варіює від жовто-оранжевого до темно-бурого. Спори дуже легкі: відриваючись від ніжок, вони можуть підніматись повітряними струмами на висоту до декількох кілометрів і переноситися на величезні відстані"
Думаю необхідно обробити часник Фітоспоріном-М. І, мабуть, доведеться обробити весь город, щоб уникнути зараження інших рослин.

Светланка
Светланка
Повідомлення: 8

Сообщение #108 Светланка » 18.05.2017, 14:06

У нас знову жовтіє часник. Але жовтіють тільки нижнє листя. Я думаю, що це знову з холодами пов'язано, оскільки за останній тиждень тільки 1 жаркий день був, а по ночах на нашому голому полі взагалі градусів 5-8 було. Помідори та перці аж побіліли (нижні листки). Я в першу чергу спробую прополоти і підживити свій часник. Сподіваюся, допоможе.

Sidor
Sidor

Сообщение #109 Sidor » 18.05.2017, 20:44

Не знаю як кому, а мені часник - самий безпроблемний овоч.
Садити і прибирати - одне задоволення. Ранньою весною посипаю попелом.
Пізніше підливаю перебродженим і розведеним курячим послідом. Полив любить, розпушування теж. З найбільших залишаю насіння для розмноження. Кожен рік міняю місце посадки. І до морозів він повинен обов'язково вкоренитися. Прогноз погоди - самий відвідуваний сайт перед посадкою часнику восени.

Ksinon
Ksinon
Повідомлення: 12
З нами: 4 місяця 6 днів

Сообщение #110 Ksinon » 19.05.2017, 10:14

Скажіть фахівці чи можна поливати часник холодною водою, чи не буде більше шкоди від того? Хоча теорія і поради – це одне, а перевірена власноруч теорія краще за все. Тож полив гарно одну грядку часнику, добре зіллявши водою з водогону. А іншу поки лишаю без поливів – через 2-3 тижня буде видно чи варто було лити воду холодну чи ні. Не треба писати що поливати відстояною та теплою набагато краще, не маю можливості нагрівати воду. Поливати треба багато, а бочки на 200 літрів для нагріву на сонечку води в мене немає, на жаль.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 212

Сообщение #111 eddbit » 19.05.2017, 12:31

Немає правильного варіанта відповіді. Дуже багато індивідуальних факторів. У одного холодна вода це – 5 градусів ,у іншого 10, і т.д. Але загалом не можна цього робити, що б там хто не говорив. Перший наслідок для рослин - ШОК. Перший результат - коріння не зможуть засвоювати воду як наслідок різкого звуження капілярів та ін. У результаті отримаємо зворотній ефект, тобто рослина стане кволою адже листя витрачають воду в тому ж режимі, а корені не можуть поставити свіжих порцій. Далі може слідувати цілий комплекс розладів.
Заперечення типу грунт гарячий і воду зігріє не приймаються. До того ж це погано і для ґрунту. Дощувати можна (поки летить - зігріється), але дощувати можна тільки деякі культури і газон.
Але будемо раді почути результат вашого експерименту, який ваш часник буде кращим з поливом холодною водою чи без поливу. А ще краще організувати третю ділянку і поливати теплою водою, ось тоді б був дійсно корисний експеримент. Нехай родить!
Живу как умею и другим не мешаю

Sonka
Sonka
З нами: 3 місяця 7 днів

Сообщение #112 Sonka » 01.06.2017, 07:15

В мене на часнику вже з’явилися стрілки. Хочу запитати не про те чи варто їх обривати – обов’язково, а мене більше дивує що досить рано вони з’явилися. Чомусь я вважала що стрілки мають з’являтись набагато пізніше. У кого як зі стрілками на часнику?

Светланка
Светланка
Повідомлення: 8

Сообщение #113 Светланка » 01.06.2017, 16:27

Стрілки обриваю коли вони досягнуть розміру від 10 до 20см. Пропускаю через м'ясорубку, солю, додаю майонезу або сметани і на хліб. Дуже смачно. Спробуйте. А довші стрілки стають жорсткими.

Lutar
Lutar

Сообщение #114 Lutar » 01.06.2017, 16:30

Як правильно і хто як і чому саме так робить: виламувати, витягувати, обрізати стрілки часнику? Пишуть що якщо витягнути, то часник може впасти, а інші пишуть що саме витягують бо тоді нова стрілка вже не буде рости. Може є де почистити у авторів, які викликають довіру?

First
First
Повідомлення: 9
З нами: 3 місяця 12 днів

Сообщение #115 First » 07.06.2017, 19:26

Можна по тому коли почали стрілки вилазити у часнику визначити хоча б орієнтовну дату початку збирання часнику?

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271

Сообщение #116 errror » 07.06.2017, 21:59

Досвідчені городники в курсі, що озимий часник може зберігатися тільки до осені. Його треба відразу садити, так як він не зможе долежати до весни, та й посаджений навесні, він більше йде в бадилля, формуючи маленькі головки. Але якщо зберігати в холодильнику, то можливо протримати до весни. Такий часник при холодному зберіганні добре йде на головки.
Яровий часник лежить відмінно. Його можна зберігати рік і навіть півтора. Відходів майже не буває. Правда, садівники воліють садити озимий часник. Він більш врожайний, зубки крупніше, не треба мучитися з очищенням дрібних зубків. І грядку озимий часник звільняє раніше, що дозволяє посадити іншу культуру і зібрати другий урожай.
На зберігання відбирають найбільші цибулини, ті що розтріскались вживають в їжу в першу чергу. Коли навесні з'являться сходи, часник треба підживити аміачною селітрою, 20-30 г на 10 л води. Великої шкоди врожаю завдає іржа. Щоб цього не сталося, рослини обприскують навесні Топазом, 2 мл на 10 л води.
Коли часник викидає стрілки, їх обривають, залишаючи одну-дві на найбільших кущах. На них будуть насіння, плюс стрілки сигналізують, коли починати прибирання: якщо стрілки тріскаються, треба терміново викопувати часник. Коли рослини викидають стрілки, часник знову підгодовують, але вже нітрофоскою або азофоскою.
В цей же час рослини повторно обприскують від грибних хвороб Ридомил Голд. Якщо любите збирати перо часнику на зелень, обприскувати хімічними препаратами його не можна. Доведеться використовувати тільки Фітоспорін, який працює лише за першими ознаками хвороби або Триходермін.
Особливість часнику в тому, що привезений здалеку насіннєвий матеріал вироджується протягом трьох-чотирьох років, зубки і головки дрібнішають, врожаї падають. Щоб такого не траплялося, треба або кожні три роки оновлювати насіння через бульбочки, або купувати місцевий насіннєвий матеріал у бабульок на ринку.

Angelisa
Аватара
Angelisa
Повідомлення: 24
З нами: 5 місяців 26 днів

Сообщение #117 Angelisa » 08.06.2017, 07:09

От на часнику не випробувала Триходермін, хтось пробував, має сенс обробити ним посадки часнику. Взагалі то часник в мене поки нічим не хворіє, то чи варто?

Gibrid
Gibrid
Повідомлення: 18
З нами: 3 місяця 26 днів

Сообщение #118 Gibrid » 17.06.2017, 07:55

В мене часник підживлювався 2 рази за сезон – поливав перебродженим коров’яком, міжряддя присипані перепрілою тирсою. І все одно кінчики жовті. Чому? Були весняні заморозки, але ж то вже було давно. Пишуть по форумах що нічого страшного в тому що жовтіють кінчики листків немає, але ж буває що стоять зелені аж майже до того часу коли вже пора буду викопувати, а тут ще місяць як мінімум до збирання, а він вже жовтіє. Кількість осадків цього року як ніколи – не багато й не мало, не заливає і не було довгої посухи.

Sonka
Sonka
З нами: 3 місяця 7 днів

Сообщение #119 Sonka » 17.06.2017, 16:50

Вже терміни підходять пожовтіння листя часнику. І взагалі чому така увага до цього пожовтіння, нехай собі жовтіють це не обов’язково признак хвороби чи нестачі живлення, а варіантів безліч – час прийшов, весняні заморозки, і ще багато інших причин.

Вернуться в «Часник, цибуля: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость