Як збільшити врожайність часнику

Описание: Все про агротехніку вирощування часнику та цибулі у відкритому грунті

Veterok
Аватара
Veterok
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 8 місяців 25 днів

Сообщение #120 Veterok » 19.06.2017, 18:41

Чи не пора вже копати часник? На що орієнтуватись визначаючи що вже пора викопувати часник?

turist
turist
Повідомлення: 15
З нами: 11 місяців 16 днів

Сообщение #121 turist » 01.07.2017, 18:28

Добрый вечер, хочу кратко рассказать про технологию получения хороших урожаев чеснока.
Во первых головки для посадки должны быть здоровыми и не поврежденными. Я обрабатываю чеснок препаратом "Максим". За 7 дней до посадки стараюсь разделить зубки, за неделю времени зубец получит свою порцию воздуха (так донышко головки не впускает воздух, и зубец тогда находится в состоянии покоя) выжидаю погоды высаживать зубцы чеснока. С утра провожу замачивание (обработку зубков) беру два ведра емкостью 25 литров, в одно вливаю 10л. воды и додаю 50 грамм препарата "Максим" ... засыпаю в раствор зубчики чеснока на полчаса. Далее пластмассовый ящик ставлю на пустое второе ведро и процеживаю раствор. В ящике обработанный посадочный материал оставляю на 3 часа, за это время проклевываются 2-3 мм. корешки. Таким образом, чесночные зубки и обработаны и пророщены!
Пора ли копать чеснок - вопрос вынесен в отдельную тему.

Ksinon
Ksinon
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 4 місяця 6 днів

Сообщение #122 Ksinon » 03.07.2017, 06:27

Як в кого з урожаєм часнику цього року? Щось мені ціни на базарі підказують що часник вродив добре у більшості тих хто його вирощує.

First
First
Повідомлення: 9
З нами: 3 місяця 12 днів

Сообщение #123 First » 04.07.2017, 16:07

Також читав на інших форумах що часник на ринку у них дуже дешево приймають по 20-25 грн. за кілограм. Не знаю по чому приймають у нас, але продають молодий по 100 грн. – доволі гарна ціна, як на мене, хоча часник цього року в мене вродив не погано.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 95
З нами: 1 місяць 20 днів

Сообщение #124 Олег » 04.07.2017, 19:51

Ніяк не можу зрозуміти - чому нестрілкуючий часник називають ярим і садять навесні.
Він так само добре, а може і краще, росте при садінні восени. Просто він стрілки не дає.
Може краще почитати спеціальну літературу?

Евгений Витальевич
Евгений Витальевич
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 2 місяця 25 днів

Сообщение #125 Евгений Витальевич » 04.07.2017, 19:58

Скільки років саджу часник і чомусь не задумувався що ярий можна садити восени. Не дарма ж значить на цей форум заходжу, дякую вам Олеже, цього року обов’язково посаджу ярий під зиму.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #126 Lariska » 06.07.2017, 10:44

Хоча люди вже копають часник, а я хочу розповісти про свій спосіб садіння часнику.
Я бульбочки саджу разом з основним часником (забками).
У мене схема посадки в дві строчки. Між самими рядками - 15 см. Між здвоєними рядками приблизно 40 см.
Поясню на пальцях. Рядок, через 15 см ще один, через 40 см рядок, через 15 см ще один рядок, через 40см - рядок, через 15 см - рядок і т.п.
Мені так зручніше обробляти. Я ледаща трохи, тому полю і рихлю плоскорізом. Під нього і схема посадки розроблялася. Зате тільки бур'яни зійшли, взяла плоскоріз, один раз провела їм в міжряддях і все чисто. А, вже, в рядочки прополоти - секундна справа.
Але схему посадки може кожен вибирати сам. Секрет не в ній.
У здвоєних рядках я часник саджу в шаховому порядку. Відстань між часником приблизно 10-13 см. Саджаю його на глибину рівній двом зубчикам.
А тепер найцікавіше. Між цими зубчиками, але вже на глибину в 2 рази меншу саджу бульбочки.
При такій схемі посадки в рядку і освітленості вистачає, і зубчики з бульбочками не конкурують за поживні речовини в грунті, і бульбочки в подальшому не губляться, тому що їх легко «вирахувати» при копанні часнику.
Викопую і часник і однозубки одночасно.
Саджу за допомогою плоскоріза і пластикової пляшки. Спочатку плоскорізом намічаю рядки. Якраз на глибину посіву бульбочек. Потім шийкою пляшки (з кришкою) роблю поглиблення для зубчиків. Розкладаю в "ямки" зубчики, між ними - бульбочки. Присипаю невеликим шаром грунту, потім добрива, якщо використовую і знову грунт врівень з основним рівнем гряди.
Усе. Швидко і просто.

Liza
Liza
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 3 місяця 5 днів

Сообщение #127 Liza » 06.07.2017, 12:22

Відносно врожайності можу запевнити що особливої різниці немає, обломили стрілку чи ні. Розмір головки залежить від сорту і грунту. Справа в тому що коренева система там дуже складна і кожен корінець виконує свою функцію. Помилково вважати, що не обламавши стрілку ми втрачаємо врожай до 20%, може тільки зовсім трошки 3-5% - ніхто не вимірював.
Я ось залишаю стрілку до повного дозрівання бульбочки (не плутайте "дозрівання" і "засихання") і головка така ж як і у тих де обламувала стрілки.
Якщо ми хочемо отримати якісні насіння в бульбочках (досить великі і зрілі) повинні якось по-особливому ставитися до таких рослин. Справа в тому, що головки виконують роль "МАМИ" у якій з'явилася величезна сім'я - діти! Велика родина вимагає і більше харчування, як у людей. Значить таку "маму" потрібно більше і годувати. А якщо цього не робити? Мама буде віддавати ВСЕ своїм діткам, стаючи сама недоглянутою.
Щоб головка-мама була повноцінною і насіння в бульбочках теж, я проводжу два-три рази хорошу підгодівлю настоєм коров'яку і часті, повноцінні полив в жарку погоду, особливо після того як утворилася бульбочки.
Траву (а у мене в основному мокриця) я не прополюю, вона виконує роль мульчі. Грунт на грядці повинен завжди бути вологим. Якщо погода дощова, полив не потрібний, але за станом вологи в грунті стежити потрібно, головне не допускати сухого ґрунту.
Перезволоження грунту, в момент зростання часнику хоч з бульбочками, хоч без них, для часнику не страшні, це не цибуля, якій зайва волога завдає тільки шкоду.
Висновок: якщо Ви залишили бульбочки на насіння, потрібно ці рослини підгодовувати окремо, рясно поливати, стежити за станом грунту на грядці в цілому, а за рослинами з бульбочками ОСОБЛИВО!
Наголошу ще раз. Мова про повне дозріванні насіння в бульбочках мова жодним чином і не йшла, насіння в бульбочках дозрівають при викопаних голівках при висиханні бадилля часнику Насіння вважаються дозрілими, коли Бульбочки "розтріскались" і видно стан шкірки насіння, зазвичай вона набуває фіолетового відтінку, у білих сортів, шкірка на насіння стає злегка жовтою.

Mikola
Mikola
Репутація: 2 (+2/−0)
З нами: 6 місяців 3 дня

Сообщение #128 Mikola » 06.07.2017, 12:33

Давно помітив, що не глибоко посаджений часник не дає великих голівок.

Олег
Олег

Сообщение #129 Олег » 06.07.2017, 13:41

Трохи смішно - порівнювати часник з людиною (мамою). Це не людина, навіть не тварина.
Справа в тому що коренева система там дуже складна і кожен корінець виконує свою функцію.
Пробачимо незнання біології та заміну його фантазією. Так от, судинна система вищих рослин, по якій рухаються соки з коріння (ксилема) та із листя (флоема) зустрічаються та обмінюються речовинами у денці, яке фактично є дуже вкороченим стеблом. Там же вони і перерозподіляються - що куди. Пожива притікає в ті місця, де утворюються фітогормони, тобто, туди , де відбувається активний поділ клітин та йде ріст, зокрема - меристема. Саме там і утворюються цитокініни, гібереліни, ауксини. Тобто, коренева система та провідна система - дуже інтегровані, тому не може бути мови про функцію кожного корінця.
Цікаво теж - звідки взяті дані про відсотки: 20 чи 5? Чи не звідти, що і попередньо?
Ліза, у Вас виростають великі цибулини тому, що Ви їх підгодовуєте легкодоступним для рослини добривом - гноївкою. Там значний вміст азоту. Вистачає і бульбинкам, і цибулинї.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #130 admin » 06.07.2017, 16:10

Олег писал(а):Так от, судинна система вищих рослин, по якій рухаються соки з коріння (ксилема) та із листя (флоема) зустрічаються та обмінюються речовинами у денці, яке фактично є дуже вкороченим стеблом. Там же вони і перерозподіляються - що куди. Пожива притікає в ті місця, де утворюються фітогормони, тобто, туди , де відбувається активний поділ клітин та йде ріст, зокрема - меристема. Саме там і утворюються цитокініни, гібереліни, ауксини. Тобто, коренева система та провідна система - дуже інтегровані, тому не може бути мови про функцію кожного корінця.
Знімаю капелюха перед Вашими знаннями, та чесно дивую звідки вони? Невже все це може знати людина без спеціалізованої освіти, чи Ваша професія чи освіта пов’язана з рослинами?

Олег
Олег

Сообщение #131 Олег » 06.07.2017, 16:29

Дякую за добре слово :)
Так я ж повідомляв, що за спеціальністю - біолог. Ще точніше, закінчив аспірантуру Ботанічного інституту ім. Комарова АН бувшого ссср. А оскільки це сталося напередодні його розвалу, то я залишився тут, а аспірантські справи - там. Навчався я не заради дипломів, "корєшков", а тому що любив вивчати рослини. Проте, світ знань про рослини: безмежний, чим більше дізнаєшся - тим більше розумієш, що мало(або й нічого не) знаєш.

1979
1979
Повідомлення: 29
З нами: 8 місяців 27 днів

Сообщение #132 1979 » 07.07.2017, 06:17

Вот как раз вопрос, как я понимаю, специалисту. Все знают и я тоже слышал про севооборот, но все же сколько раз можно на одном месте сажать чеснок, и на сколько процентов может снизиться урожайность. Интересует данный вопрос так как не имею возможности менять площади для посадки, и еще, как чеснок растет после лука?

Silver
Silver
Повідомлення: 6
З нами: 1 місяць 13 днів

Сообщение #133 Silver » 08.07.2017, 06:24

Олег писал(а):Ніяк не можу зрозуміти - чому нестрілкуючий часник називають ярим і садять навесні.
Він так само добре, а може і краще, росте при садінні восени. Просто він стрілки не дає.
Може краще почитати спеціальну літературу?
Але ж є і нестрілкуючий озимий часник, чи я помиляюсь?

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 212
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #134 eddbit » 18.07.2017, 19:03

Залишав парочку стрілок часнику на насіння, і якось так вийшло що сьогодні викопуючи, а точніше просто витягував з землі без лопати чи вил і повитягував залишені зі стрілками на насіння. Посади назад та чи є в тому сенс? Хтось пробував так робити, чи вже цього року залишусь без насіння?
Живу как умею и другим не мешаю

Sonka
Sonka
Повідомлення: 17
З нами: 3 місяця 7 днів

Сообщение #135 Sonka » 19.07.2017, 10:47

А у мене в цьому році дуже багато посаджених бульбочек відразу дали маленькі головки часнику, замість однозубок. Якщо ці зубчики посадити, то чи виросте на наступний рік велика головка, з урахуванням того, що бульбочки ми беремо тільки з великого часнику (хоча інший ми і не садимо)?

Veterok
Аватара
Veterok
З нами: 8 місяців 25 днів

Сообщение #136 Veterok » 20.07.2017, 08:56

Sonka писал(а):А у мене в цьому році дуже багато посаджених бульбочек відразу дали маленькі головки часнику, замість однозубок. Якщо ці зубчики посадити, то чи виросте на наступний рік велика головка, з урахуванням того, що бульбочки ми беремо тільки з великого часнику (хоча інший ми і не садимо)?
Не сильний фахівець з сільського господарства, але в нашій місцевості існує думка який посадиш часник, такий і збереш. Тому завжди на посадку вибираємо найбільші зубки, нехай з не дуже великої головки, саме головне щоб великі зубки.

Вернуться в «Часник, цибуля: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость