Як збільшити врожайність часнику

Описание: Все про агротехніку вирощування часнику та цибулі у відкритому грунті

Nesmeyana
Nesmeyana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 32
З нами: 7 місяців 21 день

Сообщение #69 Nesmeyana » 30.01.2017, 07:43

Люди, поясніть мені навіщо взагалі потрібен яровий часник? Хотіла купити, так мене всі відмовляють. Кажу лежить добре, мені кажуть та озимий до наступного врожаю також. Головки менше ніби як... Так і не пояла, навіщо він потрібен, якщо всі озимим обходяться.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 10 (+10/−0)
Повідомлення: 196
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #70 eddbit » 30.01.2017, 08:04

Люди, поясніть мені навіщо взагалі потрібен яровий часник?
Як я розумію сенс посадки ярового часнику - його зберіганням. Озимий до весни вже втрачає свої якості, а яровий до нового врожаю хороший. Саме тому в цьому році залишив місце під посадку ярого часнику. Раніше не садив, цього року вирішив спробувати.
Живу как умею и другим не мешаю

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 5 місяців 23 дня

Сообщение #71 Nasredin » 15.02.2017, 08:20

Хтось може розповісти чим підживлювати часник, коли. А може порадите яку книжку почитати про вирощування часнику. Бо планую збільшувати ділянку що засаджую часником, тож хочу більш відповідально підійти до цієї справи.

Utilitar
Utilitar
Повідомлення: 24
З нами: 4 місяця 25 днів

Сообщение #72 Utilitar » 15.02.2017, 15:09

Скільки можна зібрати часнику з 1 га. І взагалі чи прибуткова справа вирощування часнику на продаж, хтось цим займається? Бо у нас на ринку весь часник китайський, або бабусі з своїх городиків продають, а щоб хтось вирощував на полях той не чув у нашому регіоні – може не вигідно?

Tukiner
Аватара
Tukiner
Повідомлення: 25
З нами: 4 місяця 13 днів

Сообщение #73 Tukiner » 15.02.2017, 15:36

Скажіть який врожай буде часнику по цілині. І чи варто садити яровий по цілині, чи краще все ж почекати осені. Посадковий матеріал ще не купив, поки думаю чи варто. Загалом площа невеличка соток 5. І скільки необхідно купити часнику щоб засадити ці 5 соток. Чи є механізми для малої механізації посадки часнику на таких невеликих площах?

Fainka
Аватара
Fainka
Повідомлення: 20
З нами: 4 місяця 14 днів

Сообщение #74 Fainka » 15.02.2017, 17:55

Скажіть який врожай буде часнику по цілині.
На цілині все здорово росте. Земля відпочила, не виснажена. Садіть сміливо.

TerelF1
Аватара
TerelF1
Повідомлення: 28
З нами: 6 місяців 13 днів

Сообщение #75 TerelF1 » 24.02.2017, 20:15

Ось видалася вільна хвилинка, хочу поділитися своїм невеликим досвідом (досвід, майстерність і імпотенція, як відомо, приходять з роками) про вирощування часнику. Все починається з землі. Часник любить родючу землю і не кислу. Легкий родючий грунт краще всього підходить для часнику. Я роблю так. Перекопую грядку, размічаю ряди і ставлю навпроти них палички. Роблю глибокі борозенки і закладаю туди перегній і золу. Якщо є калійна сіль, то можна кинути кілька жмень в борозенку (в перегної є для часнику все, крім калійної солі).Потім загрібаю все граблями і сажу часник навпроти паличок, що б зубки потрапили туди, де перегній. На відстані між рядами 30-35 см один від одного 12-15 см. Сажу на глибину 5-6 см якщо утеплюю, а якщо не утеплюю, то ще глибше 7-8 см. Утеплювати найкраще тирсою або ялиновими гілками. Пробував утеплювати листям і бадиллям, але миші, кроти зібралися тоді зимувати на мій часник зі всього села. Це погано, великі втрати були. Зараз, коли став саджати багато часнику, я його не утеплюю, а просто нагрібаю на ряди горбики землі. Велике значення має насіннєвий матеріал. Зубки беру великі, без жодних пошкоджень. При найменшій підозрі - бракую. Тому що сам голодуй, а добрим насінням будеш засівати своє поле і потім добрим людям хороший часник продавай. З великих зубків виходять великі головки. В цьому році у мене було кілька головок по 125 грам, а рекордна головка - 130 гр. По весні, як тільки земля відтанула треба розрихлити землю. Полоти треба в міру заростання, приблизно 2 рази за літо. Коли виростають стрілки, я їх обриваю і викидаю. Але раз в 5-6 років залишаю найбільші стрілки для того щоб відновити насіннєвий матеріал (це потрібно робити тому що часник схильний до вірусів і хвороб і може вироджуватись). Ці бульбочки зі стрілок висаджую на окрему грядку і в перший рік виходять теж бульбочки, але вже більші. І тільки на другий рік виходить з цих бульбочок головка з 4-5 зубками і тільки на третій рік вже виходить повноцінна головка оновленого часнику. Влітку в серпні часник копаю і ложу на сонці обсохнути, але не висохнути. Тому що в недосушеного часнику легко знімається луска. Часник стає біленьким і красивим. Формую пучки по сортах. Відкидаю пошкоджений і той що розкрився, а решту підвішую сушитися де-небудь у тіні. У мене на сіннику всі балки схожі на їжачків, цвяхи з них стирчать. Висушений часник я переношу на зберігання в комору.

Veterok
Аватара
Veterok
Повідомлення: 27
З нами: 7 місяців 4 дня

Сообщение #76 Veterok » 24.02.2017, 20:29

Ну коли така п’янка то й я розповім про свій досвід. Отже, часник поділяється на два підвиди: стрілкуючий і нестрілкуючий. Нестрілкуючий - ярий часник, який висаджується навесні, стрілкуючий - озимий, зубки його висаджують восени.
Цибулини обох видів складаються з зубчиків на плоскому міцному дінці, в пазухах основ сухого листя. Між зубками в центрі розташоване квітконосне стебло з суцвіттям. У суцвітті сформується до 300 повітряних цибулин, їх можна використовувати для посіву. Але більше рекомендую стрілкуючі форми вирощувати посадкою зубків на зиму.
Врахуйте, що високий урожай виходить на добре вгноєних грунтах. Для часнику не придатні важкі грунти.
Перед посадкою часнику варто внести перепрілий гній або компост (4-5 кг на 1 м2, по 35 г суперфосфату і 25 г калійної солі). Далі грунт слід добре вирівняти і потім можна садити часник 3-4 малими стрічками. Слід дотримуватися необхідної відстані між рядками – це близько 20 см, в рядку між самими зубками – до 10 см. Міжряддя - 40 см, за якими проводиться полив.
Слід уяснити, що при збільшенні кількості рослин збільшується і урожай часнику, але цибулини при цьому стають набагато дрібніше.
Догляд полягає в своєчасних поливах і розпушуванні грунту. Збирають урожай, коли листя засихають наполовину. Не допускайте перезрівання часнику. Цибулини слід зберігати в приміщеннях при температурі менше 3 градусів.

Mikola
Mikola
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 27
З нами: 4 місяця 12 днів

Сообщение #77 Mikola » 07.03.2017, 21:15

Скажіть чи потрібно підживлювати часник і якщо потрібно то чим. Часник посаджений під зиму, зараз вже майже весь виліз. Земля удобрювалась гноєм рік назад осінью, потім весною перекопувалась і була посаджена картопля. Після того як картоплю викопали, поле прокультівірували, і перед початком холодів посадили часник.

Kartoplyar
Kartoplyar
Повідомлення: 12
З нами: 5 місяців 8 днів

Сообщение #78 Kartoplyar » 12.03.2017, 20:03

Часник садив восени у два терміни. Посаджений раніше, видно добре укорінився, і зараз вже виліз, а посаджений пізніше здається мені вимерз повністю. Шукав в землі паличкою, не знайшов жодного ніби його там і не було. На жаль не записував коли саме садив восени часник. Але і той і інший взимку вкривав, не думав що вимерзне, а ось так, все треба робити вчасно, і на жаль буває важко вгадати дату, коли саме садити часник.

Angelisa
Аватара
Angelisa
З нами: 4 місяця 7 днів

Сообщение #79 Angelisa » 13.03.2017, 18:56

Якщо були сильні морози – більше -10°С і не було снігу, часник не був нічим вкритий, то міг легко вимерзнути весь. Ми при низьких температурах і відсутності снігу обов’язково вкриваємо часник.

Nasredin
Nasredin
Повідомлення: 56
З нами: 5 місяців 23 дня

Сообщение #80 Nasredin » 16.03.2017, 21:44

Часник вже добре виліз і тирчить сантиметрів на 10. Чи можна і чи потрібно його зараз мульчувати, і якої товщини насипати мульчу?

Kartoplyar
Kartoplyar
Повідомлення: 12
З нами: 5 місяців 8 днів

Сообщение #81 Kartoplyar » 17.03.2017, 10:19

Nasredin писал(а):Часник вже добре виліз і тирчить сантиметрів на 10. Чи можна і чи потрібно його зараз мульчувати, і якої товщини насипати мульчу?
Якщо ви хочете з якихось причин затримати розвиток ваших рослин, і часнику включно, то можете покрити мульчею сантиметрів до 10, але так щоб не вкрити з головою рослини. Але, краще гадаю зачекати коли добре прогріється земля і тоді лише мульчувати. Знову ж якщо на меті затримати вологу в грунті і ваша ділянка знаходиться в регіоні з посушливим кліматом, то тоді доцільно вже вносити мульчу. Все залежить від кінцевої мети що ви хочете отримати від мульчі.

Docent
Аватара
Docent
Повідомлення: 17
З нами: 9 місяців 17 днів

Сообщение #82 Docent » 30.03.2017, 15:02

Підкажіть чому часник лише зійшов, а вже кінчики трохи жовті. Не т щоб дуже а все ж, лише виліз з землі і вже йому чогось не вистачає? Можна вже зараз підживити збродженим коров’яком?

errror
errror
Репутація: 4 (+4/−0)
Повідомлення: 268
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #83 errror » 30.03.2017, 15:06

Підкорміть або коров’яком, або мочевиною, 2 столових ложки на відро води, якщо нове листя що відростає буде знову жовтим, то тоді справа не у підгодівлі.

Alona
Аватара
Alona
Повідомлення: 72
З нами: 9 місяців 22 дня

Сообщение #84 Alona » 05.04.2017, 21:47

Чеснок до 45 дней после всходов берет питательные вещества на свой рост из луковицы (до этого времени вносить удобрение нет необходимости).
Сейчас есть необходимость внесения азота... А так как чеснок - небольшая культура то малая доза подкормки должна быть (чтобы не перестараться) а 40 грамм карбамида на 10 литров воды то что надо, и на второй день уже после подкормки по листу методом опрыскивания чеснок ваш покажет зеленый цвет листа.

Angelisa
Аватара
Angelisa
З нами: 4 місяця 7 днів

Сообщение #85 Angelisa » 06.04.2017, 10:06

Була на дачі, часник зійшов весь і міцний стоїть з грубим стеблом... Сусідка-городниця сказала, що треба б пролити слабким розчином марганцівки, але не сказала навіщо, тому що не знає, але кожен рік це робить... Я не буду... найцікавіше, що у неї часник і зійшов погано, і жовтіє...

Вернуться в «Часник, цибуля: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 2 гостя