Як збільшити врожайність часнику

Описание: Все про агротехніку вирощування часнику та цибулі у відкритому грунті

Docent
Аватара
Docent
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 11 місяців 8 днів

Сообщение #86 Docent » 06.04.2017, 19:09

Полив часник розчином моче вини, мають краєчки листків позеленіти, чи просто далі не будуть з’являтися жовті?

Fainka
Аватара
Fainka
Повідомлення: 20
З нами: 6 місяців 5 днів

Сообщение #87 Fainka » 08.04.2017, 07:03

Колега дала цілий пакет часнику. Не дуже гарного, вже трохи м’якого, якийсь вже має пагони зелені, якийсь взагалі трухлявий то чи варто саджати, чи нічого з такого часнику доброго не виросте, та й пізно вже. Тільки ділянку буде займати, чи може щось вирости?

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 7 місяців 13 днів

Сообщение #88 Nasredin » 08.04.2017, 08:33

Fainka писал(а):Колега дала цілий пакет часнику. Не дуже гарного, вже трохи м’якого, якийсь вже має пагони зелені, якийсь взагалі трухлявий то чи варто саджати, чи нічого з такого часнику доброго не виросте, та й пізно вже. Тільки ділянку буде займати, чи може щось вирости?
Сорти часнику поділяються на два види: озимі та ярі.
Озимі садять восени (під зиму), ярі, природно, навесні
Основна відмінність між ними: озимі більш врожайні, але погано зберігаються, ярі, навпаки, маловрожайні, але зберігаються добре.
Якщо озимий часник посадити навесні, то він виростає у вигляді одного зубчика у формі цибулини. Це хороший посадочний матеріал (для подальшого підзимового посіву, виростає звичайна головка часнику), але таке вирощування часнику не раціонально - замість головки часнику (за один рік) при звичайній агротехніці, така ж головка виростає за два роки.

Fainka
Аватара
Fainka
Повідомлення: 20
З нами: 6 місяців 5 днів

Сообщение #89 Fainka » 08.04.2017, 08:36

Зрозуміла, що зараз висаджувати озимий часник - нераціонально використовувати земельну ділянку. А чи можна посадити цей часник в частково затемненому місці, як часник відноситься до недоліку сонячного світла? Там є світло, але не більше 1 години на добу.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #90 errror » 09.04.2017, 20:26

Fainka писал(а):А чи можна посадити цей часник в частково затемненому місці, як часник відноситься до недоліку сонячного світла? Там є світло, але не більше 1 години на добу.
Часник найбільш вимогливий до грунту (родючість, вологоємність, повітропроникність), ніж до освітленості. При гарній якості грунту часник без проблем росте в півтіні (тінь від дерев/кущів, тимчасове затінення чим-небудь протягом дня).

Utolya
Utolya
Повідомлення: 33
З нами: 9 місяців 2 дня

Сообщение #91 Utolya » 09.04.2017, 21:19

Я читала статтю одного практика. Він спеціально залишає з осені цілу головку, не розділяючи, щоб навесні вона проросла. Навесні він її не викопує, вона так і зростає до серпня нерозділеною і кожна часточка такої часничини при викопуванні однозубка. Але велика! Ось він ці великі однозубки потім під зиму садить і отримує виставковий часник великого розміру. Сама я так не робила, але при нагоді спробую. Просто, як правило, на місці часникової грядки плануєш на наступний сезон щось інше і не викопаний часник заважає. Треба окремо десь такі експерименти проводити, виділити ділянку 1 м на 1 м і перевірити, чи працює такий спосіб.

Kazanova
Kazanova
Повідомлення: 3
З нами: 4 місяця 10 днів

Сообщение #92 Kazanova » 09.04.2017, 21:28

Ніколи з часником не заморочувався (не кажу, що це правильно)... Ніяких підживлень, високих грядок, мульчі та інших надуманих занять. Всунув восени і... забув... Навіть якщо (бували роки теплі) він проріс - не біда. Все одно відмінний урожай отримував. І саджу багато років на одне місце, хоча, кажуть, що місце посадки треба міняти... загалом, я зрозумів, - чим більше з ними носишся (з рослинами), тим більше вони сідають на шию і вередують... Я виконую тільки необхідне: розпушую, прополюю, поливаю... Все! Врожаю на зиму вистачає при порівняно невеликій ділянці з часником...Ну, ґрунти у всіх різні, регіони теж...У мене - південь Київської області...
І щодо пожовтіння листя часнику... Були роки, що жовтіли листя. І засмучувались ми з сусідами, мовляв, що за напасть... Але! Визрівав часник, і головки були великі і тепер навіть у разі пожовтіння листя журитися я не буду... Ось що роблю, це розсипаю на грядку золу з печі...Кажуть, гарне добриво... Розсипати-то я розсипаю, а різниці не бачу ніякої... Ну, треба ж хоч кудись золу подіти...

1979
1979
Повідомлення: 29
З нами: 8 місяців 27 днів

Сообщение #93 1979 » 11.04.2017, 07:22

Kazanova писал(а):Ну, ґрунти у всіх різні, регіони теж...У мене - південь Київської області...
Не так важливо ваше географічне місцезнаходження, як родючість грунту. Грунт може бути після беззмінного вирощування на ньому різних овочів, без внесення органіки. Малоймовірно що на такому в когось вдасться часник. А можна внести восени під перекопку багато перепрілого компосту, тоді при будь-якому догляді, навіть без особливих дотримань агротехнічних прийомів, швидше за все часник дасть гарний врожай. Я до того, що на мою думку, найголовніше це підтримувати родючість грунту і тоді будуть родити всі культури.

Solana
Solana
Повідомлення: 40
З нами: 9 місяців 3 дня

Сообщение #94 Solana » 11.04.2017, 08:22

Щоб отримати гарний врожай часнику варто дотримуватись досить простих правил його вирощування:

1. Якісний посадковий матеріал - "Що посієш, те й пожнеш!"... ;)
2. Повернення на колишнє місце посадки не раніше, ніж через пару років, тобто змінюємо грядочки
3. Висаджуємо не раніше 25-ого вересня
4. Дотримуємося глибину посадки (2-3 висоти зубка)
5. Підгодовуємо в період росту
6. Прибираємо не пізніше 5 серпня, в ідеалі взагалі до 1 серпня!!!
7. Виламуємо стрілки!

Ось і всі хитрощі... ;) і читаємо обов'язково розумну літературу, де всі подробиці агротехніки розписані... :) а то ми не завжди можемо виявитися під рукою... ;) а книжечка завжди при собі... ;)
Удачі!!!
Часник (ярий) ще є у продажу в садових магазинах, придбайте на пробу хорошого часничку і посадіть за всіма правилами!!! :)

Kapelka
Kapelka
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 43
З нами: 10 місяців

Сообщение #95 Kapelka » 11.04.2017, 21:38

Скажіть шановні часникознавці що може під’їдати часник. Посаджено не так вже й багато часнику було на зиму, гарно перезимував, зійшов. Росте міцненький та зелений. Аж раптом пару штук в рядку вже лежить прив’ялі. Легко висмикуються з землі, а зубок наполовину з’їдений, і зовсім немає коренів, навіть видно що хтось в буквальному сенсі гриз зубок часнику. Хто це може бути і як з ним боротись?

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #96 Lariska » 12.04.2017, 09:03

Kapelka писал(а):Росте міцненький та зелений. Аж раптом пару штук в рядку вже лежить прив’ялі. Легко висмикуються з землі, а зубок наполовину з’їдений, і зовсім немає коренів, навіть видно що хтось в буквальному сенсі гриз зубок часнику. Хто це може бути і як з ним боротись?

У вас ситуація з опису та ж, що і у мене. Це - сліпак звичайний, досить великий підземний звір (трохи менше кішки), на вид огидний, без очей, з великими різцями виступаючими назовні, ними він прогризає собі ходи (цим він відрізняється від крота, той риє лапами і живиться комахами). Живе глибоко під землею, в квітні-травні виводиться потомство, пізніше - ще. Харчується : цибулинні (тюльпани, гіацинти, цибуля), картопля, буряк, морква, петрушка, селера - тобто усіма коренеплодами, також і часник і цибулю може потягти. Зовні це виглядає так - стоїть бадилля на грядці, іноді вже трохи підвявше, виймаєш, а там все з'їдено. Капустянка не в змозі з'їсти в такій кількості, вона лише може погризти частину картоплі або буряка, зазвичай, лише завдає шкоди розсаді, підгризаючи її. Миші теж не з'їдають так багато і вони не роблять довгі ходи і нори по всій ділянці. Землерийки - взагалі маленькі тварини. Ми вже двічі виловлювали сліпаків, коли рясно поливали грядки, якщо є можливість лити у великій кількості в нори і бажано в різних частинах городу, він дуже боїться води, тоді може вискочити на поверхню. Є ще умільці, які роблять кротоловки, ну і для сліпаків їх можна як-небудь застосувати. І ще я використовую спец. Таблетки (від сліпаків і кротів) - АЛФОС-КРІТ+, їх треба розкласти в ходи, при змішуванні з повітрям з таблеток виділяється отруйний газ фосфін, він важче за повітря і опускається вглиб нір (для людей він небезпечний, якщо вдихати його в закритому приміщенні), а в ґрунті він не небезпечний. Це звичайно допомагає тільки на певний час, поки на місце, що звільнилося, не заселяться нові особини, але хоча б залишаємося з урожаєм (а в перші роки коли не знали, я лишилася своєї колекції тюльпанів і гіацинтів, залишалися без врожаю коренеплодів - на зиму сліпаки роблять дуже великі запаси). Ефективно вести боротьбу цілими дачними поселеннями, домовлятися з сусідами і одночасно закладати таблетки в нори на великій території, тоді можна значно знизити чисельність сліпака.

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 5 місяців 16 днів

Сообщение #97 Ruslan » 12.04.2017, 12:25

Якщо це сліпак то ходи підземні будуть по всьому городі, і весь врожай не лише часнику, а всіх бульб, буде під загрозою. Але сліпак в Україні мало поширена тваринка, і шансів зустріти його на своїй власній ділянці такого звіра у більшості досить малі. Якщо часничини та цибулини підгризені одиничні, то це швидше за все робота ведмедки чи личинки хруща.

Petrovna
Petrovna
Повідомлення: 14
З нами: 3 місяця 27 днів

Сообщение #98 Petrovna » 25.04.2017, 05:46

Доброї всім пори дня. Підкажіть чому почав жовтіти часник. Часник озимий, посаджений осіню, перезимував гарно, і весною пішов в ріст. Зараз кремезний, товстеньке стебло, але кінчики листя стало блідним і в деяких кущах жовтуватим. Я підозрюю що це так вплинули низькі температури, коли вночі стовпчики термометра опускався до мінус 5. Бо саме після похолодання стала така картина. То що можна зробити щоб допомогти часнику поправитись після заморозків, чи нічого не потрібно робити, все само прийде на свої місця як потепліє?

Motyr
Motyr
Повідомлення: 9
З нами: 10 місяців 6 днів

Сообщение #99 Motyr » 25.04.2017, 07:13

Petrovna, не переживайте даремно за ваш часник! Кінчики листя часнику іноді жовтіють не від нестачі в грунті якихось мікроелементів або ще чого. Просто бувають нічні невеликі заморозки - а кінчики листя ще дуже ніжні. Я це перевіряв особисто. У мене часник росте на відкритій грядці і я саджаю кілька зубчиків часнику в парнику для більш раннього дозрівання.
Так от - в парнику при низькій температурі часник не жовтіє, а на відкритій грядці, дійсно є жовтизна. І я з нею ніяк не борюся, і на урожай це ніяк не впливає.
Моя порада тим, кому не подобається пожовтіння кінчиків листя часнику - садіть зубчики на початку травня, або в кінці квітня - коли заморозків бути не повинно. Але і врожай Ви отримаєте відповідно пізніше.

45Vasiliy
45Vasiliy
Повідомлення: 9
З нами: 3 місяця 23 дня

Сообщение #100 45Vasiliy » 26.04.2017, 16:16

Доброго дня всем! Я здесь новенький, первый год посадил чеснок и конечно имею много вопросов, но интересует меня больше один. Сажал я небольшими зубками, и эти зубки не был хороший посадочный материал. Вот сейчас он и взошел, как мне кажется, бедовый, бледный, тонкий. Может из него вырасти нормальный чеснок, или тоже будет мелкий, как посадочный материал? Стоит ли вообще за ним ухаживать или пусть себе растет сам по себе?

Tukiner
Аватара
Tukiner
Повідомлення: 25
З нами: 6 місяців 4 дня

Сообщение #101 Tukiner » 10.05.2017, 21:49

Хочу рассказать про свой эксперимент в этом году с чесноком, суть которого заключается в том, что чеснок, посаженный в одинаковое время разделенный на два участка. Один опрыскивал карбамидом 50 г на 10 воды, а второй рос без подкормки. Всего на данное время провел 3 подкормки карбамидом. Хочу отметить явное преимущество того чеснока, который подкармливался карбамидом. Стоит зеленый с толстым стеблем, и нипочем ему ночные заморозки сегодняшней ночью до минус 2.

Alona
Аватара
Alona
Повідомлення: 81
З нами: 11 місяців 13 днів

Сообщение #102 Alona » 10.05.2017, 21:53

Petrovna писал(а):Доброї всім пори дня. Підкажіть чому почав жовтіти часник. Часник озимий, посаджений осіню, перезимував гарно, і весною пішов в ріст
У меня весной тоже немного пожелтели листья чеснока, но после опрыскивания карбамидом по листу, а потом (через две недели) вытяжкой из золы, новые листочки растут уже такие как надо. В промежутке между обработками по листу один раз после дождика распушила междурядья и внесла нитроаммофос. Результат - зеленый-зеленый стоит мой чеснок

Вернуться в «Часник, цибуля: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 3 гостя