Підстилка для курей несучок

Описание: Загальні питання стосовно розведення, годівлі, лікування та догляду за курми

Solnce
Аватара
Solnce
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 43
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #1 Solnce » 05.11.2016, 19:46

Вітаю птахівники! Яку підстилку краще використовувати для курей несучок? У мене курник шлакоблочний, ніяк не опалюється, в курнику вже зараз доволі прохолодно. Я їм стелю на підлогу пшеничну солому, курочки копаються і півники співають. Може бути не можна стелити солому курям?

Nesmeyana
Nesmeyana
Повідомлення: 33

Сообщение #2 Nesmeyana » 30.11.2016, 14:47

Добрий день, шановні! Я тільки готуюся стати фермером. І зараз в стадії добудовування сараю для курей і повного хаосу в голові. Питання у мене про глибоку підстилку (в інших темах прочитала, що краще дрібну стружку використовувати, а перед насипкою підстилки підлогу посипати гашеним вапном), в переважній більшості досвідчені птахівники не рекомендують використовувати тирсу з-за сильного злежування і, як наслідок, поганого поглинання і появи кислого або аміачного запаху. Питання у мене таке - чи можна використовувати доломітове борошно для присипки підстилки зверху? Чи не шкідливе воно для птиці? Поруч з моїм господарством можна взяти тирсу безкоштовно і скільки хочеш - це плюс, питання - як їх пристосувати для грамотної глибокої, теплої, всю зиму незмінюваної підстилки і що б чисто було і ніхто не задихався... Думка така існує - в міру злежування підстилку треба рихлити, (перемішується послід з тирсою) і припудрювати доломітовим борошном, ну і в міру необхідності підсипати зверху свіжої стружки. Я, як городник, використовую доломітове борошно для видалення неприємного запаху при зброджуванні трав'яних настоїв.

Georg
Georg
Повідомлення: 35

Сообщение #3 Georg » 30.11.2016, 14:52

Не скажу про доломітове борошно, а стосовно того що підстилку треба періодично рихлити бо вона злежується то є брехня. Кури і без вашої допомоги будуть рихлити щодня ту підстилку, у крайньому випадку мої роблять це щодня зранку і до вечора, риють такі ями, що треба лише розрівнювати.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #4 Galinka » 05.01.2017, 08:43

У мене чоловік запасається кожним літо тирсою – мішків з 20 і цього вистачає щоб не економити цілу зиму і стелити шар підстилки товщиною сантиметрів з 30 на площі сараю біля 10 кв. метрів. Кури його так гарно перелопачують цілу зиму, що навесні з нього вихорить відмінне добриво. До речі підстилку цілу зиму не прибираю, лише досипаю раз-два в місяць пару мішечків нової тирси. В сараї завжди тепло завдяки такій підстилці.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 11 місяців 7 днів

Сообщение #5 Nasredin » 06.01.2017, 10:48

В мене також ніби то товстий шар підстилки, але зараз коли на вулиці -20, то вода в сараї замерзла, не дивлячись на те що не відкривав навіть лаз на двір і кури сидять цілий день у закритому приміщенні. Питання чи є сенс робити ще біль товстий шар підстилки, зараз на око сантиметрів 20-25, то чи буде тепліше якщо ще докидаю сантиметрів 10. Є що насипати, але чи є у цьому сенс, не впевнений.

Cderki
Cderki
Повідомлення: 25

Сообщение #6 Cderki » 06.01.2017, 19:55

Питання чи є сенс робити ще біль товстий шар підстилки, зараз на око сантиметрів 20-25, то чи буде тепліше якщо ще докидаю сантиметрів 10. Є що насипати, але чи є у цьому сенс, не впевнений.
Чого ж немає сенсу. Це як для прикладу що краще зберігає тепло пінопласт товщиною 10 чи 20 см.? Як кажуть кашу маслом не змарнуєш, так і гадаю з товщиною підстилки. В мене своє питання, кури гребуть підстилку в сараї, тим більше в такі морози сидять цілими днями в сараї, і роблять такі дірки. Кожен раз розгортати надоїдає. Може яку сітку кинути на підстилку зверху, чи хай собі гребуться?

Kapelka
Kapelka
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 43

Сообщение #7 Kapelka » 07.01.2017, 19:58

Підлога у мене в курнику земляна. Тирса десь сантиметрів 20-30. Сарайчик 5 кв. м. 21 курка там мешкає. Міняю підстилку два рази на рік. Жовтень і навесні, чекаю, як тільки вологість з'явиться, поміняю. Сиплю золу з лазні. Вилами раз в тиждень перелопачую. А коли золу висипаю, кури самі все там перемішують. Свіжу тирсу бажано просушувати. Влітку не проблема. Взимку зберігаю в картонних коробах. В картонних швидше сохне. Все таки доводиться іноді підсипати.

Hetyf
Hetyf
Повідомлення: 20
З нами: 1 год

Сообщение #8 Hetyf » 07.01.2017, 20:50

Ось не розумію чому деякі пишуть що в них підстилка злежується і її потрібно перевертати. Мої кури так її щодня перевертають, закопуються так що одні голови тирчать. Може це в них кліщі чи клопи якісь? Але підстилка в мене завжди суха, і міняю один раз на рік після зими. І чи можна в підстилку сипати попіл для курей від всяких кровососущих? Сипати то мабуть можна але чи не буде в сараї пил стовпом якщо насипати в підстилку попіл?

Zavochica
Аватара
Zavochica
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 11 місяців 16 днів

Сообщение #9 Zavochica » 31.01.2017, 12:26

В мне схоже питання, але стосовно підстилки в ящику де кури несуть яйця. В самому сараї насипано тирсу товстим шаром. А в ящиках для яєць кладу солому. То її вистачає на тиждень максимум. Вони її роздирають, висипають, чи їдять, але через тиждень ящик порожній і яйця стають брудними та й б’ються буває. Як застелити та чим ящик щоб кури не вигортали?

Вернуться в «Кури»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость