Догляд за курчатами з перших днів

Описание: Загальні питання стосовно розведення, годівлі, лікування та догляду за курми

Natulik82
Natulik82
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 1 год

Сообщение #1 Natulik82 » 25.03.2017, 07:07

Ніби то тем про курей багато, але немає на мій погляд про те як доглядати (обігрівати, підсвічувати, годувати, пропоювати) курчат з перших днів. Адже дорослі кури вже більш адаптовані до умов проживання, не так бояться холоду, самостійно можуть відшукати корм і т.д. А саме від належного нашого догляджу повністю залежить життя курчаток. В мене скоро мають вилупитись під квочкою пухнасті комочки, тож готую їм приміщення і думаю як встановити годівниці, щоб мама курка не перевертала, як поставити воду, знову ж щоб курка не перевернула. Вони в мене будуть жити в клітці де є світло, тож питання скільки годин на день має бути ввімкнено світло, адже для інкубаторних курчат, наскільки я знаю освітлення з перших днів цілодобове, а якщо з квочкою, то так само, світити має лампочка цілу добу? Ну і чим пропаювати, але бачу це питання винесене в окрему тему, тож мабуть краще про це говорити там.

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 11 місяців 18 днів

Сообщение #2 Ruslan » 27.03.2017, 10:59

В мене сьогодні поповнення, вже готуюсь приймати на цей світ пухнастих курчат і допомагає мені в цьому чорненька квочка, яка справно відсиділа 21 день і сьогодні вже почиває на лаврах материнства. Хоче наразі вилупилось всього3 з 12 яєць, але я вже читаю що та як потрібно робити. І ось не можу зрозуміти для себе відсаджувати перших курчат від квочки чи ні. Книжки пишуть відсаджувати поки всі не вилупляться, а потім підкинути підсаджених до останніх під квочку. А фермери пишуть що не варто турбувати квочку і забирати в неї курчат. Кому вірити? Забирати чи не забирати перших курчат з-під квочки?

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #3 Lariska » 27.03.2017, 11:05

Я раніше забирала, а тепер ны. Вистеляю біля квочки темну ганчірку, на неї насипаю корм, ставлю в кришечці водичку - і ніяких проблем. А забирати їх - мені морока, квочці тріпати нерви. Шкаралупу забираю, щоб не заважала.

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 11 місяців 18 днів

Сообщение #4 Ruslan » 27.03.2017, 11:07

Дякую за відповідь. А скажіть будь-ласка, в мене квочка сидить на яйцях в ящику, з якого курчата самостійно не виберуться, я ж хочу зараз ящик забрати і покласти яйця з курчатами на теж саме місце тільки без ящика, щоб курчата мали можливість вилазити з-під квочки та гуляти. Чи не спугне це квочку і вона не захоче далі сидіти на яйцях що залишились?

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #5 Lariska » 27.03.2017, 11:09

Я би зачекала так як є, нічого не забираючи і не прибираючи поки не вилупляться всі курчата. А корм та воду поставити в самому ящику де сидить квочка.

1979
1979
Повідомлення: 29
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #6 1979 » 27.03.2017, 11:12

Якщо плануєте підкладати чужих курчат то забирати від квочки потрібно всіх, відразу після виведення, щоб вона їх не розгледіла та не звикла до них, а потім підкласти всіх разом, чужих і її, і все добре буде.

Irisha
Irisha
Повідомлення: 26

Сообщение #7 Irisha » 27.03.2017, 19:45

Скажіть чи можна тримати квочку з щойно народженими курчатами в неопалюваному сараї, де температура градусів 10. Курчата разом з квочкою в клітці, на теплій підстилці, але температура повітря не піднімається вище 10 градусів, хоча сарай утеплений. Чи обов’язково потрібно гріти, навіть якщо є квочка?

Fainka
Аватара
Fainka
Повідомлення: 20

Сообщение #8 Fainka » 29.03.2017, 21:15

Irisha писал(а):Скажіть чи можна тримати квочку з щойно народженими курчатами в неопалюваному сараї, де температура градусів 10. Курчата разом з квочкою в клітці, на теплій підстилці, але температура повітря не піднімається вище 10 градусів, хоча сарай утеплений. Чи обов’язково потрібно гріти, навіть якщо є квочка?
Жити будуть, але недовго… Шуткую, але курчатам при такій температурі буде не комфортно, вони більшу частину часу будуть сидіти під квочкою, відповідно менше їсти – повільніше рости.

Irisha
Irisha
Повідомлення: 26

Сообщение #9 Irisha » 30.03.2017, 05:42

Курчата – це як перший раз замужем. Все хочеться зробити якнайкраще, адже від тебе залежить життя цих пухнастих комочків. Утеплила клітку де курчата з квочкою сидять, частіше стали вилазити з-під курки та гуляти. Зараз думаю чи виключати на ніч світло. Пам’ятаю, що вирощуючи без квочки не вимикала, але ж курка звикла вночі спати. Вчора виключила і зараз чекаю швидше б ранок, побігти до курчат, подивитись чи всі дожили до ранку.

Вернуться в «Кури»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость