Чому кури стало мало нести яєць

Описание: Загальні питання стосовно розведення, годівлі, лікування та догляду за курми

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #1 Lariska » 29.05.2016, 10:20

Доброго всім дня. Хочу запитати у досвідчених про своїх курочок, які чомусь стали нести менше яєць. Кури-молодки, прості дворові, перше яйце знесли наприкінці січня. І потім поступово рознеслись, що в перерахунку на 10 курей, несли 8-10 яєць щодня. Зараз же несуться 50 відсотків, тобто знову ж в перерахунку з 10 курей в день 5 яєць. Гадаю що причини можуть бути 2 – зажиріли, бо годую на мій погляд добре, даю пшеницю, кукурудзу, м’ясо – фарш на базарі продається для собак, горох, макуха і варену картоплю – все це перемішую та додаю трохи солі і меленої шкарлупи яєчної. Живуть в загоні. Друга можлива причина – може вони линяють - у половини курей моїх трохи видерті пір'я на спині біля хвоста – кури живуть без півнів. Але читаю в мережі, що линяти їм зараз нібито зарано, то що ж може бути причиною що вони стали менше нести яєць.

Lutik
Lutik
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 14

Сообщение #2 Lutik » 29.05.2016, 11:41

У любой породы кур бывают такие периоды, когда они позволяют себе "отдохнуть". Не переживайте все со временем образуется.

Yuliana
Аватара
Yuliana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26

Сообщение #3 Yuliana » 09.06.2016, 14:26

Будь-яка "нормальна" сільська курка несе близько сотні яєць на рік в 2-3 періоди. У році 365 днів, природно що більшу частину року вона не несеться. Якщо ви створите їй сприятливі умови взимку (температура, освітлення, годування), то свою норму вона знесе, потім їй потрібен відпочинок, можлива линька, потім наступний період. В основному носкість залежить від умов утримання до 120 днів а далі від кормів, вони чутливі на брак кальцію і вітаміну Д, можуть з'їсти і яйця і розкльовувати одна другу.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Повідомлення: 162

Сообщение #4 admin » 12.06.2016, 10:53

Кількість знесених яєць напряму залежить від породи, і не варто чекати від кур м’ясного типу багато яєць, тому вибирайте яєчні породи, якщо ваша мета отримувати яйця. Тим більше зараз не є проблемою придбати курчат практично будь-якої породи, на ринках такае різноманіття курчат - вибирай, які більше до душі

Marina
Marina
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #5 Marina » 03.07.2016, 20:41

У мене відбувається щось недобре. Кури зовсім не несуться! Кури свої, вирощені з курчат. Причому їх у мене дві партії - торішні і цього року. Торішня відмінно неслась минулу осінь, зиму і весну. І трохи літа.. А потім ми привезли від мами 4х міс. курчат, всього 11 штучок. І з тих пір все! Як пороблено. Ну ладно "старі" линяють, але скільки ж можна? Вже пройшло місяця два, як линяють. Та й молодим як би пора вже, їм 5,5 міс.
Але бентежить те, що два місяці жодного яйця!
Підкажіть, що робимо не так?
П.С. Коли почали линяти комбік прибрали, годуємо мішанкою - зерно (дерть) + висівки + макуха + премікс для несучки.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213

Сообщение #6 eddbit » 03.07.2016, 20:49

Чому кури погано несуться або не несуться зовсім

тому що линька
тому що період яйценостності закінчений
тому що не забезпечений потрібний світловий день

Що роблю я, щоб мінімізувати зниження або припинення яйценостності

1. За місяць до передбачуваної линьки, тобто в серпні починаю готуватися до періоду осінньої линьки

- дріжджі
- мінеральна підгодівля
- зелена трава... якщо немає - пророщене зерно в 50% від всього добового раціону
- дегельмітізація
- кисломолочні продукти (кисляк, сироватка, сир)
- овочі найрізноманітніші (у мене гарбуз, морква, кормовий буряк, топінамбур)
- подовження світлового дня за рахунок штучного освітлення

Як правило, таких дій вистачає ... і можна взагалі не помітити зниження кількості знесених яєць під час линьки
Вони шикарно входять в линьку з послідуючим шикарним входженням в зиму...

Якщо вашій птиці рік, то залишайте... полиняють, і якщо відкоригуєте правильно їх раціон на період линьки і вони почнуть у вас нормально нестися...
Живу как умею и другим не мешаю

Marina
Marina

Сообщение #7 Marina » 03.07.2016, 20:56

А можуть мої кури зараз линяти - вже 2 місяці линяють, чи то може щось інше?

eddbit
Аватара
eddbit

Сообщение #8 eddbit » 03.07.2016, 20:57

Можуть але це ознака поганих і непродуктивних несучок. Курка повинна линяти по закінченню сезону, тобто восени...

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29

Сообщение #9 Miho » 10.07.2016, 20:38

В мене схожа проблема. Скажіть як визначити що кури зажиріли. Є трохи курей і несуться вони так собі – може перекормлюю? Міряти як радять на багатьох форумах, скільки курка з’їдає за день, якось не дуже хочеться. Є якісь зовнішні ознаки, за якими можна визначити чи зажиріла курка чи просто в неї вихідні.

Bogdan
Аватара
Bogdan
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 25

Сообщение #10 Bogdan » 10.07.2016, 20:41

Не фахівець, але можу сказати, що після того, як полікував від глистів своїх курей, то почали знову нестися, а до цього майже не було зовсім яєць більше місяця.

Vadim
Аватара
Vadim

Сообщение #11 Vadim » 10.07.2016, 20:56

Після того як кури припиняють нести яйця, вони стають прекрасним продуктом для супу. Особливо гарні кури середньо-важких порід через їх велику вагу і кількості жиру. З віком несучість знижується і на тілі курей збільшується шар жиру, шкаралупа яйця стає пористою, з'являється багато надколотих яєць. Як правило, слід ліквідувати поголів'я курей, якщо несучість знижується на 50%.

Vatuttin
Vatuttin
Репутація: 3 (+3/−0)

Сообщение #12 Vatuttin » 10.07.2016, 21:29

Кури люблять сухість, зелень, свіже повітря. Протипоказаний протяг.
Чому кури погано несуться - несучість залежить і від правильного харчування. Чим раніше ви погодуйте своїх курей вранці і пізніше - ввечері, тим більше яєць вони знесуть.
Не слід годувати їх виключно сухим кормом, обов'язково включайте в раціон вологі мішанки. Я проварюю пару хвилин подрібнену пшеницю, трохи її підсолюю і даю охолонути під кришкою – вона набухне і стане дуже смачними кормом, а якщо ще до цієї каші додати щось на кшталт рибних портохів – то кури зійдуть з розуму, так будуть цю кашу ковтати.

Ivan
Ivan
Повідомлення: 18

Сообщение #13 Ivan » 11.07.2016, 07:12

Я би радив давати хоча б раз на день, краще зранку чи в обід, повноцінний заводський комбікорм. Так ви будете впевнені що кури отримують всі необхідні речовини. Може їм чогось не хватає, я маю на увазі поживні речовини, тим більше ви пишете що вони живуть у вас в загоні, тобто без вигулу.

Lariska
Аватара
Lariska
Повідомлення: 224

Сообщение #14 Lariska » 11.07.2016, 07:18

Дякую всім за відповіді. Гадаю, що я все ж закормила своїх курей, хоча на вигляд не дуже вони й жирні, а рубати, щоб подивитись чи зажирівши вони шкода. Даю менше кукурудзи, на вечір даю овес, зранку вологі мішанки з вареної дробленої пшениці, макухи, гороху. Ще вітаміни підмішую у мішанки. Не сказала б що кардинально щось змінилось, можу трошки зовсім краще стали нестись, але не значно. Ще давала 3 дні ліки від глистів.

Kleo
Kleo
Повідомлення: 14
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #15 Kleo » 19.07.2016, 06:56

Може хто мені допоможе розібратись зі своєю проблемою щодо відсутності яєць у моїх молодих курей. Купила молодих курочок: рудих, чорних і білих. Несли яйця з листопада по квітень. І на цьому все. Практично перестали нестись зовсім і до цього часу буквально капають на 15 курей – 1-3 яйця в день, а буває й взагалі немає яєць. Я зарізала курку і подивилася на її нутрощі. Ніби як і є маленькі яєчка, ще й досить багато, а кури так і не несуться. Купую вітамінні добавки, годую всяким зерном, вареними відходами овочів, картоплі. Що може бути що так погано несуться? Гуляють в огородженій ділянці, на 15 курей приблизно сотка землі. Годую два рази в день. Шкарлупу яєчну також даю.
PS. Вибачте що влізла у вашу тему, просто в мене схожа проблема. І скажіть, Lariska, будь-ласка, ваші кури почали нестись?

Vadim
Аватара
Vadim

Сообщение #16 Vadim » 19.07.2016, 07:13

Приберіть хімічні вітаміни з раціону поки проблеми не зайшли занадто далеко. На дворі літо - в траві вітамінів досить... Вітаміни давати треба тим хто в клітці сидить, а не на вигулі ходить вільно. А ось білкову складову корму Ви чомусь забуваєте давати - рибкою вареною побалуйте в мішанках, кисломолочні продукти дайте...
Якщо кури неслися восени і в зиму - просто їм треба відпочити, вони ж не роботи. Відновити витрачену на яйцекладку енергію їм треба, а потім почнуть нестись.

eddbit
Аватара
eddbit

Сообщение #17 eddbit » 24.09.2016, 14:44

Якщо ви не стимулюєте линьку самі, то курочки самі починають линяти. У курочок першого року це відбувається через 7-8 місяців з початку несучості. Причому линяти вони можуть довго і нудно, по 3-4 місяці. Я зазвичай, коли бачу, що більшість на підході, починаю різко скорочувати тривалість світлового дня до 7 годин, так живуть вони тиждень, потім підгодовую сірою, додаю вітаміни, корм в цей час трохи скорочується, через тиждень починаю збільшувати світловий день поступово до 16 годин і через тиждень-два курки знову починають нестись. Тобто на все про все піде приблизно місяць. До цього періоду приурочують ще й профілактику від глистів.

Вернуться в «Кури»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 4 гостя