Бройлери: особливості догляду за курчатами

Описание: Загальні питання стосовно розведення, годівлі, лікування та догляду за курми

45freska
45freska
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 18
З нами: 8 місяців 1 день

Сообщение #1 45freska » 13.05.2017, 16:24

Я купила собі для проби 20 штучок курчат-бройлерів. Сподобалося: швидко ростуть, правда їдять також швидко і багато. Вирішила, що пора діяти і, увага, принесла додому сотню (чоловік мало не виграв з хати). На перший погляд курчата-бройлери дуже схожі з звичайними курчатами, але догляд має бути трохи відмінний... Поки розібралася, половина передохла. Так що тепер веду свій щоденник спостереження, і хотілося б почути поради щодо вирощування бойлерів.
Наприклад, трохи вони підросли, з'явилася така складність. До ночі всі в одному кутку, а вранці двох-трьох віддавши Богу душу прибираю. Задавили. Пробувала ламп побільше вішати, все одно тиснуться всі в кучу. Перевела на вулицю, будиночок сіном простелила. Думаю, все не жорстка стіна. До ранку 18 штук відкинулось. Плюнула і стала на ніч по коробках розсажувати. По 10 штук. Клопітно, але що робити. Зате решта вижили.
А ще вони у мене лисі ці бройлери... Вже по кілограму чистої ваги, а вся жопа плешива. І даю вітаміни, риб'ячий жир, і на вільному вигулі. А може це порода така, що б скубти легше було?
А найголовніше питання - хочу залишити на розвід, бо вагу все ж не дивлячись на складнощі набирають дуже швидко. Чи варта шкурка вичинки?

TerelF1
Аватара
TerelF1
Повідомлення: 28
З нами: 10 місяців 7 днів

Сообщение #2 TerelF1 » 13.05.2017, 20:44

Для себе вивів кілька правил вирощування бройлерів, від яких не можна відступати. Фактично це таж інструкція з утримання бройлерів просто перевірена гірким досвідом.

1. Перші 3-5 днів курчат пропоюю, втрата 1-2 курча з сотні - (твердження постачальників що курчата - якісні та їх поїти не потрібно не підтвердилося, перевірено не раз, втрата до 10 штук без випоювання). Але це може і від курчат залежить.
2. Перевірений корм. (Пробував різні - траплялися такі птиця погано їла, а я купив на весь період вирощування, і в підсумку не набирали вагу, в такому випадку треба витратитися на нормальний корм, а той залишити наприклад на догодовування в період забою і т. д.).
3. Доступність годівниць. Не варто думати, що одні поїдять, а потім інші і з'їдять належне їм. Починається велика розбіжність у вазі між тими хто побільше і поменше.
4. Чиста вода. Тоді ваші бройлери не запоносять ( а це різні захворювання). В поїлки кури не повинні залазити ногами, і обов’язково їх потрібно промивати. Корм з дзьоба змивається у воду і починає закисати. Я промивав або зливав воду 1-2 рази в день. В ідеалі ніпельні поїлки, але систему треба зробити стійку до окислення - нержавійка, пластик.
5. Опалення. Робив парове від домашнього опалення на газовому котлі. Але проблема - в холоди не у всіх приміщення для курчат. Наприклад маленьких і середніх можна тримати в одному приміщенні, зробивши перегородку (зі старих дверей наприклад :-) ) і воду доведеться зливати. Якщо ви витрачаєте купу грошей на курчат і корм, варто витратитись вже і на опалення, інакше втрати і недоотриманий прибуток будуть великими.
6. Вентиляція. Якщо важко дихають, значить гірше їдять.

Rusya
Rusya
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 6 місяців 3 дня

Сообщение #3 Rusya » 13.05.2017, 21:53

В минулому році я вперше спробувала виростити бройлерів. Купила 11 штук, один помер, може просто придавили товариші буквально в перший день. Спочатку вони були посаджені в клітку, постелила на підлозі тирсу, але скоро зрозуміла, що це нереально прибрати за ними, вони виявилися такими сирунами, що довелося просити чоловіка зробити в клітках підлогу з сітки, випоювала байкоксом і вітамінами, годувала спочатку стартовим комбікормом, а потім ростовим і фінішним. В результаті в 1,5 місяця зарізала двох найбільших і чиста вага (без лап, печінки, серця тощо) була 2300 і 2380.
Тепер я в роздумах чи брати бройлерів цього року. Вони, звичайно, не самі приємні в утриманні птиці, немає у них шарму, але є і плюси ростуть швидко і дуже смачні.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #4 Galinka » 14.05.2017, 06:55

Вчора чоловік привіз з інкубатора кольорових бройлерів. Вперше зіткнулися з цією породою чи кросом, мабуть, більш правильно сказати. Хто вирощував, поділіться досвідом!

baldug
baldug
Повідомлення: 6
З нами: 11 місяців 24 дня

Сообщение #5 baldug » 14.05.2017, 08:26

Galinka писал(а):Вчора чоловік привіз з інкубатора кольорових бройлерів. Вперше зіткнулися з цією породою чи кросом, мабуть, більш правильно сказати.
Здається мені, що це недолік генетичний. На фабриках таких намагаються не тримати, продають населенню, якщо є можливість.

Asyl F
Asyl F
Повідомлення: 4
З нами: 5 місяців 10 днів

Сообщение #6 Asyl » 14.05.2017, 08:39

Головне у вирощуванні бройлерів-курчат - тепло і комбікорм для старту, особливо у перший місяць. Підмерзнуть - лапки покрутить і відстануть в розвитку, не даси комбікорм спочатку - маленькі виростуть, як потім не годуй і скільки не чекай.
Пропоювання і антибіотики не обов'язкові, якщо тримаєш нещодавно і в господарстві не накопичена інфекція по пташці і кількість бройлерів невелика.
З хімії (антибіотики) така ситуація: їх дають щоб запобігти захворюванням, тому що птах погано лікується. Тому коли береш багато, то краще дати антибіотики, ніж втратити можливо всю птицю.

Sonka
Sonka
Повідомлення: 17
З нами: 5 місяців 10 днів

Сообщение #7 Sonka » 14.05.2017, 12:24

У нас в Україні є прекрасний кольоровий бройлер Геркулес, багато птахівників за кордоном мріють про таку птицю, а ми не цінуємо те що маємо. Автор Бондаренко, з інституту в Бірках, там не працює, але птицю так і звуть бондаренківська.
Смак м'яса набагато краще ніж у бройлера і набирає вагу за 3 місяці. Можна інкубувати 2 покоління в собі. Ось таке чудо є у нас в Україні.

Kazanova
Kazanova
Повідомлення: 3
З нами: 6 місяців 13 днів

Сообщение #8 Kazanova » 14.05.2017, 12:48

А є такі розрахунки скільки бройлер з’їдає корму за час поки досягне забойної маси, тобто, як я розумію, за 45 днів. І тоді стане зрозуміло чи вигідно взагалі їх тримати. Як мені здається що вигоди практично не буде. Та й назвати отримане м’ясо з бройлерів екологічно чистим також не дуже можна, адже він їсть комбікорм, який роблять невідомо з чого і що туди додають, то яке ж м’ясо буде у цього бройлера екологічно чисте?

Angelisa
Аватара
Angelisa
Повідомлення: 24
З нами: 8 місяців 1 день

Сообщение #9 Angelisa » 14.05.2017, 12:57

Можу сказати тільки за 2 місяці. Стандартна відгодівля на 1 голову - 1 кг стартового комбікорму, 3 кг росту і 2 кг фінішу. Стартовий потрібен обов'язково, ідеальний варіант до місяця, але можна і до 3 тижнів. Мої знайомі взагалі з 2 тижнів годують власно приготовленим комбікормом, але вага буде інша.
До комбікорму для росту паралельно можна додавати розпарену кукурудзяну дерть з макухою. З вечора кип'ячу рідкі харчові відходи, засипаю кукурудзу мелену і тільки закипить, макуху. Ще пристосувалася, коли кипить кукурудза, кидаю розім'яту курячу шкаралупу. Все це вариво остигає за ніч і вранці прямо в каструлі і даю.
Фініш немає сенсу купувати - до цього віку вони їдять все. Єдиний момент: ціле зерно погано переварюють, треба або дерть або запарювати.

Werdikt
Werdikt
Повідомлення: 21
З нами: 11 місяців 11 днів

Сообщение #10 Werdikt » 14.05.2017, 17:09

Люди, а де ви берете добових курчат-бройлерів, і яка ціна на них? Їх можуть продавати лише якісь дослідні інститути, чи часник також може інкубувати бройлерів, тоді де люди беруть інкубаційні яйця, адже я думаю що бройлер то крос, чи порода і його можна самостійно вирощувати отримуючи від нього яйця та закладаючи їх до інкубатора

Tukiner
Аватара
Tukiner
Повідомлення: 25
З нами: 8 місяців 7 днів

Сообщение #11 Tukiner » 19.05.2017, 18:46

А я хочу сказати з досвіду і спостереження, у вирощування бойлерів багато залежить від яйця - курчати. Одні в місяць 2,5 кг, а інші 1,5 кг. Корми і аптечка одні і ті ж.

Ksinon
Ksinon
Повідомлення: 12
З нами: 6 місяців 9 днів

Сообщение #12 Ksinon » 09.06.2017, 12:04

Я вирощую РОСС308. Коротко розповім що роблю. Використовую клітки. З іншими породами курей не змішувати. Ті кури у мене сидять в курнику і час від часу тікають. Вони мені яйця несуть. Курей вирощую для себе. Виростив, забив, в морозильник заклав і всю зиму їмо. Якось так. По поличках:
1) Повісив інфрачервоний ліхтар на 100 Вт. Мені вистачає. В середньому беру 20-25 курчат. Зменшує падіж молодняку.
2) Використовую комбікорми на кожен період життя курей - стартовий, основний і фінішний.
3) Треба обов'язково стежити, щоб завжди була чиста вода і свіже повітря. Але не протяги! Особливо в перші тижні життя.
Для цих цілей пристосував стару комору і гараж. В коморі щось типу дитячого садочку. А в гаражі бройлери вже "дозрівають" до готовності зайняти місце в морозилці.

Вернуться в «Кури»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость