Чи зганяти квочку з гнізда поїсти чи ні?

Описание: Загальні питання стосовно розведення, годівлі, лікування та догляду за курми

Yuliana
Аватара
Yuliana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #1 Yuliana » 12.06.2016, 11:02

Не хотіла садити квочку, але в неї настільки сильний інстинкти насиджування, що мої спроби скупати, закрити на дві доби в темряві не дали ніякого результату. Сидить на дерев’яних яйцях хоч ти її зарубай. Отже надумала – нехай сидить. Але вона таке дуреписько що і не думає вставати навіть їсти, попити і по нужді сходити. Тож я її примусово зганяю трохи побігати. Мама каже що не варто зганяти, захоче сама стане, особливо перші дні каже не чіпати. А подруга каже що разів 2 на добу варто примусово зганяти, аби вона поїла. То зганяти чи ні квочку?

Yuliana
Аватара
Yuliana

Сообщение #2 Yuliana » 14.06.2016, 21:33

Сидить сьогодні цілий день і навіть коли виганяю її з гнізда, то вона бігає, купається, але я так і не бачила щоб вона пила воду чи їла. Вже гадаю чи не здохне вона часом з голоду, ще й без води. Чи природа візьме своє і захоче то буде їсти і пити.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213

Сообщение #3 eddbit » 20.06.2016, 11:26

Хоча б раз на день зганяйте квочку з гнізда. А чи їсть вона – не переживайте, інстинкт візьме своє, захоче буде і їсти і пити. Адже вона не так вже й багато тратить енергії, квочка сидить цілими днями, тому й їй не потрібно багато їсти. А побігати та погребтись, розім’яти м’язи, це більш їх необхідне.
Живу как умею и другим не мешаю

Vatuttin
Vatuttin
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 20

Сообщение #4 Vatuttin » 20.06.2016, 17:29

Моя тітка в селі ніколи не зганяє квочку. Клуша завжди має можливість самостійно встати з гнізда та поїсти, попити, але в більшості в перші дня взагалі не встає і ніхто її ніколи не зганяє - захоче сама встане.

Yuliana
Аватара
Yuliana

Сообщение #5 Yuliana » 23.06.2016, 06:53

Чергове лихо, квочка мабуть розчавила одне яйце, і воно дуже неприємно пахне. Я почистила в гнізді, повикидала шкарлупу і замінила солому. Але яйця що залишились всі перемазюкані. Питання чи їх мити чи лишити як є?

Yuliana
Аватара
Yuliana

Сообщение #6 Yuliana » 02.07.2016, 19:43

Не мила я яйця і мабуть марно - бо результат не надто втішний - з 13 яєць вилупилось всього 4 курчатка і одного певно квочка зачавила. Отже лишилось 3 жовтеньких комочка, а курча далі продовжує сидіти на яйцях - завтра хочу докупити курчат, але боюсь що квочка не прийме інкубаторних курчат. Як і коли підкидати краще курчат, бо читала і чула що не завжджи квочка приймає чужих курчат.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213

Сообщение #7 eddbit » 03.07.2016, 06:19

Безумовно краще підсаджувати курчат до квочки пізно ввечері, коли курка втрать пильність. Але й можна спробувати вдень, якщо буває потрібно терміново. Я беру забираю від квочки всіх її рідних курчат і саджу в одну коробку з інкубаторними. Потім змащую всіх курчат без винятку будь-яким парфумерним засобом – одеколон, дезодорант. Потім цим же самим засобом помастити курці також крила. І далі по одному курчаті під зад курці засовувати. Бажано щоб вона їх не бачила, прикрити чимось голову, я це роблю рукою, якщо курка б’ється - вдягнути рукавицю. При правильному виконанні цієї процедури відсоток що курка прийме курчат досить високий. Особливо це краще робити коли вона з курчатами ще не гуляла, і курчат бажано купувати також кольору що вилупились. Хай щастить!
Живу как умею и другим не мешаю

Eko
Eko
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #8 Eko » 06.03.2017, 06:31

Скажіть будь-ласка скільки раз на добу зганяти квочку з сідала, щоб вона поїла і справила нужду, і чи взагалі це потрібно робити, чи лишити їй відкриту дверку і хай вона собі сама рішає коли їй встати поїсти та розім’ятись.

Yuliana
Аватара
Yuliana

Сообщение #9 Yuliana » 10.03.2017, 07:34

Скажіть будь-ласка скільки раз на добу зганяти квочку з сідала, щоб вона поїла і справила нужду, і чи взагалі це потрібно робити
Треба дивитись яка курка, є така що залиш їй двері відкриту то вона піде лісом гаєм і скільки собі захоче буде гуляти, а є така курка що не сходить сама, то таку я примусово виганяю поїсти. Саме головне, вважаю, контролювати чи повернулась курка, бо може піти до півників і загуляти, забувши про діточок, а таке на жаль буває.

Вернуться в «Кури»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость