Пухові кролики

Описание: Питання щодо розведення та утримання у домашньому господарстві диких звірів (норок, сріблясто-чорних лисиць, нутрій) та кроликів

Utolya
Utolya
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 33
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Utolya » 21.12.2016, 06:57

У більшості районів країни пухових кроликів, на жаль, дуже мало. Звичайно, таких кролів тримають заради пуху, але в них, до того ж, і м'ясо смачне, а вичищена шкірка схожа на песцеву - настільки ж повітряна, пухнаста й шовковиста. І все-таки основна продукція - пух, який прядуть, а потім з нього плетуть шапочки, рукавиці, кофти, шарфи тощо.
Догляд за пуховими кроликами трохи інший, ніж за м'ясними. Річ у тім, що пух на звірках легко скочується в грудочки, сплутується, забруднюється, ось чому за чистотою кліток, у яких їх утримують, доводиться стежити особливо ретельно. Недоцільно розводите пухових кроликів на присадибних ділянках, розташованих поблизу боліт, оскільки якість пуху при цьому буде погана.
Щоб одержати від кроликів більше пуху, потрібно добре їх годувати й утримувати в чистоті. Однак є засоби, які допомагають кролівникам збирати ще більше пуху. Насамперед це хлористий кобальт, який дають по 1 -1,5 мг на кролика раз на тиждень. Спочатку його розчиняють у воді й ретельно змішують із комбікормом, вареною картопляр або будь-яким іншим кормом. Добре діє на якість пуху й добавка до раціону азотнокислого кобальту - по 0,1 мг на кролика на день. Аби приготувати препарат такої концентрації, беруть 100 мг азотнокислого кобальту й розчиняють в 1 л води. Додають цей розчин у корм або питну воду по столовій ложці на 10 тварин на день.
Пух доцільно збирати щомісяця. Якщо це робити рідше, то його багато втрачається. Знімають пух, коли він відростає не менш ніж на 5 см. Не допускають його переростання, тобто довше 6 см. Відрослий до 7-8 см швидко збивається у грудку й випадає. Але вискубують на тварині тільки ті ділянки тулуба, де пух уже закінчив свій ріст. І виходить, що кролівник щоразу знімає повноцінний пух, чого він не має, коли общипують кроликів 4-6 разів на рік. І ще одна перевага щомісячного збору - тварина ніколи не оголюється повністю, що особливо небажано в зимовий час.
Перший пух збирають у двомісячного молодняку. Звичайно, його зістригають, а надалі тільки вискубують. Другий раз у молодняку збирають пух у віці 4-4,5 місяця, потім у 6-7 місяців, а далі - щомісяця, як у всіх дорослих кроликів.
Найкраща якість пуху - із спини, крупу, стегон, гірший він - з лопаток, шиї, грудей, черевця. Саме тому й змішувати його не варто. Зберігати й прясти його потрібно окремо.
Перед вискубуванням пух у кролика розчісують металевим, дерев’яним або роговим гребінцем. Пластмасовий застосовувати не рекомендують. Від нього волос робиться сухий і січеться. Вискубують пух маленькими пучками. Краще це робити з металевою гребінкою в руках. Нею захоплюють пух і, притримуючи великим пальцем, обережно виривають пучок. У кроликів, особливо молодих, шкіра ніжна, тому із силою пух не висмикують, щоб не поранити тварину.
Під час линяння кроликів пух у них вичісують гребенем з частими зубами. Жмути, що збилися у грудки, спочатку розсмикують, а потім розчісують. У крайньому разі грудочку обстригають. Під час вичісування пуху його, зазвичай, збирають менше, ніж під час вискубування. Збивання у грудки пуху можна уникнути. Для цього між його збиранням кроликів кілька разів розчісують.
Пух зберігають у щільних ящиках, обладнаних дерев'яними швірниками, вмонтованими в дно через кожних 10-15 см, і знімними. Пух ніби насаджують на ці швірники, з боків навішують мішечки з засобами від молі.
Перед прядінням очищають від грудочок, сміття й ретельно розчісують ручними гребінцями так само, як і овечу вовну. Пух розчісують невеликими пасмами, накладаючи на зубці гребінця згори донизу і розтягуючи в різні боки. Прядуть на звичайній прядці або веретені, але слабше, ніж овечу вовну або козячий пух, на будь-яку основу - бавовняні штопальні нитки або нелощені №40 і 50 у дві-три нитки. Налощені котушкові нитки пух лягає погано й сповзає. На вовняну основу пуху додають зовсім трохи - третину за масою.
Фарбують пухову пряжу в ніжні тони. Барвник розчиняють у воді й занурюють пучок пуху - дивляться, чи гарний відтінок. Пряжу або виріб не кип'ятять.

Вернуться в «Звірівництво та кролівництво»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость