З чого виростити підщепу яблуні?

Padron
Padron
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #1 Padron » 09.09.2016, 21:14

Остаточно переконавшись, що покупні яблуні на клонових напівкарликових підщепах ні у мене, ні у сусідів довго не живуть, хочу виростити підщепу на власних коренях, з насінини. У зв'язку з цим питання: якого сорту яблуко краще взяти на насіння? Начебто, раніше зазвичай сіяли Антонівку. Але ж є зараз сорти і більш зимостійкі, і, вже точно, менш піддаються хворобам, ніж Антонівка. Чи немає резону посіяти їх насіння? Наскільки велике і непередбачувано буде розщеплення за властивостями в потомстві (смак плодів мене не хвилює, тільки живучість і не враження хворобами)?
Чи можна буде їх пересаджувати, або весь сенс - в тому, щоб не пошкоджувати стрижневий корінь? Або, навпаки, корисніше його прищипнуть?
І друге питання, власне, вічне: де взяти (насіння)? Якщо все ж взяти не Антонівку? У мене росте одна яблуня невідомого пізнього сорту. Вона єдина, хто до сих пір жива і навіть (тьху-тьху-тьху) здорова. (І, до речі, вона - на сильнорослій підщепі.) Може бути, посіяти її? Але її плоди ніколи не визрівають на дереві до заморозків.

Вернуться в «Яблуня: сорти, вирощування, догляд»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость