Як розмножити яблуню

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #1 Novachok » 16.10.2016, 15:11

Є в мене в садку пару гарних молодих яблунь. Ось задумалась як їх розмножити. Щеплення і т.д. це все знаю, але на що прищеплювати, тобто де взяти підвої. Читаю в розумних книжках і журналах пропонують щеплювати на дички, тобто лісові яблуньки. Але ніколи в лісі я таких не бачила. Ще можна купити ці підвої в Інтернет-магазинах, але ж в мене така натура що хочу все самостійно зробити. То зараз переді мною стоїть питання де взяти або виростити з чого ці самі підвої для яблунь.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #2 Lariska » 16.10.2016, 15:14

Зазвичай яблуні дають кореневу поросль - використовуйте її для розмноження тих сортів які вам подобаються.

Novachok
Novachok
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #3 Novachok » 16.10.2016, 15:17

Можливо мої яблуньки ще зовсім молоді, але порослі поки в них немає.

Lariska
Аватара
Lariska

Сообщение #4 Lariska » 16.10.2016, 15:18

Мій дід завжди використовував для цієї справи кислиці, які росли в лісосмузі. Тобто яблуньки, які виросли з насіння (спасибі пастухам які їли ці яблука). Діда вже давно немає, але його груші і яблука вся вулиця досі відрами тягає.

Vadim
Аватара
Vadim
Повідомлення: 20

Сообщение #5 Vadim » 16.10.2016, 15:31

Шановні, я спробую дати кваліфіковану відповідь, як людина, що займається розмноженням саджанців вже 20-тий рік. Постараюся вам пояснити з обивательської точки зору, що б вам було зрозуміло, але якщо що, задавайте питання!

Отже!
У світі існують підщепи (а не підвої, як ви їх називаєте – це по російські подвой) на які здійснюється прищеплення сорти. З того моменту, як брунька прижилася до підщепи і початку вегетувати, це можна назвати сортовим саджанцем.
Як ви правильно помітили, наука не стоїть на місці і разом з еволюцією природи створює все нові і нові не тільки сорти, але і підщепи!
Насправді, підщеп яблуні буває безліч і кожну з них отримано за допомогою селекції (науки про виведення сорту). У зв'язку з цим, ми можемо сказати, що у кожної підщепи, є теж свій ... ніби сорт (але це я не правильно виразився), краще сказати ВИД!
Так ось кожен з цих видів підщеп може майбутньому саджанцю передати певну генетичну інформацію... тобто вибираючи ту чи іншу підщепу, дерево може бути високим або низьким, скороплідним або з більш затягнутим плодоносінням після посадки.

Таким чином я вам перерахую найбільш популярні види підщеп і охарактеризує їх:

- Повий "М9-Т337" - щеплений на нього сорт буде найбільш швидкоплідний і низький (висота дерева 2 -2.2 метра). При цьому глибина розвитку кореневої системи достатньо не глибока (від 0.7 до 1.2 метра) - цей факт значно знижує зимостійкість дерева (особливо актуальна проблема для північних регіонів) але при цьому - це безцінний вид підщепи, для місцевості в високими ґрунтовими водами! - Це як правило такі землі зустрічаються під Києвом або в Харківській області (район Ізюма). Якщо вода починається вже після 1-го метра землі, то на ній не виживе жодне дерево, крім сорту щепленого на М9.
Увага - знову таки за рахунок малої глибини залягання кореневої системи, вимагає додаткової фіксації в ґрунті (прив'язувати до глибоко заритих кілочків).

- ММ 54-118 - напевно одна з найбільш популярних підщеп на сьогоднішній день!
Ця підщепа дає красиву мочкообразну кореневу систему, дерево заввишки до 3-.35 метра (високий чоловік з піднятою рукою або в стрибку). Дуже зручно знімати плоди, дотягнутися можна практично до будь-якої гілочки. Вкрай багатий на плодоношення, гарне формування крони, достатня фіксація в ґрунті, і отже зимостійкість! Один з найбільш важливих факторів - це плодоношення, яке настає на 1-2 рік після посадки саджанця!

- ММ-106 це так само вважається середньорослою підщепою, але тим не менш, висота його крони може досягти 5-6,5 метрів. При цьому в плодоношення вступає часто на 3-5 рік, а точніше, поки не вижене основну масу крони.
Відверто кажучи - незграбно велике дерево з високою живучістю, але вкрай тупим плодоносінням, хоча часом рясним!

А ось що я вам скажу з приводу того, що б взяти насіння хоч то з кислички, хоч то з будь-якого сортового яблука! - Насіння - в 99.9% випадків не передає генетичну інформацію про сортність та певні характеристики дерева, на якому виросло яблуко! У вас може вирости все що завгодно, як підщепа володіє скороплідністю (і можливо, низькою зимостійкістю), так і навпаки, і як правило, це природно не найвдаліший варіант. Дерево на такій підщепі може вирости і до 10-15 метрів, при цьому дати урожай на 8-10 рік!
Я не стверджую що це буде саме так! Але найчастіше такі експерименти закінчуються саме таким варіантом ...

Підсумок - економія 40-60 грн, але набутий досвід, який займе у вас дуже довгі роки!

Якщо зможу ще бути чимось корисним для вас, пишіть в ПП або задавайте питання в темі. Всім дякую!

Lariska
Аватара
Lariska

Сообщение #6 Lariska » 16.10.2016, 15:37

Наші діди, вирощували сади на насіннєвій підщепі. Для цих цілей, краще використовувати дикі або, наприклад, для яблуні - Антонівку, для груші - Лимонка. З сіянців, при викопуванні, відбираються найбільш розвинені, без колючок, без ознак ураження захворюваннями, з більш розгалуженою кореневою. В одному з лісів Харківської, до сих пір росте дореволюційний сад, на насіннєвій підщепі.
В ідеалі, кісточки відразу висіяти на постійні місця, по 5-10 в одну лунку, потім-вибрати з них найкращі і зробити окуліровку на місці, без пересадки.

Програміст
Програміст
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #7 Програміст » 01.01.2017, 10:56

Добавлю і я,як досвідчений садівник,підщеп для яблуні існує багато(клонових і насінневих).Але потрібно визначитися,який догляд буде за деревами.Якщо без поливу,то карликову підщепу навіть не використовуйте,плоди від засухи опадуть.Найкраще в останні особливо засушливі роки зарекомендували дерева,щеплені на напвкарликовій і середньорослі йпідщепі:М7,54-118,ММ106 і звичайно на насінневій високорослій.

Tetyana
Tetyana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 32
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #8 Tetyana » 01.01.2017, 19:23

зарекомендували дерева,щеплені на напвкарликовій і середньорослі йпідщепі:М7,54-118,ММ106 і звичайно на насінневій високорослій
тобто правильно я розумію - всі ці підщепи необхідно купувати?

Програміст
Програміст
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 25

Сообщение #9 Програміст » 02.01.2017, 10:06

Тетяно,Ви правильно зрозуміли,підщепи потрібно шукати і купувати.Садівництво-процес вічний.

Nasredin
Nasredin
Повідомлення: 56

Сообщение #10 Nasredin » 23.03.2017, 19:51

Програміст писал(а):Тетяно,Ви правильно зрозуміли,підщепи потрібно шукати і купувати
А самостійно виростити з насіння, чи з лісу дичку притягти – це буде поганим варіантом для підщепи?

Вернуться в «Яблуня: сорти, вирощування, догляд»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость