Коли садити розсаду капусти у відкритий грунт

Описание: Все про агротехніку вирощування капусти. Білокачанна, цвітна, броколі, кольрабі, брюссельська, пекінська, савойська

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 19.05.2016, 18:09

З усіма культурами зрозуміло. Їх треба висадити якомога раніше - коли повітря прогріється до оптимальної температури. Окремо стоїть тільки капуста. У неї раніше всього сіють ранні сорти, а середні та пізні висіваються пізніше. А ось коли – питання, про яке варто поговорити.

Ранньостиглі сорти капусти можуть достигнути вже в червні-липні. Тому їх вирощують тільки через розсаду. Сіють їх в кінці лютого або на початку березня, за 50-60 днів до передбачуваної висадки в грунт.

Середні сорти сіють з кінця березня до кінця квітня. Вирощують цю капусту як через розсаду, так і посівом насіння в грунт. Дозріває середня капуста в липні-серпні. Зазвичай урожай середніх сортів йде на вживання в свіжому вигляді і на квашення.

Пізні сорти висівають на розсаду в кінці квітня або відразу сіють в грунт. Зазвичай вони використовуються для тривалого зберігання або на квашення.

Сіяти капусту краще відразу в окремі стаканчики. Сходи в квартирі з'являються швидко - на 3-4-й день. У відкритому грунті чекати доведеться трохи довше. Грунт для капусти готують в основному з торфу з невеликою добавкою перегною і землі.

Підживлення краще проводити коров'яком або пташиним послідом. Можна замість них використовувати сечовину або аміачну селітру. У відкритому грунті рослини розташовують на 40 см один від одного. У міжряддях між пізньою капустою можна посадити ранню. Коли ранню приберуть, для пізньої збільшиться площа.

Таким чином з одної грядки можна зібрати два врожаї.

Висаджують середню і пізню капусту в травні. Стандартна розсада повинна мати не більше п'яти листків, слабкі і уражені грибком рослини викидають. Також відбраковують паростки без верхньої бруньки.

Для висадки найкраще вибирати похмуру погоду, або після посадки притіняти розсаду. Місце посадки присипають сухою землею, щоб не утворювалася ґрунтова кірка.

Висаджену розсаду краще поливати водою на 3-4 ° С вище, ніж температура землі. Перші два тижні рослини після посадки не обприскують і не підгодовують.

В цей час на посадки може напасти хрестоцвіті блішки. Від неї захищаються обпилюванням рослин золою. Тобто спочатку треба розсаду обприскати чистою водою, а потім, поки вода не висохла, опудрити золою.

Werdikt
Werdikt
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 21
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #2 Werdikt » 13.04.2017, 19:43

Висадив розсаду ранньої капусти у відкритий грунт. На дворі досить прохолодна погода і такою буде ще як мінімум днів 10, це щонайменше. Тож постало питання: може чим накрити висаджену розсаду, і чи буде від цього якийсь сенс? Тобто рослинам під півтора літровими пляшками буде краще чи гірше, чи однаково?

Utolya
Utolya
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 33
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #3 Utolya » 13.04.2017, 20:16

Werdikt писал(а):Тож постало питання: може чим накрити висаджену розсаду, і чи буде від цього якийсь сенс?
Я пробувала накривати розсаду капусти пляшками і здивувалася, яка гарна капуста виросла, але потім зробила дурницю, прибрала пляшки і все загинуло - субтропіки.

ECO-King
ECO-King
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 1 год

Сообщение #4 ECO-King » 23.04.2017, 09:51

Розсада капусти ранньої зараз росте в парнику, місця їй вистачає, але ж хочеться отримати ранню продукцію, то й гадаю де їй краще буде рости далі – так само в парнику чи пересадити у відкритий грунт. Тобто питання в якому віці розсада легше переносить пересадку. Зараз вона в мене виглядає так як на фото…
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #5 Novachok » 17.05.2017, 07:06

Чомусь думав, що розсада капусти не боїться заморозків. Але недавні, що пройшли у нас, доказали що боїться. Майже вся розсада померзла, що була висаджена у відкритий грунт.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 22 дня

Сообщение #6 Олег » 06.07.2017, 18:18

У мене на дачі садити капусту - будь-яку, неможливо: кислий, піщаний грунт, та ще й попередніми хазяями внесено у землю килу капусти. Розсада приймається, росте, а як зробиться тепло -починає в"янути, коріння гниє, на ньому виростають пухлини.
Знищити килу неможливо, вона вражає усі хрестоцвіті, напр. грицики.
Капуста недорога, краще придбати на базарі. Пишу це для остороги, аби овочівники мали на увазі.


Вернуться в «Капуста: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость