Броколі - різновид цвітної капусти

Описание: Все про агротехніку вирощування капусти. Білокачанна, цвітна, броколі, кольрабі, брюссельська, пекінська, савойська

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 28.11.2016, 18:47

Продуктивний орган у неї - головка. Це пучок квіткових бутонів на ніжних стеблах. Формою вона близька до цвітної капусти, тільки забарвлення її різноманітніше: зелене, синювате, фіолетове. У США та в Західній Європі за обсягами споживання ця капуста займає перше місце з-поміж капустяних рослин. Постійне вживання броколі віддаляє старість, подовжує молодість. Недаремно її називають еліксиром молодості.

Це унікальний щодо поживних і цілющих властивостей овоч. Він містить багато білка, за складом близького до тваринного, проте у ньому дуже мало пуринових сполук, які призводять до відкладення солей в організмі. За вмістом вітамінів С і Е, що стимулює утворення гормонів, броколі займає одне з перших місць з-поміж овочевих культур. Завдяки високому вмісту солей калію і кальцію, вітамінів А, групи Р, групи В (особливо дуже дефіцитного В15) броколі поліпшує обмінні процеси в організмі та запобігає старінню. Американські вчені визначили, що у броколі більше, ніж в інших овочах, сульфорану - сполуки, яка стимулює продукування ферментів, що підсилюють здатність організму протистояти раку.
Смакові якості броколі чудові. Хто її спробує, зрозуміє, що ця культура не потребує реклами. Броколі готують так само, як і цвітну капусту, використовуючи не лише головки, а й нижню частину пагонів. Дуже смачні супи з броколі. Особливо корисна вона у свіжому вигляді.

Екзотичні рослини броколі полюбилися багатьом городникам як прикраса ділянок. Ця рослина менш вибаглива до умов вирощування і скоростигліша, ніж цвітна капуста. Поширені сорти: Вітамінна, Тонус. Броколі погано росте на кислих ґрунтах, їх обов'язково вапнують. її агротехніка подібна до агротехніки вирощування цвітної капусти. Для отримання ранньої продукції використовують 35-40-денну розсаду. Щоб створити конвеєр броколі, розсаду вирощують з інтервалом 15-20 днів.

Культура дуже скоростигла. Від висаджування розсади до збирання врожаю минає від 35 до 50 днів. Щороку перший урожай я одержую в третій декаді травня.
У квітні-травні можна висівати насіння безпосередньо в ґрунт. Ширина міжрядь - 50-60 см, відстань у рядку 25-40 см. Можна розміщувати рослини не на окремій грядці, а по краях грядок інших культур.

У процесі вирощування особливу увагу надають поливам, дбаючи про те, щоб зволожити ґрунт на глибину не менше 40 см.

Урожай треба збирати своєчасно, не допускаючи розпускання суцвіть. Після зрізування першого врожаю подальші можна зібрати на пагонах, що відросли. В осінньо-зимовий період броколі дорощують так само, як і цвітну капусту.
Які різноманітні види капусти і як важливо споживати продукцію, вирощену власними руками, без застосування отрутохімікатів! А щоб не було в них необхідності, ще раз нагадую: перетворіть свій город на квітник, чергуйте рядки капусти з пряносмаковими рослинами, можна з помідорами. Город-квітник створює особливу, піднесену атмосферу, яка відганяє всяку нечисть.

Вернуться в «Капуста: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость