Вирощування розсади капусти білокачанної в парниках та теплицях

Описание: Все про агротехніку вирощування капусти. Білокачанна, цвітна, броколі, кольрабі, брюссельська, пекінська, савойська

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 23.03.2017, 12:46

Як правило, більшість овочівників-любителів намагаються вирощувати розсаду капусти в домашніх умовах. Для цього використовують дерев'яні ящики та іншу тару, розміщуючи її на підвіконнях. В результаті розсада витягується, стає слабенькою, значною мірою уражується кореневими гнилями. Такі рослини, висаджені у відкритий грунт, як правило, на 50-70% гинуть або від весняних заморозків, або від пошкодження хрестоцвітими блішками та весняної капустяної мухи.
У зв'язку з цим наведемо спосіб отримання здорової розсади.
У підготовлені грядки в цих спорудах висівають насіння капусти. Для зниження її ураженості надалі, в польових умовах, судинним бактеріозом, насіння перед посівом витримують у гарячій воді (48-50°С) протягом 20 хвилин, потім охолоджують у холодній воді і підсушують до сипучості, після чого відразу висівають.
Ранньостиглі сорти висівають у період з 10 по 15 квітня в неопалювані теплиці і розсадники; середньостиглі - 5-20 квітня; пізньостиглі - 5-10 квітня.
Тривалість вирощування розсади ранньостиглих сортів становить 45-50 днів, середньостиглих - 35-40 днів, пізньостиглих - 35-45 днів. Насіння висівають рядами, відстань між ними 5 см, у рядку відстань між насінням становить 1-1,5 см, глибина загортання насіння - 0,5-1 см. У фазі розвернутих сім'ядолей рослини проріджують, залишаючи між ними в ряду 4-5 см. У фазі одного справжнього листка під рослини підсипають перегній шаром 2-2,5 см.
Для одержання високоякісної розсади необхідно дотримувати наступних вимог:
- підтримувати оптимальну температуру повітря до появи сходів - 17-20°С, після їх появи та протягом 6-7 днів - 6-8°С, у наступний період (фаза рослин 2-3 листа) - вдень 15-18°С, вночі 6-8°С.
- забезпечувати рослини протягом усього розсадного періоду гарною освітленістю.
- підтримувати грунт в помірно вологому стані. Особливо небезпечний надлишок вологи в сонячні дні, при відсутності вентиляції рослин. Це може призвести до масової загибелі розсади від чорної ніжки.
У період вирощування розсади необхідно провести 2 підживлення рослин мінеральними або органічними добривами.
Першу підгодівлю проводять у фазі розвернутих сім'ядолей - появи першого справжнього листка з розрахунку 20 г азофоски, 20 г калійної селітри і 1 -2 г сірчанокислого цинку на 10 л води.
Другу підгодівлю - через 10-12 днів: 30-40 г азофоски, 40 г суперфосфату, 20 г калійної селітри.
Для зниження зараженості капусти в цей період чорною ніжкою використовувати для підживлення рослин гнойову настойку недоцільно.
Загартовувати розсаду необхідно за 10-12 днів до висаджування її у відкритий грунт. Для цього залишають відкритими (вдень і вночі) двері та кватирки в теплицях. У випадку нічних заморозків двері та кватирки в теплицях на ніч закривають. Якщо нічні заморозки спостерігаються протягом кількох днів, необхідно провести позакореневе підживлення рослин калійними добривами (калійна селітра, калійна сіль і інше) у 0,5% концентрації. Норма витрати робочого розчину -1-1,5 л/м2.
Готова до висадки розсада повинна мати не менше 4-5 листків. За 2-3 години до висадки розсаду рясно поливають.

Вернуться в «Капуста: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость