Які сорти винограду посадити на своїй ділянці

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

Rusya
Rusya
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 8 місяців 27 днів

Сообщение #18 Rusya » 29.04.2017, 16:06

От дивую як люди вирощують десятки а той більше сортів винограду, адже для цього необхідно багато землі. Чи тут лише професійні фермери спілкуються. В мене на ділянці росте 2 сорт, і я не маю місця де ще посадити бодай 1. Тож де люди беруть місце під десятки сортів?

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #19 errror » 03.05.2017, 11:53

Сортів винограду так багато, що вибрати з цього розмаїття важко навіть досвідченому садівнику. Для новачка це справжній темний ліс. Тому ми садимо лози, потім корчуємо, потім знову садимо − і так без кінця в пошуках найкращого сорту винограду. Питання заміни сортів – кожен рік головне. Багато і садівників-початківців, з чийого боку на сьогоднішній день інтерес до винограду величезний також задаються питанням який сорт винограду кращий для вирощування на присадибній ділянці. Тому питання вибору сорту завжди актуальне.
При підборі сортів краще всього орієнтуватися на новинки. Так, вони недостатньо вивчені, але ягоди дуже красиві і часто смачні, тому варто ризикнути. Частина новинок себе вже добре зарекомендували, наприклад, Крайновская трійка, Лівія, Велес, Анюта та ін.
Перш ніж відправлятися за саджанцями, треба відповісти на запитання: «Для яких цілей садите виноград?». Якщо на вино, то потрібно шукати технічні сорти. Якщо смачний виноград «для себе», то це зовсім інші сорти. Якщо на продаж – то взагалі треті, найбільш великі і помітні.
Сорти для себе зазвичай вибирають невеликі, але такі що володіють цікавим смаком, наприклад: Дружба, Галбена ноу (Золотинка), Мускат Гамбурзький... Найчастіше смак мускатний або з цікавими нотками, як у Кардинала. У таких сортів немає великих грон і часто слабка лежкість при транспортуванні. Зате вони не вибагливі у догляді і при захисті від грибків дають гарні врожаї.
Комерційний виноградник закладають виключно сортами з дуже великими, красивими ягодами, найчастіше золотистого або червоного кольору. Смак особливої погоди не робить. Покупець пробує виноград «очима», і якщо навіть ягода кислувата, але величезна, майже напевно покупець вибере її. В цьому відношенні кращі екзотичні сорти типу Манікюр фінгер, Хусейна келим бармак, Голд фінгер, Преображення та інші.
Вирощувати сорти для ринку складніше, але з досвідом це не становить труднощів, і багато хто може похвалитися кистями в 2 кг.
Для вина варто спробувати себе спочатку у вирощуванні міжвидових гібридів. Вони прості у догляді, стійкі до хвороб і можуть витримувати зимівлю без укриття. Але з часом нікуди не дітися від аборигенних сортів та винної класики. Їх виростити складно: вони сильно уражуються хворобами і на зиму їх треба обов'язково вкривати.
Визначили призначення винограднику? Тепер треба вирішити, скільки кущів садити. Краще відразу засаджувати не всю площу, адже потім обов'язково захочеться ще щось додати. Для цього бажано зарезервувати додатковий ряд або навіть половину винограднику.
Корисно підібрати сорти різних строків достигання. Тоді врожай можна буде вживати довше на два-три місяці. Доцільніше починати з невеликого винограднику, тому що на п'яти-шести кущах можна відпрацювати всі прийоми і отримати необхідні навички, і тільки потім переходити на великі площі.
При купівлі саджанців стережіться попастися на простий принцип: чим дорожче саджанець, тим краще сорт. Звичайно це зовсім не так, і надійні, перевірені сорти часто виявляються краще дорогих саджанців. Суперновинки через рік-два переходять в розряд новинок і ціна на них знижується мінімум в два рази.

Pomidor M
Аватара
Pomidor M
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #20 Pomidor » 09.05.2017, 19:34

Добрий день. Всіх з святом Великої Перемоги!
А якщо говорити про сорти винограду, то у мене в саду серед більше 20-ти сортів (після жорсткого выдбору), найбільш вдалим по комплексу властивостей: стійкість до хвороб, шикарний медовий, з легким мускатом смак - виявився сорт Тимур (Фрумоаса Албе x Восторг). Кущу 8-ий рік, формування кордон, дозріває 2-й тиждень вересня.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #21 errror » 10.05.2017, 18:43

Надранні фаворити на винограднику

Виноградарі намагаються садити найбільш ранні сорти винограду. Випередити хоча б на три дні за строками дозрівання своїх конкурентів – це вже дуже добре. Але ж є суперранні сорти винограду, які дозрівають через 85-105 днів після розпускання бруньок. Вони ж стають дуже популярні і серед любителів, так як весь час хочеться спробувати виноград раніше.
Звичайно, виноград продається в магазині цілий рік. На прилавках красується імпортний виноград. Але він за смаком значно поступається нашому винограду, так як там не чекають, поки ягоди наберуть цукор. Як тільки зафарбувався, відразу ж зрізують – і на продаж.
Надранні сорти доступні для вирощування в будь-якому південному районі. Більшість з цих сортів можна вирощувати і в Середній смузі. Вони встигають віддати урожай за коротке літо і повністю розкрити гаму смаку. Є ще одна причина, з якої варто садити ранній виноград: чим швидше він дозріває, тим вище шанс обійти стороною мілдью. Обприскувати кущі після збору врожаю, звичайно, доведеться, а самі ягоди залишаться екологічно чистими.
Головний недолік надранніх сортів – грона не такі великі, як у більш пізніх сортів. Але це часто прирівнюється до переваг, так як такий виноград рідше крадуть з ділянки.
Ранні сорти непогано продаються на ринку. Якщо смак відмінний, то покупці закриють очі на трохи менший розмір ягід і грон.

Один час самим раннім сортом вважався Елегант надранній. Його збирають не пізніше п'ятого серпня. Серйозний недолік – маленькі грона, ягоди не особливо великого розміру і врожайність кущів нижче середнього. Тому багато виноградарів вже позбулися цього сорту на користь новинок.

Слідом за Элегантом дозріває Ювілей Херсонського Дачника. Він має дуже цікаву форму. Сорт функціонально жіночий, але запилення кожен рік хороше. Горошіння не зустрічається. Шкірочка ягід тонка, але міцна, не лопається. Вже з самого початку фарбування ягоди набирають цукор. Оси ягоди практично не пошкоджують. Якщо чекати, поки ягоди повністю забарвляться, то смак стає нудотно солодким. Тому врожай частіше збирають тоді, коли виноград ще не до кінця окрашений.
Самий головний недолік цього сорту – відносно дрібні ягоди і грона. Але порівняно з Элегантом вони набагато більші.

Практично одночасно з Ювілеєм Херсонського Дачника дозрівають сорти Дунав і Маріца. Деякі виноградарі стверджують, що це одні і ті ж сорти, просто різні назви. Забарвлення ягід вражаюче, розміри грон теж великі, але смак ніякий. Головне – кислоти майже немає і солодощі мало. Хоча садівники стверджують, що якщо грона протримати на кущах до вересня, то смак виходить відмінним. Але хто буде так довго тримати ранній виноград? Та й оси можуть не дати йому дозріти.

Непогано себе проявив сорт Пісня. Ягода велика, смачна, кетяги пристойних розмірів. Але сорт іноді погано запилюється. Грішить горошінням ягоди, осипаннями зав'язі. Великі товарні грона виходять не завжди.

Майже одночасно з Элегантом дозріває сорт Супер-екстра, при цьому і ягоди, і кетяги у нього значно більше. Сорт дуже добре себе зарекомендував і прописався вже на багатьох виноградниках.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #22 errror » 18.06.2017, 08:04

І новачки, і досвідчені виноградарі хочуть посадити на ділянках тільки кращі сорти. Воно і зрозуміло - втрачений марно час на випробування різних сортів коштує дуже дорого. Але фахівці поки розводять руками, кажучи, що бездоганного сорту ще не існує.
Якщо перевести на людську мову, то ідеальних сортів, які будуть ідеально підходити для всіх, не існує. Так і живуть виноградарі в різних кліматичних умовах. Тому одні й ті ж сорти і гібриди по-різному поводяться в різних регіонах, показуючи різні результати по врожайності, стійкості до хвороб, смаковими характеристиками.

Сорти для початківців
Якщо ви тільки-тільки вирішили стати виноградарем, то справжньою знахідкою вам будуть сорти, які перевірені часом, пройшли десятирічні випробування в різних кліматичних зонах і показали чудові результати.
Це сорти: Восторг, Плевен, Елегант надранній, Кодрянка, Тасон, Алекса, Молдова, Пам'яті Негруля, Айваз.

Визначтеся, для чого вам виноград
Різні сорти винограду призначені для різного використання. Вирішіть для себе, що ви будете робити з отриманим урожаєм.

Тільки для себе!
Якщо ви не природжений продавець і займаєтеся вирощуванням винограду тільки для себе і своєї сім'ї, то зверніть увагу на сорти і гібриди раннього терміну дозрівання з мускатним або іншим оригінальним смаком. Для особистого споживання найбільш прийнятні грона вагою 500-800 г. Вони швидше дозрівають, краще набирають цукор і сортовий аромат, гроно можна з'їсти в один присід.
На додачу до ранніх сортів можна підібрати парочку сортів середнього терміну дозрівання. Тоді ласувати виноградом можна до кінця сезону.
Найбільш затребувані сорти в цьому плані: Перли Саба, Олімпіада, Ліза, Сверхранній червоний мускат, Мускат Янтарний, Агрус, Елегант надранній, Кишмиш угорський-342.

Підійдуть і новинки селекції: Супер-екстра, Ювілей херсонського Дачника, Галахад, Єрмак. Для особистого споживання також можна підібрати сорти з чудовим смаком, мають мускатний або фруктовий присмак і аромат: Фрумоаса Албе, Дружба, Італія, Болгарія, Флора, Тасон, Кардішах.
З новинок підійдуть Гарольд, Лівія, Забава.

Для ринку
Якщо ваша мета - не тільки поїсти свого винограду, але і заробити на ньому, ставши фермером і заклавши виноградну плантацію, - тут вже до підбору сортів потрібно підійти набагато ретельніше. Звертайте увагу на сорти, перевірені часом, стійкі, придатні для вирощування у вашій зоні, що дають максимальний урожай.

Природно, на першому місці будуть великоплідні сорти з красивим гроном, з яскраво-червоною, золотистою або рожевою ягодою. Краще сорти раннього строку дозрівання, з хорошою стійкістю до хвороб і морозу. Стійкі до морозів сорти необхідні через трудомісткість укриття їх в холодний період.
Сьогодні уже є маса ринкових сортів і гібридів: Аркадія, Флора, Преображення (Віктор, Ювілей Новочеркаська), Кишмиш променистий, Лівія, Кодрянка, а також Талісман, Дунав, Різамат, Хаджі Мурат, Новий Подарунок Запоріжжю, Надія АЗОС. З новинок селекції найбільші перспективи в цьому плані мають Юліан, Красуня, Софія, Славута, Велика, Монарх, Галахад, Гарольд, Супер-екстра, Дюжина, Фуршетний, Граф Монте-Крісто, Забава, Отаман, Фавор та інші.

Особливу увагу сорту кишмиш
Кишмиш дуже подобаються та дітям, і дорослим. На ринку їх розбирають в першу чергу.

Перевірені часом кишмишні сорти Кишмиш променистий, Кишмиш молдавський, Кишмиш угорський-342, Русбол, Кишмиш запорізький, Мрія вже давно і з великим успіхом вирощуються на виноградниках і любителів, і професіоналів.

Для вина
А чому ні? Навіщо купувати підозрілої якості вино в магазині, коли можна самостійно зробити таке вино, яке подобається вам?
Якщо є бажання зайнятися виноробством, то вам підійдуть новинки селекції останніх десятиліть: Подарунок Магарача, Рубін Голодриги, Олег, Веста, Альона, Феміна, Брюнет, Очі чорні, Тріада, Тонус, Максі, Східний, Багіра, Лада, Асторія.
Ці сорти і форми мають дуже високу стійкість до хвороб і шкідників, з раннім і середнім терміном дозрівання, володіють достатньою морозостійкістю і зимостійкістю, високою врожайністю, яскраво вираженими смаковими якостями.

Aleksandra
Aleksandra
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 8
З нами: 6 місяців 22 дня

Сообщение #23 Aleksandra » 25.06.2017, 07:45

А можете порадити сорт винограду, або декілька, який був би солодким та не дуже вимогливий до умов вирощування, а саме догляду. Буває такий. І чи можна садити його зараз, у нас на базарі продається в контейнерах. Продає часник і каже що можна садити ціле літо, бо він з корінням та в землі. Каже що у нього більше сортів, але що за всіма потрібен ретельний догляд і обробки препаратами обов’язкові. Що без обробок у нас росте лише сорт Ізабелла, але він кислий і з грубою шкіркою.

Fainka
Аватара
Fainka
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 11 місяців 2 дня

Сообщение #24 Fainka » 25.06.2017, 21:20

Aleksandra, я не сильний фахівець з в винограду, но мені здається такого сорту для ледачих ще й смачного, немає. Тут або щось на зразок Ізабелли – кисле та мале, або потрібно вчасно доглядати, вибір за вами.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 6 місяців 17 днів

Сообщение #25 Олег » 21.07.2017, 20:10

Галахад треба знімати з опори і укривати, принаймні вініловими мішками з-під цукру, або прикопувати землею. Розраховувати на милість природи не можна, бо зими бувають різні.
Це столова гібридна форма винограду, морозостійкйсть до -25, тобто не дуже стійкий.

Добавлено спустя 3 минуты 50 секунд:
Галахад треба знімати з опори і укривати, принаймні вініловими мішками з-під цукру, або прикопувати землею. Розраховувати на милість природи не можна, бо зими бувають різні.
Це столова гібридна форма винограду, морозостійкйсть до -25, тобто не дуже стійкий.
такого сорту для ледачих ще й смачного, немає. Тут або щось на зразок Ізабелли – кисле та мале, або потрібно вчасно доглядати, вибір за вами.
+, саме так!


Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость