Хвороби та шкідники винограду

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 admin » 06.11.2016, 10:27

Оїдіум. Перш за все хочу нагадати відому приказку: "Розумні люди вчаться на чужих помилках, а решта - на власних". На жаль, ця народна мудрість стосується і мене.
Річ у тому, що наш виноградник минулорічного сезону "відвідав" оїдіум. Трапилося таке вперше за 20 років моєї виноградарської практики, тож я був зовсім не готовий до того, щоб виявити йому свою "щиру гостинність". А відтак - можу сміливо віднести себе до категорії "решта", про яку йдеться у приказці, тобто до тих аматорів, які, на жаль, вчаться на своїх помилках.
Перші прояви хвороби були помітні вже на початку липня: верхні листки на лозі згорталися у "човники", виростали дрібними та блідими і вигляд мали такий, неначе хтось їх добряче пожував. Потім з’явився борошнистий наліт на старіших листках і на гронах, від яких йшов неприємний запах гнилої риби.
Обробка кущів препаратами стробі й топаз майже не поліпшила загальної картини захворювання виноградника, хіба що подальший приріст лози був уже чистим від оїдіуму.
Слід зазначити, що не всі сорти винограду однаково уражуються цим небезпечним захворюванням. Так, на нашій ділянці дуже постраждали від оїдіуму сорти Рошфор, Кеша-1, Тимур, Коринка російська, Мускат літній, значно менше - Аркадія та деякі інші. Не були уражені хворобою Плевен, Епегант, Кишмиш променистий, Кишмиш запорізький, Русбол, Кардинал АЗДС.
Дехто з виноградарів-початківців запитували мене, чому саме минулого року захворювання винограду на оїдіум набуло такого значного поширення? Спалаху хвороби сприяла напрочуд суха й спекотна погода, а це, як відомо, - оптимальні умови для розвитку оїдіуму. Тож не слід забувати, що інтенсивність захворювання винограду на оїдіум залежить від екологічних умов, рівня агротехніки, яку застосовують на винограднику, та наявності інфекцій, що збереглися у зимовий період. Щоб подолати цю надзвичайно шкодочинну хворобу, всі захисні заходи слід виконувати своєчасно і в оптимальні строки. За недостатньо ефективної профілактики, а також при порушенні терміну обробки оїдіум прогресуватиме і тоді необхідно буде застосовувати значно більше часу й коштів на лікування уражених кущів винограду.

Мільдью. На відміну від оїдіуму, ознак іншого шкодо-чинного захворювання - мільдью - я минулого року не побачив: жодної плямки не було ні на самому винограднику, ні у виноградній шкілці. Однієї обробки ридомілом, яку зробив 16 червня, виявилося достатньо для успішного захисту кущів від хвороби, яка щорічно дошкуляє виноградникам, особливо у північній частині України. Мабуть, така ситуація на нашому винограднику склалася саме через те, що розвитку й поширенню мільдью сприяє тепла й волога погода влітку, а того року погодні умови не відповідали "потребам" хвороби.

Виноградний кліщ. Минулого літа, як ніколи раніше, помітили на кущах велику кількість виноградних кліщів, які швидко поширюються вітром, через садовий реманент та садивний матеріал і спричиняють зниження кількості та якості врожаю. Сильному розвитку кліщів також сприяло жарке та сухе літо.
Однак ступінь пошкодження кущів виноградними кліщами відрізнявся. Найбільше вони дошкуляли сортам Надія УкрНДІ, Кеша-1, Ніжний (К-878), Арочний, Ювілей херсонського дачника та деяким іншим.
Численні горбики на листках (ознака пошкодження їх кліщами) можна було помітити навіть на американських сортах, які, зазвичай, не "подобаються” шкідникам.
Обробка виноградних кущів препаратами Бі-58 або конфідор давала лише короткочасний результат, а згодом, через 10-15 днів, кліщі відроджувалися з яєць і продовжували пошкоджувати рослини. Тож наступної весни необхідно буде кардинально оздоровити виноградник, застосувавши препарат ДНОК. який знищить шкідників.

sveta
sveta
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #2 sveta » 25.05.2017, 09:27

Або у мене вже невроз на грунті погоди цієї весни, або я сьогодні таки розгледіла на винограді сорту Анюта слабкі жовті плями на листі. Сильно схоже на початок мілдью. Я в шоці. на початку травня була обробка антраколом. Тиждень тому Луна Сенсейшн. Що робити ще потрібно щоб виноград не хворів?
Прочитала про Полірам. Він тільки для профілактики мілдью. А треба лікувати. Значить потрібен Акробат Топ. Я так думаю...

Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость