Як розмножити виноград?

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Novachok » 29.03.2017, 18:21

Читаю та дивлюсь відео на ююбі про розмноження винограду, але то певно для професіоналів. Мені подарували пагін, чи як то назвати шматок лози виноградної якого дуже гарного сорту, сказали що ввіткнеш в землю та й буде рости. Ну я так і зробив, але щось не дуже впевнений що так все легко і виноград прийметься. Землю звісно перед тим як тикнути туди палички винограду перекопав.

Tukiner
Аватара
Tukiner
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 10 місяців 2 дня

Сообщение #2 Tukiner » 30.03.2017, 08:11

Гадаю їх краще перенести додому і поставити або у воду, або у грунт. Для появи корінців необхідна температура грунту близько 20°С. А у відкритому грунті ще не скоро він прогріється до такої темперу тари, і тим більше коли прогріється то сонце його просто висушить. Ще нижній зріз краще робити нижче бруньки на сантиметр, і робити під кутом близько 45 градусів, тобто збільшувати поверхню рани для лози, звідки потім будуть відростати корінці, а поверхню лози протилежну зрізу поцарапайте ножем неглибоко, до зеленого, звідти так само будуть утворюватись корінці. Верхній зріз краще чимось замастити, для запобігання випаровування вологи.

Angelisa
Аватара
Angelisa
Повідомлення: 24
З нами: 9 місяців 25 днів

Сообщение #3 Angelisa » 30.03.2017, 08:23

Не пророщені чубуки винограду висаджені в грунт весною приречені. Поки грунт вологий, коренеутворення не буде відбуватися, з-за того, що грунт холодний. Для коренеутворення потрібна температура вище 20. Весна зазвичай прохолодна, з холодними ночами, а коли грунт прогрівається, то наступає спека, а коріння у чубука ще немає. В результаті бруньки що пішли в ріст не отримують достатньо води. Відбувається дисбаланс між випаровуванням і можливістю доставки вологи і чубук гине від висихання.

Novachok
Novachok

Сообщение #4 Novachok » 30.03.2017, 10:05

Дякую за поради. Пішов на город повисмикував сої палички виноградні і посадив у горщики, поставив біля батареї, позрізував під косим кутом низ, під прямим верх. Що робити з листиками на пагонах? Обривати чи лишити, через них я зрозумів буде випаровуватись вологу, яку необхідно зберегти. І ще, горщики накривати чимось для збільшення вологості в середині?

Vovik
Vovik
Повідомлення: 26
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #5 Vovik » 30.03.2017, 11:21

Не фахівець у виноградарстві, але вставлю свої 5 копійок щодо можливості проростання черенків винограду просто посаджених у землю у відкритий грунт. Кожного року восени обрізую виноград та закопую у ями, так навесні не знаю що робити з пагонами винограду що пнуться з-під землі. Гадав що це така рослина що проросте при будь-яких умовах.

Sadovnik
Sadovnik
Повідомлення: 4
З нами: 11 місяців 16 днів

Сообщение #6 Sadovnik » 30.03.2017, 11:49

Добре розмножуються живцями не всі сорти винограду, але більшість. Я роблю так: восени від приросту цього року, вибираю добре визрівші шматки лози та спускаю в льох. В кінці лютого нарізаю їх на черешки з 2-3 бруньками, дряпаю нижню частину і вставляю, заглиблюючи нижню нирку, в грунт, з додаванням піску. В якості ємності використовую половинки темних пляшок, зверху можна накрити пакетом. Обов'язково на дно укладаю дренаж. Ставлю в тепле місце, стежу за вологістю грунту, поливаю через піддон. Коли з'являється трубочка листочка, виставляю на саме сонячне місце. У ґрунт висаджую, коли мине загроза заморозків, затіняю. Восени викопую і зберігаю в погребі, на постійне місце висаджую тільки дворічні.

Novachok
Novachok

Сообщение #7 Novachok » 30.03.2017, 21:54

Купив ще два кущика винограду, вже з корінцями, як має бути. Поправте мене якщо я щось не правильно роблю, буду дуже вдячний.
І так, викопав глибоку яму, насипав туди гіляк, перегною, сухого листя, потім шар гарної землі і в нього посадив сам саджанець. Як далі доглядати, варто притіняти, чи не обов’язково, адже він має власні корінці. Сам саджанець довжиною сантиметрів 70, обрізати може трохи, чи ні, хай росте який є? Обприскувати його потрібно і коли і чим? Вибачте за багато питань, але ж хочеться зробити, як то кажуть «по-людські».

Sadovnik
Sadovnik
Повідомлення: 4
З нами: 11 місяців 16 днів

Сообщение #8 Sadovnik » 30.03.2017, 22:11

Novachok писал(а):Сам саджанець довжиною сантиметрів 70, обрізати може трохи, чи ні, хай росте який є?
Знаю що взагалі виноград весною не можна обрізувати – буде плакати, а ще в рік посадки також не обрізують виноград, так що не варто чіпати ваш кущик – хай собі росте.

Tukiner
Аватара
Tukiner
Повідомлення: 25
З нами: 10 місяців 2 дня

Сообщение #9 Tukiner » 01.04.2017, 13:08

Випадково обрізав молодий виноград. Думав що він замерз, а він зараз в буквальному сенсі плаче. Він зовсім молодий і шкода що так сильно з нього сік тече, можна якось цьому зарадити?

Kapelka
Kapelka
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 43

Сообщение #10 Kapelka » 11.04.2017, 21:52

Скажіть чому лише чубуки, черенки, саджанці, живці, а можна посадити кісточки з винограду, який був куплений на базарі. Адже по фото не визначиш подобається смак чи ні. А так купив пару сортів на базарі, з’їв, зрозумів який подобається та й посіяв кісточки. Чи з кісточки виноград не повторить батьківські властивості?

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #11 eddbit » 12.04.2017, 08:05

Kapelka писал(а):Скажіть чому лише чубуки, черенки, саджанці, живці, а можна посадити кісточки з винограду, який був куплений на базарі.
Безумовно можна вирощувати виноград з зернятка. То буде вашою селекційною роботою, і що у вас виросте буде в більшості випадків не схоже на те що ви з’їли. Але можливо буде навіть краще, але шансів не так вже й багато. А чекати декілька років, щоб потім настало розчарування, не кожен може собі дозволити, і як часто буває ще й в обмеженій суттєво ділянці. Але якщо є місце, час і бажання виростити виноград з зернятка, то чому б і не спробувати, нехай щастить.
Живу как умею и другим не мешаю

Svetlica
Svetlica
Повідомлення: 21
З нами: 1 год

Сообщение #12 Svetlica » 13.04.2017, 19:03

Доброго дня, шановні знавці у вирощуванні винограду. Ми купили живці винограду. На добу замочили у воді, зробили надрізи в районі нижньої бруньки, 6 годин тримали в гетероауксині, тепер посадили в торф’яні таблетки. Все це господарство стоїть на підвіконні. Постійно обприскую живці. Але почали прокидатися бруньки, а корінців немає, що робити? Як врятувати живці?

Solnce
Аватара
Solnce
Повідомлення: 43

Сообщение #13 Solnce » 13.04.2017, 19:17

Svetlica писал(а):Але почали прокидатися бруньки, а корінців немає, що робити? Як врятувати живці?
Чекати, зазвичай в першу чергу розвиваються листки, а потім з’являються корінці. Для стимулювання більш швидкої появи корінців потрібно їх (тобто низ саджанця) помістити в тепло ,а верх навпаки в більш прохолодне місце – наприклад поставити на батарею.

Стосовно способу розведення винограду, то мене навчив сусід-виноградар: восени, обрізаючи виноград, набираю живців, позначаю верх-низ, щоб потім не переплутати (прямо відрізане і під кутом) - в пакети по сортам. Викопати ямку на багнет бажано з північної сторони схилу/уступу (сніг довше тримається), укласти пакети, зверху дощечку (щоб при розкопках не пошкодити) і закопати. По весні викопати, я під пляшки втикаю, а сусіди просто в грядки і поливають частіше.
У мене вийшло з першого разу. Напевно, прийнялися всі живці (дуже багато) - стоять зараз вздовж паркану "колосяться" - буду розсаджувати по місцях.
Раніше були спроби перетримати взимку нарізані живці в холодильнику/погребі - можна сказати не вдало.

Ksinon
Ksinon
Повідомлення: 12
З нами: 8 місяців 4 дня

Сообщение #14 Ksinon » 13.04.2017, 19:30

Гадаю їх краще перенести додому і поставити або у воду, або у грунт.

Вибачте, а яка різницыя куди висаджувати черенки винограду - грунт, вода, тирса, чи ще щось і як краще та легше отримати результат?

Werdikt
Werdikt
Повідомлення: 21

Сообщение #15 Werdikt » 13.04.2017, 19:39

Поділюся своїм, дуже простим, кустарним способом, який допоможе підказати принцип домашнього вкорінення.
Беремо шматок матерії, укладаємо на них живці, і "п'яти" живців присипаємо тирсою.
Далі це звертаємо своєрідним "млинцем" і вставляємо в поліетиленовий мішечок (кінці живців повинні стирчати назовні).
Вкладаємо в поліетиленовий мішечок і для герметичності, у верхній частині поліетилен зав'язуємо ниткою, гумкою, або дротом (кінці живців, верхня брунька, повинні стирчати назовні).
Далі кладемо живці на підвіконня. Кінці живців в прохолоді вікна, а "п'яти" живців над батареєю опалення.
Поруч кладемо точний термометр і регулюємо (підсуваємо до батареї або від неї "п'яти" живців) так, щоб їх температура була в межах від +22 до +24 С.
Для вирівнювання температури в районі "п'ят" живців, їх накриваємо шматком поліетилену (кінці живців стирчать назовні, їх корисно раз на день оббризкувати водою з пульверизатора).

45Vasiliy
45Vasiliy
Повідомлення: 9
З нами: 7 місяців 21 день

Сообщение #16 45Vasiliy » 26.04.2017, 17:35

Буду признателен за совет что мне делать с черенками винограда, посаженными приблизительно 2 недели назад в горшок с землей. Черенки развивались (я так думал) нормально, зеленые листочки распустились на них. А вчера вынул их из земли думал пересажу на постоянное место на улице, а оказывается корней то нет совсем. Теперь поставил в воду, но хочу спросить или обновить срез на черенках, или пусть стоят как стояли в земле?

Alona
Аватара
Alona
Повідомлення: 81

Сообщение #17 Alona » 27.04.2017, 07:03

Если вы содержали корни и верхушку в одинаковых условиях (при одинаковой температуре), то это нормальное явление что первыми в рост идут листья, а уже потом появляются корни. Беда в том, что без корней растение не может поддерживать рост листьев и влага, которая испаряется из листьев, не успевает восполняться при отсутствии корней. Поэтому нужно постараться поместить корни растения в теплое место (25°С), а верхушку черенка в более прохладное. Если срез нижний подгнил, то обьрезать под углом 45°.

Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость