Як доглядати за виноградом весною

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #1 Novachok » 19.04.2017, 17:44

Посадив минулого року 2 куплених кущика винограду. Літо росли, один більше, другий менше. На зиму вкрив. Досі він вкритий, обкладений досками і накритий спанбондом, а потім засипаний сухим листям. Отже зараз як бачу по погоді потрібно укриття знімати. То що далі робити після зняття укриття, як доглядати, потрібно чимось обробити, підживити, чи зачекати?

45freska
45freska
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 18
З нами: 1 год

Сообщение #2 45freska » 20.04.2017, 11:43

Є графік обробок виноградників, ось керуючись ними і варто обробляти виноград. Але відразу після зняття укриття після зими, не варто проводити будь-які обробки, нехай лоза висохне, звикне до сонечка, і лише тоді можна чимось бризкати.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #3 errror » 03.05.2017, 09:23

Виноградний сезон стартує з моменту розкриття кущів. Якщо ризикнути і розкрити кущі раніше сусідів, є шанс отримати дозрівання на пару днів раніше. А якщо трохи постаратись, то і на тиждень раніше. Але успіх заходу сильно залежить від погоди. Бруньки і пагони що розпустилися вразливі до весняних заморозків. Так що можна значно недобрати ягід, якщо перестаратися.
Перетримав кущ – тут інші проблеми: випрівання вічок, багато набряклих бруньок обсипається при розкритті та підв'язці лоз на шпалеру. А значить, теж відчутний недобір врожаю. Крім цього, затримується початок росту пагонів, урожай дозріває пізніше, більше ризик, що ягоди лопнуть, їх з'їдять оси, середньостиглі сорти також можуть потрапити під осінні заморозки. Гірше визріває лоза.
Щоб точно визначити час розкриття кущів, треба стежити за прогнозом погоди. Якщо уже кілька днів стоїть середньодобова погода +10° С або вище – значить, можна розкривати виноград. Тільки треба переконатися, що не прогнозуються нічні заморозки, так як вони можуть знищити врожай.
Якщо лоза була прикопана землею, то після розкриття залиште її на сонечку підсихати кілька днів. Сонце, вітер і можливі дощі почистять лозу і її можна буде спокійно підв'язувати до шпалери.
Перед підв'язкою треба провести обприскування 2-3 % розчином залізного купоросу. У купоросу є важлива властивість – він на тиждень затримує розпускання бруньок. Це дуже важливо, якщо треба проскочити нічні заморозки. Поспішати з обприскуванням не варто. Треба дати лозі кілька днів підсохнути, прогрітися і тільки після цього використовувати обприскувач. Такий подарунок для хвороб і шкідників виявиться фатальним.
Якщо бруньки вже почали розпускатися, обприскування не проводять, так як пагони отримають сильні опіки. Після обприскування можна виконувати підв'язування пагонів.
Багато залишають з осені запас бруньок. У цьому випадку виноградарі навесні бачать, що все добре перезимувало, а занадто довгі лози. І починають обрізати їх коротше, що викликає сильний плач кущів. Набагато хитріше видалити зайві пагони шляхом безкровного виламування по мірі їх зростання: і сік не біжить, і ран на кущах не буває.
Довгі непотрібні кінці торішніх лоз вирізають, коли пагони досягли довжини 50 см і сік з ран не ллється. Це набагато краще, ніж обрізати кущ під час активного сокоруху.

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #4 Novachok » 09.05.2017, 20:04

Два тижня назад розкрив свої виноградні лози і вони пішли гарно в ріст. А сьогодні передають нічні заморозки до -1. Варто знову класти їх на землю і вкривати, чи така температура їм не зашкодить?

Filonka
Filonka
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 9 місяців 28 днів

Сообщение #5 Filonka » 19.05.2017, 07:18

Розповім коротко про свою технологію отримання винограду в умовах Дніпропетровщини. Навесні звичайно потрібно підгодувати, я використовую зелене добриво, як тільки рослина набере листя додаю калійне добриво з суперфосфатом, обприскую цирконом в жарку погоду, проводжу профілактичні роботи проти хвороб (хорус, хом), від шкідників (карбофос - до цвітіння) постійно прибираю пасинки, вони забирають харчування у лози і гальмують її ріст. Взагалі необхідно дивиться за стан рослин. Не треба молоді рослини перевантажувати плодами, рослина може не перезимувати так як всі сили віддасть урожаю залишив себе без резервів. Пагони вкорочую до 1,5 метрів і на один кущ залишаю не більш 4 пагонів. Поки керуюся цими знаннями, виноград ще молодий і завдання виростити в першу чергу сильні рукава лози і хорошу кореневу систему. Я вважаю що і так зайві кисті залишили. Ще багато залежить від сорту, які варто купувати у знайомих перевірених садівників, а не на базарі, де дуже великий шанс купити казна що, але не те що планували.


Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость