Антракноз винограду

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 03.05.2017, 08:48

Антракноз не ховається. Якщо він є на винограді, то його видно неозброєним поглядом. Назва антракноз – з грецької антрак – наріст або виразка і носос – хвороба. Це грибкова хвороба стійка до багатьох хімічних препаратів. В теплі дощові періоди спори дозрівають через п'ять днів, в окремі роки спори дозрівають понад 30 разів! Зупинити процес може лише настання теплої сухої погоди, коли спори позбавлені рухливості і чекають вологу.

На жаль, антракноз вражає не тільки листя, але і пагони і ягоди. Ягоди темніють, зморщуються і всихають. А заражена хворобою кора поступово тріскається аж до середини рукава. Часто такі пошкодження приймають за наслідки минулого граду, але це зазвичай антракноз і є.

Небезпечний антракноз особливо для грон. Він може вразити гребненожку. Тоді кисті нижче плями просто відмирають і засихають. На ягодах з'являються плями чорні або коричневі з білими відводками. Часто виноградинки тріскаються або змінюють форму.

Антракноз поширений практично скрізь, де вирощують виноград. Лише до середньої смуги він ще не добрався. Все тому, що грибок вимерзає при температурі -20 °С. Хвороба серйозно зменшує врожайність винограду, кущі складніше переносять заморозки, посуху і зимові морози. Якщо не боротися з грибком, виноград просто може вимерзнути взимку.

Як перемогти антракноз? Важливо підбирати стійкі сорти, так як антракноз досить стійкий до фунгицидів. Заражені пагони треба зрізати і спалити. Після обрізки кущі обприскують Орданом або бордоською рідиною. А також добре себе проявив препарат Полірам. Восени перед укриттям виноградних пагонів їх обприскують залізним купоросом 200 г на 8 л води.

Кущі проріджують по мірі зростання пасинків, щоб шпалера добре провітрювалася. А грона намагаються висвітлювати, поступово прибираючи листя із зони грон. Не менш важливо проводити профілактичні обприскування – перед цвітінням і після нього.

Також антракноз любить з'являтися на кущах, уражених градом. Тому після граду треба провести додаткову обробку Ридомілом Голд. Препарат повинен потрапити на нижню сторону листя.

Для обприскування краще всього підходять ранкові або вечірні години, але обов'язково після висихання або до випадання роси. Вибирати для обприскування треба безвітряну погоду.

Винайти препарат від антракнозу намагаються і досі. До речі, непогані результати дають і мікробіологічні препарати – Гаупсин, Планриз, Мікосан. Вони допомагають від недуги і мають на кущі стимулюючу дію.

Стовідсоткового результату не дає жоден з відомих препаратів. Добре лише те, що антракноз зустрічається не дуже часто, але має підступний характер. Тому за посадками треба постійно стежити, раз в тиждень оглядаючи кущі і приймаючи вчасно рішення про обприскування виноградника.

Хороший результат дають комплексні заходи – підживлення кущів золою, обприскування препаратами які містять мідь + позакореневе підживлення мікроелементами, проріджування пагонів...

Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость