Формування винограду

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 errror » 03.05.2017, 09:17

Головне завдання формування винограду – раціональне використання шпалери з метою отримувати максимальні врожаї. В областях, де виноград на зиму доводиться прикривати, використовують формування з короткими або довгими похилими рукавами. При такому формуванні винограду його зручно пригинати до землі і вкривати на зиму.

Там, де виноград на зиму не вкривають, застосовують штамбові формування. Вони можуть бути різної, іноді значної довжини. У південних районах, де грунт сильно прогрівається, використовують високоштамбові формування. Там, де винограду відведена велика площа, використовують багаторукавні формування. На бідних і слабо забезпечених вологою грунтах формують кущі з невеликою кількістю рукавів.

Для азіатських сортів і групи з басейну Чорного моря, що відрізняються великою силою росту, потрібна довга обрізка і великий запас старої деревини. Якщо її не буде, такі сорти вийдуть маловрожайні. Західноєвропейські сорти відрізняються порівняно слабким зростанням, для них використовують невеликі і середні формування.

Формувань винограду багато, ось тільки найвідоміші з них

Головчаста
Використовують на маточниках. Кущ виходить у вигляді голови, без шиї і маси пагонів що відходять від неї. Справа в тому, що з таких кущів щорічно заготовляють живці, зрізуючи пагони, залишаючи лише короткі пеньки.

Чашоподібна
Формують у вигляді рукавів, що відходять від штамба по радіусу куща. Їх кількість три і більше. Довжина рукава може бути від 30 см до 80 см. Чашовидні формування використовувалися при вирощуванні винограду на кілках. З появою шпалер це формування пішла в минуле.

Одно-і двостороннє
При невеликій відстані між кущами застосовують односторонні формування. Виглядає воно як одна ланка, тобто одну однорічну лозу підв'язують до нижнього дроту шпалери, а другу обрізають на сучок заміщення.

Віялові
Найбільш раціональні формування в умовах континентального клімату. Зазвичай поширені формування 3-6-віялові. У цьому випадку кущ складається з чотирьох-шести рукавів, у кожного з яких одна лоза плодоношення.

Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость