Сорти винограду з самими великими ягодами

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 errror » 03.05.2017, 12:11

Садівники намагаються посадити сорти винограду з самими великими ягодами. До недавнього часу пальму першості тримав Ризомат, але його вирощувати дуже складно: кущі і ягоди сильно уражуються хворобами, в тому числі оїдіумом. Обігнати його по розміру ягід зміг Кеша, потім перше місце перехопив Талісман (який вивели, відібравши більш великоплідну форму з Кеші).

У Талісмана грона вагою більше 1 кг, і ягоди при нормальному догляді досягають 20 г і більше. Причому стійкість до хвороб висока, сорт переносить коротку обрізку. Для отримання максимального врожаю все ж краще різати довго. Недолік сорту в тому, що у нього функціонально жіночий тип квітки, тобто в окремі роки він може сильно дрібнити. Тим не менш Талісман завоював безліч шанувальників, а на ринку його урожай користується стійким попитом.
Душу виноградарів гріє те, що сорт морозостійкий, витримує морози до -25° С, у ягід не тільки великі розміри, але і відмінні смакові якості. При повному дозріванні відчувається легкий, ненав'язливий мускат. Функціонально жіночий тип квітки – своєрідний бонус для селекціонерів, так як відпадає необхідність у кастрації квітки – досить тривалій і трудомісткій операції. Не дивно, що, використовуючи Талісман були виведені сорти з дуже великою ягодою Боготяновский, Анюта, Отаман, які мають просто непристойно великі ягоди.
Це створює навіть труднощі при продажу таких сортів, так як покупці називають їх «чорнобильським виноградом», «нітратним спецефектом» та іншими не дуже втішними епітетами. Довести, що ці грона були отримані традиційним шляхом, дуже складно.
Догляд за ними дійсно простий: кілька поливів, пару підживлень. Пасинки не видаляються і грона не освітлюються, так як такого красеня вмить зберуть з ділянки.

Боготяновский – сорт з обидваполою квіткою. Поспіває разом з Талісманом. Ягода злегка овальна, дуже велика, вагою до 18-20 г. Грона досягають 1200 г. Запилення майже завжди якісне. М'якоть ягід м'ясиста, на смак чудова. При повному дозріванні забарвлення стає золотистим. Лоза визріває на 3/4, живці вкорінюються слабо.

Анюта – одна з улюблених форм Крайнова. Не даремно він назвав її на честь своєї внучки. Квітка двостатева, запилення завжди хороше. Урожай дозріває в середні строки. Ягоди овальні, з гарним червоно-бордовим забарвленням. Привабливі не тільки ягоди і грона вагою більше кілограма, але і смакові якості. Смак дуже приємний, гармонійний, з хорошим мускатом.
Є, звичайно, і недоліки. Наприклад, стійкість до хвороб хотілося б вище. Іноді ягоди дрібніють, правда, це трапляється досить рідко. Нерівномірне визрівання ягід в гроні. Але все це для такої красуні, як Анюта, можна пробачити.

Отаман за розмірами перемагає всі інші сорти. У нього дуже великі темно-червоні ягоди. Смак відмінний, гармонійний. Серед виноградарів ходять наполегливі чутки, що Отаман з-за дощів лопається. Ця порочна схильність дійсно може статися, якщо дощі пройдуть перед дозріванням плодів. Але товарний вигляд і смакові якості такі, що все одно виноградарі ризикують і садять цей сорт.

Зараз Отаман і Анюту багато селекціонерів втягнули в гібридизацію, можливо, скоро ми побачимо нові сорти-рекордсмени.

Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость