Щеплення винограду

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 04.05.2017, 08:25

Якщо є у винограднику кущі, які не влаштовують вас плодами, стійкістю до хвороб або строками дозрівання, не обов'язково поспішати з їх викорчовувати. Не сподобалися кущі можна щепити на них інші сорти. Щеплень безліч, з них найбільш прості у виконанні наступні.
Окулірування: на живці зрізають щиток на 1-2 см вище і нижче вічка, на підщепі робиться аналогічний зріз, після чого отриманий щиток з вічком прикладають до зрізу і щільно обв'язують пластиром. Зазвичай окулірування проводять в квітні, після набрякання бруньок на підщепі. Живці зберігаються в холодильнику в сплячому стані.
Підземне щеплення впритул: підщепу зрізують трохи нижче рівня землі (на 5 см). Роблять вертикальний розщіп на штамбі, після в нього вставляють два черешка, заточених клином, все щільно обв'язують шпагатом або ізоляційною стрічкою. Потім живці замотують вологою тканиною і надягають целофановий пакет. В міру підсихання тканини її зволожують шприцом, не розбираючи конструкції. Прибирають тканину після появи 5 см пагонів.
Якщо не встигли зробити щеплення або живці загинули, готуйтеся до літнього щеплення винограду. Зазвичай його проводять у червні-липні зеленими живцями на зелений пагін. Там все простіше: живці перед щепленням нарізаються з куща і заточуються на зразок клину, а на підщепі на такому ж пагоні робиться розщіп, в який і вставляється держак.
Прищеплюється виноград важче, ніж дерева, але при великій кількості щеплень частина з них обов'язково приживеться. І не треба буде корчувати кущі.

Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость