Полив винограду за всіма правилами

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 errror » 24.05.2017, 18:35

Брак вологи стримує ріст пагонів, листя і суцвіть, ягід і коренів. Втрати врожаю при нестачі вологи можуть досягати більше 50%. Але потрібно мати почуття міри. Надлишок вологи призводить до великої кількості пасинків, укрупнення листової пластинки. Також при великій кількості вологи зелені пагони стають крихкими і легко обламуються вітром або при зелених операціях.
У вологі роки кущі сильно уражаються грибними хворобами: мілдью, оїдіумом, сірою гниллю... Якщо дощі зарядять в липні-серпні, то сповільнюється накопичення цукру, у багатьох сортів лопаються ягоди. Навіть вино з таких ягід виходить не саме краще.
Взагалі, виноград - посухостійка культура. Часто при організації поливу добавка врожаю не окупає витрати. А ось грунтових вод виноград не любить - оптимальна глибина повинна бути в межах 2-6 м. Якщо вологи винограду не вистачає, ягоди виходять дрібніше, ніж зазвичай і не такі соковиті, зате більш солодкі і з сильним ароматом. Це добре для отримання вина, але не зовсім підходить для столових сортів.
Потреба у волозі у винограду відзначається на початку росту пагонів, зменшується до початку цвітіння і збільшується під час наливу ягід. Коли ягоди починають розм'якшуватися, їх припиняють поливати, щоб не затягнути дозрівання і не викликати розтріскування плодів. Також цей захід частково рятує і від сірої гнилі.
Французи вважають, що поливати виноград під час дозрівання ягід - все одно що розводити вино водою. Виноград добре росте і плодоносить при вологості повітря 60-65%. Відхилення від цих показників викликає пригнічення рослин.
Щоб зберегти вологу в ґрунті, його розпушують, знищують бур'яни, мульчують соломою. Причому, мульча - найефективніший прийом. Вона не тільки дозволяє зберегти вологу, але і перешкоджає росту бур'янів, запобігає появі грунтової кірки, збагачує грунт поживними речовинами...
Дуже корисна організація крапельного зрошення, так як воно дозволяє частково зменшити втрати вологи за рахунок випаровування. Краще, звичайно, якщо крапельниці прикрити шаром мульчі. Тоді випаровування зовсім немає, але буде важче контролювати роботу крапельниць. При краплинному зрошенні забезпечується стабільне водопостачання кущів, а значить, менше ризик того, що ягоди полопаються.

Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость