Коли виламувати пагони винограду

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 05.06.2017, 08:36

Виламують пагони у винограду кілька разів за сезон. Але найважливіша - перша операція з зеленими частинами куща. При обрізанні вкрай складно правильно навантажити кущ пагонами, адже частина бруньок вимерзне, частина зіпріє до весни... Іноді все добре зимує. Тому виламувати зайві пагони доводиться майже щороку.
За допомогою виламування пагонів встановлюється оптимальне співвідношення між плодоносним і безплідними пагонами. Всі поживні речовини спрямовуються тільки на потрібні пагони. Щоб виростити сильний пагін на потрібній частині рукава, потрібно виламати його конкурентів.
Тільки поспішати не потрібно. Так, деякі садівники видаляють навіть не пагони, а бруньки. Але ж передбачити, з якої виросте сильний пагін, а з якого слабкий - неможливо. Тому спокійно чекаю, поки на самих сильний пагонах з'явиться по три-п'ять листочків, і тільки після цього приступаю до виламування слабких і непотрібних мені пагонів.
Виламувати їх можна аж до середини червня, коли пагони вже здерев’яніють і перестають ламатися. Втім, якщо не встигли, то і в цей час можна пагони прибирати за допомогою секатора. Але на формування пагонів йде багато поживних речовин, тому чим раніше їх видалити, тим буде краще. Важливо й те, що обламування пагонів рятує лозу від великої кількості ран, нанесених секатором.
Важливим моментом вважається визначення безплідних пагонів. Якщо утворився вусик, то вже грон не буде, скільки б пагін не ріс в довжину. Якщо вусик з'явився над гроном, значить, грона на цьому пагоні більше не зав'яжеться.
На однорічних кущах обламують всі слабкі пагони, а також найслабші з так званих двійників і трійників. Це два-три пагона з однієї бруньки. Ускладнює роботу те, що кожне очко складається з трьох бруньок: однієї основної і двох заміщаючих. Самий плодоносний - основний, інші малоплідні. Зазвичай заміщають ростуть, тільки якщо гине основна нирка, але бувають і виключення.
Дворічні кущі виламують навіть сильніше, так як забираються всі пагони, непотрібні для формування куща. На голові куща залишають не більше одного пагона, раптом знадобиться замінити який-небудь з рукавів ...
На трирічному кущі винограду вже сформовані плодові ланки (сучок заміщення + лоза плодоношення). Залишається тільки видаляти слабкі пагони на голові і рукавах. Сильні пагони на рукава краще залишати.

Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость