Догляд за виноградом під час цвітіння

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування винограду, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на винограді

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 errror » 17.06.2017, 21:24

Цвітіння - найвідповідальніший період в житті винограду. Якщо запилення пройде якісно, то можна розраховувати на щедрий урожай. Тому треба дотримуватися агротехніки, щоб отримати повноцінний урожай.
Новачки часто задають питання - чи можна садити різні сорти винограду поруч, чи не вплине перезапилення винограду на якість врожаю. На щастя, різні сорти винограднику тільки на користь. Ягоди не зміняться, перезапилення вплине тільки на насіння всередині ягід. Зате запилюватися кущі будуть при такому розкладі набагато краще.
Я у себе весь виноградник заклав одним сортом - Флорою. А щоб кущі запилювалися, з вітряної сторони посадив один ряд винних сортів: і запилення відбувається добре, і з хворобами боротися простіше. Вченими встановлено, що запилення пилком іншого сорту сприяє отриманню більших грон і ягід.
На запилення впливає безліч факторів. Ось, наприклад, у всіх сортів винограду бувають квітки двох типів - двостатеві і функціонально жіночі. Двостатеві можуть запилювати своїм пилком, а функціонально жіночі, в основному, чужим. Тому раніше жіночий тип квітки вважався сильним недоліком сорту, адже їм доводиться вдаватися до послуг чужого пилку. Але з появою таких сортів як Кеша, Талісман, Флора, Німранг і інших, думка трохи змінилася і до сортовипробування стали допускати функціонально жіночі сорти винограду.
Багато що залежить і від погоди. Так, оптимальною температурою для запилення вважається +25 ... + 30 ° С. Несприятлива - нижче + 14 ° С і понад + 30 ° С, коли рідина на рильце маточки пересихає і пилок не прилипає. Якщо стоїть холодна погода, то цвітіння відбувається слабко, в результаті виходять розріджені грона, великі втрати в кількості і якості врожаю.
При дуже сухому повітрі з цвітінням ті ж проблеми, що і при високій температурі. Найгірше, коли під час цвітіння йде дощ. Тоді пилок не переноситься вітром з кущів, а той, що все-таки потрапляє, змивається дощем. Туман - теж не найкраще явище під час цвітіння. Тим більше що при високій вологості можуть з'явитися спалахи грибних хвороб.
Якщо грона під час цвітіння знаходяться в тіні від листя, то запилення проходить не так якісно, як на сонячній стороні. Тому суцвіття перед цвітінням освітлюють.
Легкий вітерець сприяє запиленню. Вважається, що пилок при такій погоді може перелітати на відстань більше 15 м. Сильний вітер небажаний, так як він ламає пагони і, несучи пил, може пошкоджувати маточки у квіток.
У суцвітті винограду може бути від 200 до 1400 квіток. Якби всі вони запилювались, то рослина просто б не витягнула такий урожай. Тому осипання частини зав'язі - явище звичайне і навіть корисне. Але під час осипання зав'язі рослини корисно підгодувати розчином борної кислоти (5-20 г на 10 л води) і комплексним добривом (Азофоска, Нітрофоска).
Щоб грона краще запилювались, треба формувати кущі винограду так, щоб вони краще продувалися вітром. Для цього пагони розташовують не ближче 12-15 см один від іншого. Сильні пагони можна трохи прищипнути, щоб перерозподілити харчування на користь суцвіть.
У більшості сортів суцвіть набагато більше, ніж кущ може витягнути. Тому після запилення важливо виламати зайві. Зазвичай в першу чергу виламують невеликі і неповноцінні суцвіття.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #2 errror » 23.06.2017, 21:14

Найважливішим періодом у житті винограду вважається цвітіння. В цей час виноградарі намагаються зовсім не виходити на ділянку. При цьому досвідчені виноградарі прагнуть якнайкраще підготувати кущі винограду до початку цвітіння. Адже тільки повноцінне і якісне запилення буде запорукою щедрого врожаю.
Перед цвітінням виконують поливи та підживлення винограду, закінчують нормування навантаження куща погонами і гронами. Усувають загущення куща, видаляють слабкі і безплідні пагони. А також виламують зайві пасинки. Також не забудьте провести профілактичну обробку винограду від шкідників і хвороб.
Багато хто не проводять важливу підготовку винограду до цвітіння - звільнення листя і суцвіть що заплуталися серед пагонів. Це необхідно зробити для поліпшення циркуляції пилку навколо суцвіть. Листя, що затіняють суцвіття, просто видаляють. Але частіше їх найкраще відвести в сторону від суцвіть і підв'язати в такому положенні.
Виноград зацвітає в кінці травня - початку червня, в залежності від того, де його вирощують. Початок цвітіння сильно залежить від суми активних температур. Тому в різні роки цвітіння буде в різний час.
Особливістю винограду вважається бурхливий ріст пагонів до цвітіння, під час цвітіння і відразу після його закінчення. Причому швидкість росту неймовірна. За добу пагони можуть відростати на 10-12 см. Тобто точки зростання в цей час - головні споживачі поживних речовин, а кетягам і суцвіттям дістаються залишки.
Тим часом для повноцінного зав'язування ягід потрібно безперебійне живлення. Тому більшість сортів потребує прищипки виноградних пагонів.
Щоб прищипка принесла максимальну користь, треба дотримуватися кількох правил. Прищіпку треба проводити перед самим цвітінням.
Якщо почати прищіпку занадто рано або занадто пізно, то вона не тільки не принесе користі, а й зашкодить, так як знижує темпи розвитку пагонів, коли вони повинні максимально рости.
Прищипують тільки сильнорослі сорти, які на пагонах несуть урожай. Якщо пагін несе суцвіття, але зростає слабо, його не прищипують. Те ж і з відстаючими в зростанні пагонами.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #3 errror » 25.06.2017, 19:34

Період перед цвітінням - дуже складний для винограду, тому підживлення в цей період особливо важливе. У цей час бурхливо ростуть пагони і листя, і треба багато поживних речовин залишити для цвітіння. Підживлення бувають кореневі і позакореневі.

По листу - все просто. Беремо 10-20 г борної кислоти і 10 г сірчанокислого цинку і обприскуємо кущі у вечірній час. На наступний день рослини знову обприскуємо, але вже чистою водою.

Під корінь - трохи складніше. Навколо кущів треба викопати канавки і туди внести на кожен кущ:
50 г сечовини;
40 г суперфосфату;
30 г сірчанокислого калію.
Можна провести підгодівлю з поливної водою. Але для цього годяться не всі добрива, а такі, як Майстер, Растворин, нітрофоска і ін. Правда, вносити їх треба до цвітіння або відразу після. Під час цвітіння полив винограду протипоказаний, оскільки може викликати масове опадання зав'язей.

Хороший варіант - використання органічних добрив. Гною на кущ досить в кількості 1 кг, ще менше піде пташиного посліду. Вносять органічні добрива так само, як і мінеральні добрива.
Органічна підгодівля сприяє розвитку суцвіть, зменшує опадання квіток, збільшує розміри ягід. Підживлення зазвичай проводять за 10 днів до цвітіння кущів.

Другу підгодівлю проводять відразу після цвітіння. Тут знову можна взяти органічні добрива, розводячи коров'як 1: 7, а пташиний гній 1:15. На відро розчину додають по 20 г калійної солі і суперфосфату.

Помилки при підгодівлі винограду

Розсипати добрива і не закладати їх в грунт - все одно що викинути гроші на вітер.
Азот вивітриться і піде в атмосферу, суперфосфат зв'яжеться грунтом і не дійде до коренів, і тільки калій проникне до коріння і зробить свою роботу. Тому добрива або прикопують сапкою або розводять, вносячи з поливом водою.
Іноді вносять добрива в верхній шар грунту і часто поливають виноград, неглибоко промочуючи грунт. Це веде до того, що розвиваються росяні корені, а на них надії мало. Вони підсихають влітку і підмерзають взимку. Тобто кущ більшу частину часу буде пригнічений. Які чекати від нього врожаї?
Використовують пташиний гній і інші азотні добрива виключно навесні. Тоді виноград буде добре рости.


Вернуться в «Вирощування винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость