Виноград сорту «Талісман»

Описание: Характеристика сортів винограду вітчизняної та закордонної селекції

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 11.04.2017, 19:09

Один з перших крупних сортів винограду на моїй ділянці це Талісман, в простолюдді званий просто Кеша. У свій час наробив чимало шуму серед виноградарів і не тільки. Слово «Кеша» завжди асоціювалося з великою білою ягодою, прекрасного смаку. За що його так полюбили на просторах СНД.
З якими труднощами ви можете зустрітися, вирощуючи даний сорт, спробую описати нижче.

Родовід сорту «Талісман»

Столовий сорт винограду Талісман або Кеша-1 був отриманий в інституті ім. Я. І. Потапенко, Росія. Робоча назва FV–6–6. Став результатом розвитку Восторговської групи сортів і відноситься до першого покоління після схрещування Восторгу з Фрумоаса Албе. Від батьківських форм він успадкував прекрасну стійкість до гібридних захворювань. На сьогоднішній день виноград Талісман активно використовують у селекції нових гібридних форм винограду за його особливість передавати гени стійкості та великої ягоди.

Опис основних характеристик

Термін дозрівання - ранньо-середній залежно від умов вирощування і навантаження врожаєм, якого, як правило, зав'язується дуже багато. Враховуючи, що цукор набирає, при певній кількості отриманого тепла (САТ) неодноразово чув, як у північних регіонах Талісман не встигає визрівати.

Квітка функціонально жіноча, за рахунок чого є проблеми з запиленням винограду. Як правило, достатньо правильно підібрати сусідів для Талісмана, які будуть цвісти в один час і мати добре розвинуте чоловіче сім'я.

Відмінною рисою винограду Талісман є велика сила росту кущів. При цьому спостерігав як на початку вегетації Талісман трохи витримує паузу в зростанні, а потім вистрілює і обганяє інші сорти. При цьому утворює багато жирних пасинків. Навіть був випадок, коли через брак часу, не вкрив на зиму один кущ, після чого надземна частина підмерзла. Бруньки прокинулися коли всі інші сорти активно йшли в зростання і через час наш герой не тільки наздогнав, а й обігнав їх у рості.

Кетяги дуже великі, середньої щільності або пухкі. Форма грон конічна. Маса однієї кисті в діапазоні від 600 до 1500 грам, нерідко окремі екземпляри досягають до 3 кг.

Ягода дуже велика, овальна або округла. Вага повноцінної 10-14 грам і більше. При недостатньому запиленні частина ягід стають дрібними і без насіння.

Смак гармонійний з легкими віяннями мускату при повному дозріванні, що приваблює комах. За рахунок тонкої шкірки оса легко пробиває ягоду. М'якоть щільна і хрустка з двома — трьома невеликими кісточками.

Кущ виноград Талісман формує великий відсоток плодоносних пагонів (75-90%), при цьому на кожен припадати в середньому по 1,5 грона.

Стійкість до таких захворювань, як мілдью та оїдіуму на хорошому рівні. Морозостійкість на рівні Восторгу.

Елементи агротехніки

Для досягнення хороших результатів Талісманом потрібно займатися. Основні труднощі з'являються з-за ФЖТК (функціонально жіночого типу квітки). Дійсно, існує проблема з запиленням винограду, але з цим можна і потрібно боротися. Для цього використовують спеціальні пуховки, з допомогою яких, під час цвітіння проводитися додаткове запилення. Цей прийом відмінно допомагає набрати у вазі нашим гроздям і надати їм більш презентабельний вигляд.

Щоб упевнитися, я провів експеримент, враховуючи, що у мене росте не один кущ Талісмана, спеціально залишив один без додаткових втручань для контролю. В результаті на не займаному кущі ягоди вийшли різнокаліберні, а середня маса грон в районі 500 г. На кущах з додатковим запиленням сумішшю пилку двостатевих сортів ягоди вирівнялися, а маса кожного грона більше кілограма.

Перевантаження урожаєм небажане, так як ви ризикуєте отримати не якісний урожай, а також погане визрівання пагонів і закладення слабких бруньок для наступного року.

Для гарного накопичення цукру і отримання бурштинового кольору ягід, рекомендую прибирати листя що створюють тінь і дати зануритися гронам у ванну сонячних променів, однак, в період активного росту ягід є ризик появи опіків. А також бажано прибирати листя, розташування нижче врожаю, так як від них толку мало, процес фотосинтезу вже практично не відбувається, зате вони тягнуть багато енергії з куща, а також чіпляють різні болячки.

Чуйний до застосування препаратів, що містять гіберелін. Ягода стає більш подовженою і зникає насіння, в результаті отримуємо дуже великий кіш-міш. Кріплення ягід до плодоніжки не дуже міцне, тому якщо ви зіткнулися з цією проблемою використання гіббереліну не бажано, тут і без того ягода дуже велика. Але також, цей показник безпосередньо залежить від довжини обрізки пагонів.

Область застосування

Незважаючи на середні терміни дозрівання я все одно відношу Талісман до ринкових сортів винограду. Так, в той час коли достигає врожай ціна за 1 кг падає в 3 рази, але якщо зіставити вихід з одного куща, отримуємо непоганий результат. Саме за рахунок урожайності, може стати додатковим доходом своєму власникові.

Нерідко Талісман використовується в якості підщепи для інших сортів винограду за рахунок великої сили росту кущів і потужної кореневої системи. Здатний заплести будь-яку арку або альтанку, крім того, дуже красиво виглядає урожай при стельовому формуванні.

Переваги і недоліки

До позитивних якостей винограду Талісман можна віднести:
велика врожайність;
велика ягода;
відмінний смак;
висока стійкість до хвороб.

До мінусів даного сорту відношу:
жіночий тип квітки;
середній термін дозрівання.

Вернуться в «Сорти винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость