Виноград сорту «Руслан»

Описание: Характеристика сортів винограду вітчизняної та закордонної селекції

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 11.04.2017, 21:43

У пошуках ідеального столового винограду з темною ягодою довелося перепробувати дуже багато сортів і гібридних форм. Серед усіх Руслан явно виділяється ранніми термінами дозрівання, великою ягодою і непоганою стійкістю. Однак, є ложка дьогтю, куди без неї.

Опис характеристик

Перш ніж писати про характеристики, давайте подивимося на батьківську пару Руслана. У селекції брали участь Кубань і Подарунок Запоріжжю, що вже зарекомендували себе при отриманні гібридної форми Фуршетний, на відміну від якого Руслан дозріває на тиждень раніше, а саме в перших числах серпня. Неодноразово чув про дозріванні в кінці липня, це пов'язано з раннім окрашенням ягоди, але смак тут і так простуватий, тому я б рекомендував знімати урожай в серпні і дочекатися повного дозрівання.

Ягода дуже велика і важка. Це пов'язано з підвищеною щільністю м'якоті, що надає якийсь хрускіт при їжі, але за це доводиться платити можливим розтріскуванням. Шкірка при їжі взагалі не відчувається. Кісточок не багато в основному одна-дві, з-за розміру ягід значення їм практично не надаєш. У смаку прекрасно гармонують цукор і кислинка, присутні сливові тони. Цукристість 17.5 г/л, при кислотності 6,5 г/л.

Плоди яйцевидної форми, темно-синього кольору з явним нальотом, вага яких може досягати до 20 грам. Незважаючи на дуже велику ягоду, грона величезними розмірами похвалитися не можуть, як правило вага варіюється від 700 г до 1 кг, іноді до 1,5 кг. Грона середньої щільності, найчастіше конічної форми іноді з крилом. Горошіння не спостерігалося, запилення проходить стабільно з року в рік.
Кущі показали хорошу силу росту, при цьому лоза визріває на всю довжину навіть при гарній навантаженні врожаєм, яку Руслан тягне без проблем. Має високий відсоток плодоносних пагонів. Також помічена здатність утворення пасинкового врожаю. Вкорінення живців дає практично 100 % результат. Саджанці потужні.

Виноград Руслан користується великим попитом на ринку за рахунок прекрасного смаку і зовнішніх даних. При цьому добре транспортується. Дуже зручний при реалізації через компактні грона до 1 кг, як правило, величезні грона купити не кожен зможе.
Крім іншого Руслан може похвалитися непоганою стійкістю до відомих гібридних захворювань, зокрема до мілдью та оїдіуму приблизно 3 бали. Морозостійкість на рівні -25°С за заявкою оригінатора. На практиці зимує добре як в укривному, так і у відкритому стані, проте ризикувати не варто, краще підстрахуватися і бути впевненим в отриманому результаті.

Переваги і недоліки

В даний час гібридних форм стає з кожним роком все більше. Основним завданням селекціонерів отримати товарний сорт з хорошою стійкістю. Чи зможе Руслан конкурувати з відомими сортами винограду покаже час. А поки пропоную наочно виділити кращі сторони і недоліки винограду сорту «Руслан».

Переваги
Ранні строки дозрівання;
дуже велика ягода;
хрустка м'якоть і цікавий смак з фруктовими нотками;
високі показники товарності та транспортабельності;
непогана стійкість і невибагливість.

Слабкі сторони
можливо розтріскування ягід;
грона не дуже великі.

Вернуться в «Сорти винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость