Виноград сорту «Супер-екстра»

Описание: Характеристика сортів винограду вітчизняної та закордонної селекції

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 11.04.2017, 21:49

Супер-екстра одна з перших вдалих форм народного селекціонера Павловського Е. Р. За час свого існування вона отримала досить широке поширення, і на це є ряд причин. Насамперед вона зарекомендувала себе як ринковий виноград — дає хороший урожай, велику ягоду і дозріває дуже рано. До всього іншого має непогану стійкість як до гібридних захворювань, так і до морозів.

Походження

Як я вже говорив автором форми є народний селекціонер Павловський Е. Р., м. Новочеркаськ. В якості батьківської основи були використані: материнська форма — сорт Талісман, і батьківська — Кардинал + суміш пилку столових комплексно-стійких сортів. Свою першу робочу назву отримала Супер-екстра, пізніше Цитрин, але друге чомусь не прижилося.
Виноград Супер-екстра має зовнішню схожість з сортом Аркадія, крім цього, нічого спільного у них немає, хоча в першу чергу починаєш їх порівнювати. Наш герой явно виграє за рахунок дуже ранніх строків дозрівання і більш крупної ягоди, проте, поступається за смаком і врожайності Аркадії.

Основні характеристики

Термін дозрівання ранній. В умовах півдня України до кінця липня вона повністю готова. Набирає достатньо цукру, проте, якщо не освітлювати місця з гронами може бути зеленуватого забарвлення, що вводить в оману. Незважаючи на дуже ранні терміни дозрівання розпускати бруньки починає пізніше за інших, пропускаючи можливі заморозки.

Грона конічної форми, іноді з відгалуженнями, помірної щільності. Вага однієї грони в середньому 500-700 грам, окремі можуть бути до 1,5 кг. В дощову погоду під час цвітіння спостерігалися проблеми з запиленням — грона виходили пухкими з різнокаліберними ягодами. Виноград вимагає нормування врожаю, так як не любить перевантаження.

Формує урожай на пасинках, який, до речі, краще першого запилюється, хоча грона явно менше.
Ягода дуже велика, 8-12 грам, овальна злегка загостреним кінчиком як у Аркадії. Забарвлення при повному дозріванні бурштинове. М'якоть м'ясисто-соковита, покрита щільною шкіркою. Смак гармонійний, не поганий, але мені трохи не вистачає кислоти (5,6 г/л), при цукристості (10,7% brix) хоча про смаки не сперечаються.

Кореневласні кущі сильнорослі, пагони визрівають дуже добре. Живці вкорінюються дуже добре. У щепленій культурі мені теж сподобався, приміром, на Талісман грона були до 2,5 кг.

Стійкість до гібридних захворювань вище середньої. Хороша морозостійкість.

Агротехнічні особливості

Обрізка виноград досить творча робота і вимагає індивідуального підходу до кожного куща. Я завжди вибираю найбільш розвинені пагони з урахуванням обрізки наступного року. В принципі Супер-екстра, як представник Восторговської групи допускає коротку обрізку на 2-3 бруньки, мені більше подобається середня на 4-6 бруньок. Пробував і довгу на 10-12 бруньок, особливих втрат врожайності не помітив.
Рекомендую проводити обробку фунгіцидами до цвітіння, так як частенько ловить мілдью. В іншому стандартні обробки виноградника убезпечать від можливих проблем. Бажано проводити нормування врожаю, особливо якщо вирощуєте ягоду на продаж, так як від перевантаження зміщуються терміни дозрівання на 7-10 днів.

Висновок

Гібридна форма Супер-екстра прекрасний варіант для вирощування товарної ягоди за рахунок раннього дозрівання, що гарантує високу ціну за врожай. Хороша стійкість і невибагливість також є сильними сторонами, особливо на тлі конкурентів. Однак є проблеми з запиленням при несприятливих погодних умовах під час цвітіння. Вважаю форму дуже перспективною, враховуючи що у неї не так багато конкурентів.

Вернуться в «Сорти винограду»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость