Як боротись з моніліозом на абрикосі

Syrazik
Syrazik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #1 Syrazik » 27.02.2017, 14:30

Минулого року залишився без абрикос через сприятливі погодні умови для розвитку моніліозу. Не зважаючи на те що проводив обробки, правда не пам’ятаю якими, це деревам не допомогло. Почорніли ніби від морозу, і більшість садівників в нашому регіоні так і говорили що абрикоси замерзли, але насправді то лютував моніліоз. Тож хочеться якось попередити цього року це страшне захворювання. З метою відтермінувати цвітіння абрикоса нагорнув біля дерев кучугури снігу, вже земля на ділянці чорна – сніг розтанув, а кучи під деревами зі снгі поки лежать. Але ще хочу дізнатись коли та чим обприскувати абрикоси, щоб вберегти від моніліозу.

1979
1979
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 29
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #2 1979 » 27.02.2017, 15:09

Оооо, моніліоз - це ще та бяка. Ми теж обробляли минулого року: восени бородоською і навесні цим, як його "скор" начебто - у березні, і все одно всі дерева були хворі і скрізь у сусідів теж саме.
Читав, що зараза ця особливо прогресує, під час цвітіння, коли дощі і тумани, що і мало місце бути минулої весни.

Cderki
Cderki
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #3 Cderki » 27.02.2017, 16:16

Для профілактики добре в лютневі вікна або в березні (по сплячим брунькам) обприскувати мідним купоросом (персики - 300г/відро, абрикоси - 200). А вже по рожевому конусу використовувати фунгіциди. Стробі хороший, можна ще скор або хорус. Від монілії допомагає, читав, що і від кучерявості, але не пробував.

Tosik
Tosik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 30
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #4 Tosik » 27.02.2017, 16:23

Зараження моніліозом абрикоса відбувається під час цвітіння, тому боротися треба до цього періоду, а потім вже марно. По-перше, треба по осені видалити всі хворі гілки, навіть якщо є тільки натяк на моніліоз. Гілки найкраще спалити. Але обов'язково треба переорати восени під деревами, обкопати пристовбурні ділянки дерев, з обов'язковим закапуванням плодів, листя, гілочок, якщо такі залишилися. Крім того, після весняного цвітіння треба повторно перевірити гілки на наявність моніліозу. І вкрай важливо прибрати гілочки з так званим моніальним опіком. Якщо є можливість, то поспостерігайте за квітами, на них насамперед цей опік помітний, виглядає він ніби квіти і гілки були обпалені вогнем. Їх теж треба прибирати і спостерігати потім щоб вони не залишилися до наступної весни, оскільки тоді вони стануть носіями спор.
Як я вже згадував, обробку треба проводити до цвітіння. Але якщо ви помітили зараження квітів, то треба провести її відразу ж, потім після цвітіння і через місяць після другого обприскування. Рекомендують такий системний фунгіцид, як Топсин - М. Але я обробляю по-старому – бордоською рідиною.

Solnce
Аватара
Solnce
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 43
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #5 Solnce » 27.02.2017, 16:39

Стробі хороший, можна ще скор або хорус
Хорус для моніліоза - марна трата грошей з мого особистого досвіду. Може тільки в якості профілактики. А так - попрощайтеся зі своїми абрикосами.

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #6 Miho » 27.02.2017, 17:08

Ось що пишуть про те як боротися з моніліозом.
Способи боротьби з моніліозом або моніліальним опіком наступні:
1. Закладати сад слід на підвищених, добре провітрюваних ділянках.
2. Не допускати механічних пошкоджень дерев, а в разі таких здійснювати обробку «поранених поверхонь»
3. Вирізування сухих гілок (весна, осінь), збір засохлих плодів та їх знищення (спалювання). При вирізуванні уражених гілок слід захоплювати і здорову частину пагона.
4. Перекопування грунту навколо рослини після повного опадання листя восени з закопуванням їх в грунт.
5. Препарати для обробки дерев проти моніліозу: Сірка колоїдна, ХОМ, Скор, Топаз. По зеленому конусу навесні Бордоська.

Від себе додам, що завжди після кожного дерева секатор обробляю антисептиком, щоб не переносити захворювання з дерева на дерево.

Georg
Georg
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 35
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #7 Georg » 27.02.2017, 17:12

Весна дощова, зима відносно тепла... Дерева можна врятувати від шкідників, від морозу, а від моніліозу - кого не запитаю результат плачевний.

Teofiopol
Teofiopol
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #8 Teofiopol » 28.02.2017, 20:26

Як я розумію для того щоб зменшити ризик захворювання на моніліоз необхідно максимально відтермінувати пробудження бруньок абрикосу. Ось і я як і ТС для цього нагріб велику купу снігу під дерево абрикосу, але чи дієвий цей захід. Хтось не експериментував з деревами одного сорту, які ростуть поруч, на одне нагортав, а на інше ні. Чи дійсно такий прийом дозволяє дереву пізніше зацвісти. Просто не хочеться робити марну працю, не будучи впевненим в її результатах.

Pomidor M
Аватара
Pomidor M
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #9 Pomidor » 10.03.2017, 19:55

Скажіть, моніліоз лютує коли на дворі сприятливі погодні умови, а якщо погода сонячна та тепла, без туманів і дощів під час цвітіння абрикосу то тоді все одно потрібно обприскувати абрикос, чи можна обійтись? І ще було б добре якщо в кого є схема обприскування абрикосу від моніліозу, як наприклад, схема проти курчавості персика.

ECO-King
ECO-King
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 1 год

Сообщение #10 ECO-King » 28.03.2017, 16:09

В мере минулого року моніліоз залишив наші дерева взагалі без плодів на абрикосах. Довелося дуже сильно обрізати дерева, лишилися практично одні стовбури з парою товстих гілок. Навесні з першими теплими днями обприскав бордоською рідиною. І як зрозумів, прочитавши тему, ще потрібно по рожевому бутоні обприскати такими препаратами як Скор або Хорус. Правильно я міркую, більше нічим додатково не обробляти?

Alona
Аватара
Alona
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 81
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #11 Alona » 05.04.2017, 10:09

У меня в прошлом году монлиоз чуть не выкосил все деревья абрикоса. Поэтому в этом году только потеплело, обработала все деревья бордоской смесью. А сейчас на деревьях фаза розового бутона и я сегодня отправилась в магазин купить еще каких либо химикатов для обработки. По памяти помнила что вроде хорош «Скор», его и купила, сказав продавцу что сейчас на деревьях уже почки готовые распустится не сегодня то завтра, а у нас передают ближайшие 3 дня похолодание до 1 градуса. Продавец мне посоветовала контактный инсектоакарицид и фунгицид «Брунька», утверждая что очень хорошо помогает. Придя домой и прочитав информацию на пузырьке с этой «Брунькой» была немного расстроена – за сезон две обработки ранней весной до появления розового бутона. А, почитав в Интернете выяснила что можно перед цветением и сразу после цветения, но раствором менее сильной концентрации. То скажите, когда лучше - сейчас обработать деревья, или после дождей, которые будут идти, начиная с завтрашнего дня 3 суток. И чем Брунькой или Скором? Сейчас на абрикосах розовые бутоны.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 214
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #12 eddbit » 05.04.2017, 13:13

В період розпушення бутонів абрикоса думаю варто обприскати «Скором», «Хорусом» і певно вашою «Брунькою», але за інструкцією. Якщо буде погода волога то наступне обприскування відразу після цвітіння, коли обпадуть 90 % квітів. І третє через два-три тижня після другого. Варто згадати що в період цвітіння згаданими препаратами обприскувати не можна. Можна обробляти під час цвітіння Фундазолом, він малотоксичний для комах-запилювачів.
Живу как умею и другим не мешаю

Alona
Аватара
Alona
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 81
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #13 Alona » 05.04.2017, 13:20

Я вот не пойму того, что написано в описании такой заразы как монилиоз. Наиболее благоприятной температурой для развития монилий – спор гриба является 15-20 градусов и наличие повышенной влажности. А на форумах все пишут, что заражение происходит при понижении температуры до 0 во время цветения деревьев. Так почему при понижении температуры происходит заражение, если оптимальная температура для развития спор гриба выше 15 градусов.

Alona
Аватара
Alona
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 81
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #14 Alona » 06.04.2017, 08:23

Ну, вчера уговорила мужа покропить деревья этой «Брунькой», правда пропорции в 2 раза меньше – так написано если по зеленому листу, а у меня уже не только листья, а и бутоны. И сегодня с утра уже почти распустились частично бутоны. И погода как нельзя лучше для всех болезней, которые только могут быть на моих абрикосах – холодно и затяжные дожди. Опять год без урожая, или помогут обработки?

Docent
Аватара
Docent
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #15 Docent » 06.04.2017, 18:58

Як довго цвіте абрикос? І чи будуть літати бджілки якщо погода прохолодна. І якщо не буде бджіл, не буде абрикос? Обприскував дерева десь тиждень назад, забув яким препаратом, а зараз похолодало сильно і абрикоси якраз цвітуть, потрібно ще раз обприскувати відразу після цвітіння?

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 11 місяців 18 днів

Сообщение #16 Ruslan » 07.04.2017, 06:40

Погода цієї весни надзвичайно сприятлива для розвитку захворювань абрикоса. І щось мені підказує що мало в кого він вродить і ціни будуть ого які.

Natali
Natali
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 11 місяців 8 днів

Сообщение #17 Natali » 16.04.2017, 18:09

Наразі стоїть питання вберегти від заморозків, а вже якщо вбережемо то тоді почнемо думати про боротьбу з моніліозом.


Вернуться в «Абрикос: сорти, вирощування, догляд»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость