Курчавість листя персика: як і чим лікувати

Gibrid
Gibrid
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 18
З нами: 5 місяців 28 днів

Сообщение #35 Gibrid » 04.05.2017, 17:04

Я використовую вже років з 3 таку схему, у нас вона працює.
1. До розпускання бруньок - 3-5% розчин залізний чи мідний купорос.
2. Рожевий бутон - при температурі до +20 - Хорусом, при температурі вище +20 - краще Стробі.
3. Відразу після цвітіння - Скор або Тілт.
4. Потім лише в разі необхідності (якщо є вогнища ураження) Скор, Тілт або Байлетон.
5. На зиму можна знову або 3-5% залізний чи мідний купорос або 3-5 % бордоська рідина.

Laura
Laura
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 15
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #36 Laura » 09.05.2017, 10:59

Цього року намагалась дотримуватись всіх термінів обробок персику та інших дерев, але особливу увагу приділяла саме персику. Дуже хотілось щоб дерева дожили без хвороб до періоду плодоношення. Тож обробляла особлива прискіпливо, намагаючись покропити кожен листочок. Обробки було лише 2 – до набрякання бруньок бордоською сумішшю, та після цвітіння (2 дні назад) препаратом Скор. І ось сьогодні побачила пару листків покручених, знаю що так починається курча вість і незабаром буде таких листочків повно. Тож питання, що препарат не подіяв, знову обробляти вже іншим препаратом, який мінімальний термін між обробками. Чи пару листочків покручених то нестрашно.

Cderki
Cderki
Повідомлення: 25
З нами: 11 місяців 8 днів

Сообщение #37 Cderki » 09.05.2017, 11:25

Laura писал(а):Тож обробляла особлива прискіпливо, намагаючись покропити кожен листочок. Обробки було лише 2 – до набрякання бруньок бордоською сумішшю, та після цвітіння (2 дні назад) препаратом Скор. І ось сьогодні побачила пару листків покручених, знаю що так починається курча вість і незабаром буде таких листочків повно. Тож питання, що препарат не подіяв, знову обробляти вже іншим препаратом, який мінімальний термін між обробками.
В першу чергу варто дивитись на прогноз погоди. Якщо бачите дощі і прохолодну погоджу, то не варто обробляти ваші дерева, але наприклад в нашому регіоні від завтра обіцяють потепління і без дощів, то я би обробив дерева будь-який іншим препаратом, не дивлячись на те що 2 дні назад обробляти, як кажуть якщо бачите початок хвороби то необхідно обробляти після кожного періоду дощів.

Kapelka
Kapelka
Повідомлення: 43
З нами: 1 год

Сообщение #38 Kapelka » 11.05.2017, 08:59

Marusya писал(а):Головне, я вважаю, дотягнути до сухої і спекотної погоди. Ось тоді і можна не обробляти, а так гриб може дочекатись коли перестане діяти фунгіцид, і якщо погода буде сприятлива (холодно і волого) то він може почати розвиватись і влітку.
Золоті слова і ще додам, справа не в тому, чим обприскувати з усіх вказаних вище пунктів і сотень ще не згаданих, а в термінах - коли. Якщо час упущений, то зараз хоч за вуха залийся хорусом чи скором, а верхівки вашого персика будуть скручуються кожен день нові.

Utolya
Utolya
Повідомлення: 33
З нами: 11 місяців 4 дня

Сообщение #39 Utolya » 11.05.2017, 09:04

Ніяк не можу зловити момент для обприскування персика щоб не було цієї кучерявості. Пораюся з персиками вже третій рік, кожен раз все краще виходить, але все одно не було не однієї весни без ураженого листя. У минулу осінь як почали жовтіти листя обприскала 1% мідним купоросом, навесні довго не було видно ознак захворювання. Потім почали морщиться листочки, оббризкала хорусом, але частина напевно вже облетить.

First
First
Повідомлення: 9
З нами: 5 місяців 14 днів

Сообщение #40 First » 11.05.2017, 10:44

У минулому сезоні чим тільки не обприскував дерева персика, а все одно листя крутились і були всі в дірках поки не обробив препаратом Хорус. Відразу все припинилося через десять днів повторив і до осені забув про таку хворобу як курчавість на персику. Цього року обробив до початку цвітіння бордоською сумішшю і вже по рожевому конусу хорусом - поки все в порядку, нічого не крутиться, хоча погода поки що досить прохолодна, правда без дощів.

Gibrid
Gibrid
З нами: 5 місяців 28 днів

Сообщение #41 Gibrid » 11.05.2017, 13:39

Gibrid писал(а):2. Рожевий бутон - при температурі до +20 - Хорусом, при температурі вище +20 - краще Стробі.
Хорус добре справляється з курчавістю листя персика саме завдяки тому, що працює при низьких температурах

Ruslan
Ruslan
Повідомлення: 39
З нами: 7 місяців 18 днів

Сообщение #42 Ruslan » 11.05.2017, 14:00

Gibrid писал(а):Хорус добре справляється з курчавістю листя персика саме завдяки тому, що працює при низьких температурах
Всегда удивляет способность наступать на одни и те же грабли, как я понял - большинство на форуме свято верит в то, что Хорус является универсальным фунгицидом - эффективен почти против всех болезней грибковой природы, даже против возбудителей курчавости листьев персика... Уважаемые, действующее вещество Хоруса - ципродинил, уже довольно заезженная субстанция с наличием проблем с резистентностью (устойчивость грибков к этой субстанции). То есть со временем ципродинил ждет судьба славного фундазола....., ну а мы его (Хорус) снова активно задействуем.... вопрос - а зачем? Когда в Европе его использование ограничивают до 2-х раз в год и то желательно совместно с фунгицидами другого механизма действия. Если есть привязанность к группе пиримидинов, то уж лучше задействовать пириметанил - все же более новая субстанция, как для Украины.
Вообще, пора уже изменить стратегию борьбы с курчавостью - после опрыскивания препараты содержащими медь, вместо пиримидинов следует задействовать контактные вещества - дитиокарбаматы (метирам, тирам, пропинеб) или антрахиноны (дитианон), ну а дальше - по ситуации
P. S. мною приведены лишь названия активных субстанций (действующие вещества) препаратов, а не торговые названия последних - избегаю возможных обвинений в рекламе и продвижении на форуме определенных фунгицидов.

Asyl F
Asyl F
Повідомлення: 4
З нами: 5 місяців 9 днів

Сообщение #43 Asyl » 12.05.2017, 10:45

Шукала щось про хвороби персиків, але крім курчавості нічого не знайшла. У мене трохи інша проблема - чорні маленькі чи то нарости, чи ще щось, не можу зрозуміти. Якщо їх здерти, нібито нормальна кора під ними. Один персик вже вмирає, зібралася його вирубати, а сьогодні помітила, що і на іншому - така ж проблема. Що це? Хтось зустрічався з таким? Я новенька на цьому форумі і буду вдячна за будь-яку допомогу.
Та ще по всьому стовбуру бігають мурахи, на старих персиках їх не помічала, намагалася знайти мурашник, але таке враження, що вони бігають лише по молодому дереву периска.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #44 Galinka » 12.05.2017, 11:04

Прочитала на іншому форумі, що проти кучерявості листя, дієвий древній спосіб, вивішувати в сітці на дерево персика сиру яєчну шкаралупу. Поки її збираю. Я не дуже повірила, але хочу спробувати. Якось дивно, що за механізм захисту. Але тут, прогулюючись, помітила абсолютно здорове персикове дерево, на листках жодної плямочки, і висить шкаралупа в сітці. На моєму ж персику, незважаючи на обробки восени та весною, є все-таки трошки хворих листочків. І у сусідів все персики хворі.

Eko
Eko
Повідомлення: 20

Сообщение #45 Eko » 12.05.2017, 11:18

Asyl писал(а):Шукала щось про хвороби персиків, але крім курчавості нічого не знайшла. У мене трохи інша проблема - чорні маленькі чи то нарости, чи ще щось, не можу зрозуміти. Якщо їх здерти, нібито нормальна кора під ними. Один персик вже вмирає, зібралася його вирубати, а сьогодні помітила, що і на іншому - така ж проблема. Що це? Хтось зустрічався з таким? Я новенька на цьому форумі і буду вдячна за будь-яку допомогу.
Та ще по всьому стовбуру бігають мурахи, на старих персиках їх не помічала, намагалася знайти мурашник, але таке враження, що вони бігають лише по молодому дереву периска.
Може бути це Щитівка? Такі нарости у вигляді невеличкої черепашки (без ніг) , розміром з половинку ягоди смородини. Легко здираються з кори. Як боротися з ними хімічними методами я не знаю. Я просто обдираю. А мурашки бігають по дереву, напевно, до листочків, заселеними попелицею. Придивіться до молодих пагонів. Якщо є попелиця, то побризкайте будь-яким препаратом проти попелиці.

Sonka
Sonka
Повідомлення: 17
З нами: 5 місяців 9 днів

Сообщение #46 Sonka » 12.05.2017, 13:04

Друзі, підкажіть що це і як з цим боротися. Листя персикового дерева звернулися по краях, утворивши трубочки, а всередині цих трубочок живуть якісь маленькі темні жучки. Як на мене то не курчавість, але не знала чи варто створювати нову тему. У минулому році такого не було. І ще, на дереві вже багато зав’язі осипалось. Підкажіть як вилікувати дерево і при цьому зберегти ті що залишилися зав’язі? Дуже сподіваюся на вашу допомогу...

45freska
45freska
Репутація: 1 (+1/−0)
З нами: 8 місяців

Сообщение #47 45freska » 13.05.2017, 17:04

Обприскувала Хорусом прямо по квітам кілька разів, по мірі розпускання (квіти розпускаються не одночасно, спочатку внизу гілок, потім в середині, а ще пізніше на кінцях).
Концентрація: чайна ложка (я купувала ваговий, так в 2 рази дешевше) на 10 літрів води. Обприскували пізно ввечері, коли стихав вітер.
Було штук 5 зів'ялих гілок на 3 деревах. Не знаю, вони засохли з-за моніліозу або з іншої причини, але чоловік їх відразу вирізав.
У сусідів теж є абрикоси - по 2-3 штуки на величезне дерево.
У мене на ділянці росте багато чого: яблука, груші, персики, нектарини, сливи, сортова алича, хурма, кизил садовий, мушмула, інжир і чагарники. Правда, не всі з них уже досягли віку для плодоношення. Але хорусом по квітам я обробляла тільки кісточкові. А восени я їм обприскую яблука (плоди) за пару тижнів до збору, вони тоді набагато краще зберігаються і не гниють.

Zelens
Zelens
Повідомлення: 17

Сообщение #48 Zelens » 17.05.2017, 08:16

У нас видно більш сухий клімат, але немає необхідності в такій ретельній обробці персиків. Обприскую два-три рази за сезон бордоською сумішшю і цього вистачає, щоб мати урожай абрикос та здорові дерева. Обприскування зазвичай провожу після сезону дощів, коли встановиться більш суха погода. Ось зараз якраз настав вже той самий час для обробки персику. І вже потім аж восени після листопаду, для підготовки до зими. Ось і всі обробки. Хіба що дуже дощове літо, що буває вкрай рідко, то ще раз оброблю після дощів.

Михайло
Михайло
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 11
З нами: 5 місяців 3 дня

Сообщение #49 Михайло » 08.06.2017, 20:00

Підкажіть чи потрібно обробляти персики від кучерявості, якщо на невеличке 3-річне деревце знаходжу періодично пару заражених покручених листків. Я їх обриваю і викидаю подалі. Приблизно 2-3 тижня назад обробляв бордоською сумішшю.

Lutar
Lutar
Повідомлення: 10
З нами: 5 місяців 3 дня

Сообщение #50 Lutar » 13.06.2017, 16:39

В когось росте персик в Київській області, а то т сусід каже що він пробував пару разів садити і дерева більше трьох років не росли, просто не просипались весною після зими, хоча й обробляв проти хвороб, включаючи курча вість листя. Росли, розвивались, а на тертій рік до побачення.

Oleno
Oleno
Повідомлення: 3
З нами: 4 місяця 7 днів

Сообщение #51 Oleno » 28.06.2017, 07:30

Весна і перший місяць літа в цьому році видалися дуже дощовими і прохолодними. З одного боку це добре - в деяких регіонах багато культур вразили врожаями. Абрикоси, персики, вишня, черешня, смородина буквально ломляться від плодів. Але така погода ідеальна для швидкого розвитку хвороботворних грибків. Наприклад, в цьому році мої персики дивом залишилися живі після найсильнішого зараження насаджень персика курчавістю листя.
В нашій області клімат дозволяє вирощувати персикові дерева і я цю можливість не оминаю. У моєму саду росте аж п'ять персиків. Причому жодного саджанця я не купила - всі ці дерева виросли з кісточок. Просто одного разу я купила кілограм турецьких персиків. Плоди з'їла, а кісточки тут же посадила. Вижили і дали плоди п'ять саджанців. Що цікаво, смак, колір і час дозрівання у всіх різні. Але зазвичай так і буває: саджанці з кісточок майже ніколи не повторюють батьківських властивостей.
Щороку, перед самим початком цвітіння персиків, я обприскую їх від моніліозу і кучерявості листя дуже хорошим препаратом Хорус, а через тиждень після цвітіння – препаратом Скор. Через два тижні обприскую ще раз Скором і ніколи мої персики нічим не хворіли. Але це літо особливе - трьох обприскувань не вистачило і всі п'ять моїх персикових дерев почали «курчавіти».
Якщо з курчавістю листя ніяк не боротися, то вже до середини літа можна отримати абсолютно голі дерева. Ця хвороба сильно послаблює дерева і ті вже не здатні протистояти зимовим морозам. Зазвичай такі дерева наступної весни вже не воскресають.
Тому я купила ще один хороший препарат для боротьби з курчавістю листя персика - Абіга Пік. 50 г препарату розвела на 10 л води і обприскати не тільки дерево, але і грунт під ним. Застосовувати його можна чотири рази за сезон, але я обприскати тільки два, так як липень - дуже жаркий місяць, а в спеку курчавість листя не розвивається (це хвороба сирої прохолодної погоди). Також я обірвала і спалила всі хворі листя (викидати їх під дерево, а тим більше в компост категорично заборонено!).
Кращий засіб від кучерявості на персику - обривати уражені хворобою листя (з обов'язковим їх спалюванням). Коли плоди починають наливатися, курчавістю дерева вже не хворіють, так як спекотна погода вже не дозволяє поширитися грибку. Але профілактичні обприскування необхідні, щоб не допустити поширення хвороби в майбутньому році.

Вернуться в «Персик: сорти, вирощування, догляд»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость