Курчавість листя персика: як і чим лікувати

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #1 admin » 19.05.2016, 09:18

Ця весна і особливо її середина та кінець в Україні видалася дуже дощовою, а це означає, що саме час збирати «урожай» грибних хвороб в своєму саду. А персик в цьому плані попереду планети всієї, так як ловить на себе всі грибні захворювання: то Моніліоз його хоче захопити, то кучерявість листя закрутила все листя в баранячий ріг. І якщо з моніліозом мені вдалося впоратися ще ранньою весною, зробивши профілактичне обприскування Хорусом і закріпивши результат обприскуванням через два тижні, то з курчавістю листя на персику все набагато складніше.

Ось і зараз, вийшовши в свій сад, у мене на очах стоять сльози. Персики, буквально обсипані плодами, а ось листя всі страшні, зі здуттям червоного кольору, скручені в баранячий ріг. Що робити, не знаю, розгублений, так як кожен день йдуть дощі і, варто тільки пройти по саду з обприскувачем, як слідом йде проливний дощ і все змиває.
І все-таки залишати все як є не можна. І я продовжую боротьбу з цією напастю. Два тижні тому обприскав свої персики Скором. Але майже відразу пішов дощ. Мабуть змив не все, так як нові листочки ростуть здорові і зелені. Втім, Скор - системний препарат і повинен був допомогти персикам. Сьогодні закріпив результат препаратом Ордан - це дуже хороший контактно-системний препарат, що відмінно справляється з грибними захворюваннями. Зі страшними роздутими листям я зробив так: частину видалю і відправлю в багаття, а частина повинна сама відвалитися. Все видаляти не можна, так як порушиться фотосинтез і я втрачу частину врожаю.

Що дуже добре, прогноз погоди обіцяє, що скоро дощі припиняться і потеплішає. А значить з потеплінням піде і кучерявість листя, адже вона вражає персики тільки поки стоїть волога і прохолодна температура до +24 С.

Значить, урожай все-таки буде!

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #2 Miho » 22.05.2016, 21:59

Щоб попередити кучерявість персика, проводите ретельне обприскування бордоською рідиною. Якщо хвороба виникла, то видалити уражене листя (за умови, що його небагато) і забезпечити дереву інтенсивну азотну підгодівлю для розвитку нового листя.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213

Сообщение #3 eddbit » 22.05.2016, 22:02

Приведу схему як вирішити питання кучерявості листя персика, у нас вона працює.
1. До розпускання бруньок - 3-5% розчин залізний або мідний купорос
2. Розовий бутон - при температурі до +20 - Хорусом, при температурі вище +20 - краще Строби.
3. Відразу після цвітіння – Скор.
4. Потім тільки в разі потреби (якщо є вогнища ураження) Скор, Тілт або Байлетон.
5. На зиму можна знову або 3-5% залізний (мідний) купорос або 3-5% Бордоська рідина.
Живу как умею и другим не мешаю

Marina
Marina
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #4 Marina » 16.08.2016, 21:48

З настанням осені не закінчуються роботи в саду, особливу увагу треба приділити персику. Мій чоловік - потомствений фермер, тому заходи по догляду за цією примхливою рослиною знає і проводить круглий рік, але і врожай щороку нас радує: ми не тільки закриваємо на зиму, пригощаємо родичів і сусідів, але продаємо на ринку.

Основною бідою садівників-любителів, які вирощують персикові дерева, є кучерявість листя (в травні-червні на листках з'являються рожеві або рожево-червоні здуття). Тому восени, після опадання листя ми обприскуємо свій персиковий сад розчином 1-відсоткового мідного купоросу (100 г на 10 л води), а потім препаратами для знищення яєць попелиці і кліщів.

Опале листя згрібаємо і спалюємо. Прикопувати або класти їх в компостну купу не слід. Площу під деревом перекопуємо і вносимо добрива, як мінеральні, так і органічні, із закладенням їх в грунт.

Навесні, або в «лютневі вікна», по сплячих бруньках проводимо два обприскування: 1-процентним розчином мідного купоросу - 100 г на 10 л води з інтервалом в 3-4 дні. Після цвітіння, при прояві ознак кучерявості проводимо цикл обприскування з двох-трьох обробок з інтервалом 2-3 дня одним з таких розчинів: марганцю 1 г, йоду 5%, борної кислоти 5 г, гумату натрію 5-10 г на 10 л води. У розчин додаємо 30-40 г мила, молоко 100 мл і цукор 5 г на 10 л води.

І головне, в період вегетації ні в якому разі не можна обприскувати персик препаратами які містять мідь, так як це викличе скидання листя і плодів. Є, звичайно, і готові препарати від кучерявості, які теж ефективні, але головне це постійна обробка, одного разу недостатньо!

Laura
Laura
Повідомлення: 15
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #5 Laura » 19.09.2016, 18:54

Персик - досить примхливе дерево і вимагає догляду значно більше ніж яблуня або груша. Тільки обприскувати навесні треба 2-3 рази - по бутону, по рожевому бутону, по листу. Та ще яка підщепа попадеться. У нас вважають за краще мигдаль - не вимогливий до грунтів, спокійно переносить кам'янисту землю.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #6 Lariska » 11.10.2016, 20:01

Персики намагалася розвести кілька років поспіль, купувала з розплідників саджанці, але вони або не приживалися або пропадали на другий рік, так і не давши плодів. Зазвичай у нас така погода, коли починають цвісти вишні, абрикоси, персики йде дощ закінчується снігопадом і морозцем.
А це раптом у нас з'явилося три персика, не знаю звідки і хто міг там кинути кісточки (може ворони принесли). Два сіянці викопали віддали родичам, а один залишили у себе, сусід правда переконував все викинути, так як з кісточки невідомо що виросте, та я й сама це добре знаю, але деревце все ж залишили.
У минулому році персик добре цвів і не дивлячись на те що під час кольорового, як зазвичай зарядив дощ і потім випав сніг та й морозець придавив, персик все таки встиг запилитися і зав'язі було багато. Кучерявого листя на нашому персику в перші роки було небагато, як то проходило все само собою, тільки ранньою весною робили профілактичну обробку 3% бордоською рідиною.
Цього року трапилася ось така напасть, підозрюю що чоловік обприскуючи дерева пропустив персик, так як він росте в сторонці. Після цвітіння листя на персику стали кучерявіти зі страшною силою і найжахливіше, що ми не могли нічим допомогти дереву, постійно йшли дощі.
Варто було нам зробити обробку як дощ тут же її змивав. На дерево було боляче дивитися, листя майже все покрутилися і опадали. Десь прочитала, що можна зовсім втратити дерево від цієї кучерявості, але нам все таки вдалося врятувати своє. Як тільки дощ припинився обробили препаратом "Хорус", і через тиждень "Швидкість" і незабаром верхівки почали відростати, зазеленіли і навіть плоди ще залишилися на ньому. Довелося знайти інформацію про цю болячку щоб в наступному сезоні так не схибити.

Курчавість листя це захворювання дерев, кущів, викликане грибами роду Тафріна (Taphrina) або Протоміціевие (Protomycetaceae). Іноді кучерявість листя може виникнути через вірусні захворювання, які переносять попелиці або кліщі. Спори грибів в осінньо-зимовий період зимують в квіткових і листових бруньках, корі дерева. Навесні цикл розвитку грибів повторюється. Сприяє поширенню кучерявості листя погодні умови. Весняні дощі змивають спори гриба з хворого листя і переносять на здорові. Спори гриба поширюються по всьому дереву. Курчавість листя може вразити все дерево. Якщо вчасно не обробити до початку літа пагони засохнуть, урожай пропаде. Якщо кучерявість листя торкнулася частини дерева, то восени після збору врожаю на дереві формуються бруньки нового врожаю. У цей час спори осідають під лусочками квіткових і листових бруньок і зимують до наступного року. Тому досвідчені садівники рекомендують робити три обробки персика
Перший раз - до розпускання бруньок 3-проц. бордоською рідиною. Ця обробка дозволяє захистити персик від зараження курчавістю протягом 30 днів. Бордоську рідину потрібно приготувати по інструкції і використовувати відразу ж.
Друге обприскування - 0,1-проц. Делані. Обробляти коли інтенсивно починають розгортатися листочки і на них з'являється кучерявість. Це фунгіцид контактної дії, яка проявляється через дві доби після обробки. Препарат ефективно пригнічує проростання спор, добре прилипає, ефективний під час дощу. Тривалість дії Делана - 10-14 днів.
Третє обприскування проводиться в дощову прохолодну погоду в кінці цвітіння фунгіцидом системної дії Скор (0,02-проц.).

Volodymyr
Volodymyr
Повідомлення: 8
З нами: 7 місяців 21 день

Сообщение #7 Volodymyr » 01.03.2017, 01:35

Я садівник ще не досвідчений, але хочу поділитись своїм невеликим досвідом у боротьбі з кучерявістю персика. Минулого літа у мене теж виникла така проблема з персиком, (він у мене всього другий рік) почав шукати інформацію в інтернеті, навіть чимось обприскав, от тільки вже не памятаю чим, але результат не був довготривалий, за декілька тижднів кучерявість прогресувала знову. Дойшло до того що на моєму персику вже майже не залишилось листя, думаю ну все, напевно пропаде, і тоді я подзвонив у господарство де я його придбав, за порадою що робити, а там мені відповіли що є один надійний засіб який остаточно позбавить від кучерявості, бо всі інші лікують тільки тимчасово, і цей засіб називається "Силіт". Токож сказали що цей засіб важко купитив Україні, треба купляти в Польщі. От я і купив цей Силіт, обірвав листя з кучерявістю, обрізав кінчики гілок, оприскав один раз (це вже було приблизно в липні), і мій персик нарешті позбавився кучерявості і почав прекрасно розвиватися, я дуже задоволений цим засобом. Побачу яка ситуація буде цього року. Кому буде потрібний цей Силіт, можу привезти, хотів добавити фото упаковки, але чомусь не виходить.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213

Сообщение #8 eddbit » 01.03.2017, 07:26

Володимир дякуємо за ваш досвід, але у боротьбі з курчавістю персика та будь-якими іншими грибними захворюваннями дерев, на мою думку, крім вибору препаратів більш важлива системність обробок: обприскування до розпускання бруньок, по бутону, після цвітіння, восени. А препаратів є безліч, але про ваш не чув, і не знайшов в мережі. Поділіться посиланням на сайт виробника чи хоча б описом того що пропонуєте привезти, а також скільки він коштує.
Живу как умею и другим не мешаю

Volodymyr
Volodymyr

Сообщение #9 Volodymyr » 01.03.2017, 15:48

Сайту виробника не знаю, можливо вечером знайду упаковку, тоді напишу. Купляв у звичайному квітковому магазині в Польщі, було декілька варіантів упакувань (по вазі). Попробую відновити своє оголошення на OLX і написати тут посилання.

Добавлено спустя 8 минут 47 секунд:
Ось посилання на "Силіт" : https://www.olx.ua/obyavlenie/silt-proti-kucheryavost-persika-IDqMFZg.html#91ee395687

Tukiner
Аватара
Tukiner
Повідомлення: 25
З нами: 8 місяців 6 днів

Сообщение #10 Tukiner » 01.03.2017, 18:44

Посилання на сторінку засобу на сайті виробника https://substral24.com.pl/pl/p/SYLLIT-65-WP-kedzierzawosc-lisci-10G/165. До речі він призначений не лише для профілактики та лікування кучерявості листя персика, а також проти парші яблуні і груші, плямистості листя. Ось що пишуть про цей засіб в мережі: Силліт перевірено особисто мною на моїй ділянці. Ефективність при однократній весняній обробці склала 98%. Уражені незначно листя були на самій верхівці дерева, що я відношу до помилок обприскування. Протягом всього сезону поразки кучерявістю не спостерігалося. Повторю, обробка цим препаратом повинна вестися у фазу "зеленого конуса", до повного розкриття бруньок, інакше можна отримати опік листя.

Solana
Solana
Повідомлення: 40
З нами: 11 місяців 5 днів

Сообщение #11 Solana » 02.03.2017, 11:00

На особистому досвіді знаю - 1% р-н мідного купоросу по брунькам знімає збудника курчавості листя персика на 95-99%. А 100-150 г мідного купоросу на 10 л води - цією кількістю можна обприскати не одне обрізане дерево персика. Я особисто намагаюся піти взагалі від цієї проблеми - висіваючи персик кісточками і відбираю форми - стійкі до збудника.

Kapelka
Kapelka
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 43
З нами: 1 год

Сообщение #12 Kapelka » 02.03.2017, 11:44

У Курдюмова коротенько написано про настій деревію, що допомагає від кучерявості. Хто пробував цей спосіб? Поділіться результатом.

Volodymyr
Volodymyr

Сообщение #13 Volodymyr » 03.03.2017, 16:20

Solana розкажіть детальніше які це форми стійкі до збудника? Можливо ви можете поділитись або продати таке насіння або рослини? Я трохи боюся використовувати мідний купорос, так як у мене в саду розташовані декілька вуликів, а він як мені відомо небезпечний для бджіл.

Hada
Hada
З нами: 9 місяців 12 днів

Сообщение #14 Hada » 03.03.2017, 17:52

Я трохи боюся використовувати мідний купорос, так як у мене в саду розташовані декілька вуликів

Я чомусь рахувала що мідний купорос чи бордоська суміш найбільш безпечна для використання на рослинах для людей і для бджілок, помилялась, пошукала в мережі - дійсно не рекомендовано після обприскування допускати щою бджілки літали - стояти біля дерева і відгоняти 6 годин :)

Angelisa
Аватара
Angelisa
Повідомлення: 24
З нами: 8 місяців

Сообщение #15 Angelisa » 03.03.2017, 20:24

Kapelka писал(а):У Курдюмова коротенько написано про настій деревію, що допомагає від кучерявості
Сама не пробувала, вичитала - гарний народний засіб проти кучерявості персика – відвар деревію. Велику жменю сухої трави прокип'ятити 5 хвилин в 3 літрах води. Настояти дві години і щедро обприскати гілки і листя.
Перед обробкою кучеряве листя потрібно обірвати. Через тиждень-два процедуру повторити. Обприскувати персик відваром деревію можна в будь-який період вегетації. Вважаю треба випробувати, тим більше гірше точно не буде, а чимось бризкати, особливо коли вже є плоди не хочеться, а деревію не шкода і без шкоди для здоров’я.

Teofiopol
Teofiopol
З нами: 8 місяців 11 днів

Сообщение #16 Teofiopol » 09.03.2017, 10:26

А я десь вичитав, що з курчавістю листя персика можна боротися залізним купоросом (менш токсичний, ніж мідний, і легше в приготуванні та використанні). Восени обприскав 3 рази, хочу ще обробити навесні - чи є сенс продовжувати або перейти на що-небудь більш ефективне?

Natulik82
Natulik82
Повідомлення: 12
З нами: 8 місяців 25 днів

Сообщение #17 Natulik82 » 09.03.2017, 22:05

Курчавість листя персика провокує прохолодна і волога погода, це найсприятливіші умови для поширення грибка. При сухій спекотній погоді можна обійтися однією-двома обробками так як в таких умовах гриб не активний. І звичайно ж обов'язкова профілактика. У боротьбі з кучерявістю добре себе показав препарат "Хорус", їм можна обробляти рано навесні і після розпускання листя.

Вернуться в «Персик: сорти, вирощування, догляд»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость