Курчавість листя персика: як і чим лікувати

Volodymyr
Volodymyr
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 8
З нами: 5 місяців 22 дня

Сообщение #18 Volodymyr » 10.03.2017, 00:56

Мені залізний купорос не допоміг, що правда я оприскував тільки весною.

Kleo
Kleo
Повідомлення: 14
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #19 Kleo » 10.03.2017, 11:23

Підкажіть будь-ласка, в мене 2 персика, я їх 2 дні тому покропила бордоською сумішшю, зараз почалися дощі, чи потрібно повторно кропити бордоською чи іншим препаратом персики від курчавості та інших болячок?

Egorka
Egorka
З нами: 10 місяців 28 днів

Сообщение #20 Egorka » 10.03.2017, 11:25

У мене три персика. Один з них - інжировий - Сатурн. Мало того, що заплатив досить великі гроші, так ще ні разу не бачив його з плодами. Від кучерявості обробляв всім, що тут називалося. Але одне з трьох персикових дерев, що росте поруч, не хворіє взагалі і плодоносить щорічно.
Висновок – багато в успіху в боротьбі з кучерявістю листя персика залежить від сорту. Я, на жаль, його не записав.

TerelF1
Аватара
TerelF1
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 8 місяців 7 днів

Сообщение #21 TerelF1 » 10.03.2017, 11:43

Знайдені в мережі 2 схеми обробки персика проти курчавості листя, вважаю дотримуючись будь-якої з них можна отримувати урожай персиків незважаючи на буд-які капризи природи:

Осінь - бордоська суміш (можна Хорус, але краще бордоська, щоб добити клястероспоріоз – чорні крапки на листях знизу)
До набрякання бруньок 30В (велика персикова попелиця, щитівка)
Початок рожевого пуп'янка - бордоська 3 проц.
Рожевий бутон - Антракол або Хорус (курчавість, моніліоз. клястероспоріоз)
10 відсотків цвітіння Моспілан (східна плодожерка)
75 відсотків цвітіння - Самшит (Стробі-Скор)+ Енжіо (комплекс шкідників і хвороб)
Через 12-14 днів ТопсинМ + Моспілан (плодова гниль, східна плодожерка)
Через 12-14 днів Фитал або Делан + інсектицид (плодова гниль, східна плодожерка)

І друга:
Осінь після листопаду - середина листопада - кінець листопада 3% бордоська, пробував інші засоби результат був плачевним з цієї причини як не "геморойно" для себе зробив висновок тільки 3% бордоська хоча пробую її та інші препарати як знайду заміну відразу перейду поки не знайшов.
10 -15 березня 1% мідний купорос
По рожевого бутону Хорус + Делан + Мегафол
Після цвітіння Хорус + Мегафол якщо середньо добова температура менше + 10°С якщо вище Скор + Делан + Мегафол.
Після цих обробок курчавості листя не спостерігаю на всіх сортах персику.

Kleo
Kleo
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #22 Kleo » 10.03.2017, 11:47

О боже, скільки хімії необхідно вилити на бідні дерева. Отакої почитаєш і замислишся чи після таких обробок будуть ті персики екологічні чистими, може вже краще купувати в магазині привезені з південних регіонів, де їх може взагалі не обробляють, або значно менше, ніж потрібно це робити в центральних регіонах України.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #23 errror » 11.03.2017, 09:27

Kleo писал(а):Отакої почитаєш і замислишся чи після таких обробок будуть ті персики екологічні чистими, може вже краще купувати в магазині привезені з південних регіонів, де їх може взагалі не обробляють, або значно менше, ніж потрібно це робити в центральних регіонах України.
Ви видаєте бажане за дійсне. Ніде, особливо в промислових насадженнях не обходяться без обробок, і саме головне, на мій погляд, що ті хто вирощує персики або будь-які інші фрукти та овочі, хочуть самостійності, хочуть щоб їхнє здоров’я, смак овочів на їхньому столу, залежали від них самих, а не покладатись на дядю. Тобто мені особисто подобається сам процес вирощування, і я знаю чим в які пропорції кроплю свої дерева. Я сам обираю сорти, які мені подобаються, а не купую на базарі, де продавець і виробник зацікавлені в першу чергу в товарному вигляді фруктів та овочів, а не в їх смакових якостях. Тобто ні хвилину не сумніваюся що куди більш цікаво і корисно для здоров’я вживання овочів та фруктів вирощених на власних ділянках, а задоволення від самого процесу також є немаловажним фактором. Повірте той хто не любить працювати на землі, доглядати за садом, ніколи не буде це робити, тому більше серед садівників саме тих хто щиро любить свою роботу і намагаються отримати екологічно чистий та корисний для здоров’я урожай.

Svetlica
Svetlica
Повідомлення: 21
З нами: 8 місяців 22 дня

Сообщение #24 Svetlica » 11.03.2017, 19:56

Egorka писал(а):Висновок – багато в успіху в боротьбі з кучерявістю листя персика залежить від сорту.
Це по-моєму, від сорту не залежить. Садила 4 дерева, три нормально - два заболіло. Намагалася врятувати. Обрізала трохи не до пенька. Враховуючи, що персик обрізку взагалі важко переносить, а тут ще і хворий... загалом - один загинув. А другий, у якого менше було такого листя і не сильно кучерявих (вони не тільки крутяться, але і бліднуть і дрібнішають) - цей вдалося врятувати. Обрізала, обприскувала, підживлювала. На зиму - особливе укриття, більш ретельне, ніж іншим, але щоб не зіпрів. Загалом - 8 років персики протрималися. На 12 загинув останній. Більше не саджу. То мерзнуть, то немає врожаю, то дрібні, то хворіють. Це як полуниця. У кого-то росте сама по собі, а у кого-то не росте що не роби.

gerbert
gerbert
Повідомлення: 16
З нами: 6 місяців 24 дня

Сообщение #25 gerbert » 21.03.2017, 18:26

Чим обробити весною персики щоб не було дуже шкідливо, і скільки разів необхідно обробляти? І ще підкажіть як обприскувати дерева які висотою більше ніж я можу дістати, навіть вилізши на драбину? Я розумію що є такі «пилесоси» що дують на 10 метрів, але ж купувати таку техніку заради одного дерева думаю недоречно.

ECO-King
ECO-King
Повідомлення: 8
З нами: 6 місяців 2 дня

Сообщение #26 ECO-King » 21.03.2017, 18:35

gerbert писал(а):Чим обробити весною персики щоб не було дуже шкідливо, і скільки разів необхідно обробляти?
Є загальна схема обробки персиків, але її завжди необхідно корегувати зважаючи на погодні умови. Якщо стоїть суха та тепла погода то й кількість обробок можна звести до мінімуму. Якщо ж навпаки – дощить і прохолодно, то варто намагатись після кожного періоду дощів обприскувати дерева. А для того щоб доставати до верхніх гілок варто правильно формувати дерево правильною обрізкою.

Fainka
Аватара
Fainka
Повідомлення: 20
З нами: 6 місяців 8 днів

Сообщение #27 Fainka » 21.03.2017, 21:27

Любителі практикують мульчування грунту по проекції крони персика 7-10 см шаром соломи або тирси. Проводять мульчування восени. В результаті персики практично не хворіють.
Підручні засоби теж пускають в хід, особливо ті, що є в аптечці. Для цього обривають усі хворі листя, що залишилися обробляють розчином перекису водню 3% (пляшка 50 мл на 5 л води).
Можна приготувати такий розчин: по 50-80 г колоїдної сірки і негашеного вапна розвести окремо в 3-4 л води, процідити і злити в один посуд, довівши до 10 л. Цієї суспензією потрібно обприскати рослини.

Пошкодити листя персика аж до повного осипання крім курчавості можуть також інші захворювання - клястероспороз і кокомікоз. Лікують їх так само, як і курчавість.
Деякі садівники плутають хвороби дерев з нальотами попелиці. Придивіться, чи є вона на дереві. Її зчищають рукавичкою або обприскують будь яким інсектицидом.
Моніліоз - одна з найнебезпечніших хвороб персиків та абрикос. Він гірше піддається лікуванню і, на відміну від інших, на заражених гілках листя довго не обсипаються навіть після повного висихання. Самий ефективний препарат у даному випадку – Хорус. Скор теж непогано себе проявляє.

Andren
Andren
Повідомлення: 12
З нами: 10 місяців 10 днів

Сообщение #28 Andren » 21.03.2017, 21:39

Розповідаю чим я борюся з кучерявістю листя. Може хто рішиться спробувати то зможе переконатись у дієвості такого методу. На 10 л води розводьте 700 грам сечі і обприсуєте персик, попередньо обірвавши уражені листя. Зазвичай у мене вистачає 1 обробки за сезон, але у мене єдиний 1 персик, на нього розводжу 2-3 літри розчину, зберігши пропорції. Сусід, який розповів цей рецепт, обприскує 2-3 рази, але у нього кілька дорослих дерев. Спробуйте, хто не хоче труїтися хімією. :)

Petrovna
Petrovna
З нами: 4 місяця

Сообщение #29 Petrovna » 30.04.2017, 21:32

Зайве обприскування вбиває власний імунітет у рослини.
Досить відривати і спалювати уражені листочки, а за великим рахунком садити стійкі сорти персиків.
Є думка ніби рослини які страждають грибними хворобами (виноград, персик, полуниця і т. д.) мають у своєму складі якийсь ген, який захищає їх від грибів, і вживаючи такі необроблені плоди людина набуває стійкість до грибних хвороб (найбільш небезпечним з яких є рак).

Ksinon
Ksinon
Повідомлення: 12
З нами: 4 місяця 9 днів

Сообщение #30 Ksinon » 04.05.2017, 09:41

В мене знайомий їздив на заробітки до Польщі, і крім грошей отримав гарний досвід догляду за плодовим садом, зокрема за яблунями, грушами, абрикосом та персиком. Так ось поляки дуже вдало борються з хворобами саду, використовуючи практично лише вітчизняні (польські) засоби боротьби з хворобами та шкідниками. Проти курчавості листя персика вони борються використовуючи такі фунгіциди, які, до речі, можна купити в Україні, і коштують вони не так вже й дорого, Pomarsol Forte, Syllit який вже вище згадували, та Miedzian Extra 350 SC. Ці фунгіциди не обов’язково використовувати всі відразу, але краще чередувати обробки, а не користуватись лише виключно одним з них.

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 5 місяців 19 днів

Сообщение #31 Ruslan » 04.05.2017, 13:28

З кучерявістю листя треба боротися навесні до розпускання бруньок. Тому що грибок, що викликає це захворювання, вражає листочки на 12-й день після їх розкриття. І профілактика восени коли обпаде листя.

Alona
Аватара
Alona
Повідомлення: 81
З нами: 11 місяців 16 днів

Сообщение #32 Alona » 04.05.2017, 13:32

Ruslan писал(а):З кучерявістю листя треба боротися навесні до розпускання бруньок. Тому що грибок, що викликає це захворювання, вражає листочки на 12-й день після їх розкриття. І профілактика восени коли обпаде листя.
Странно. Вы уверены в том, что пишете. Тесть обработка нужна только ранней весной и поздней осенью, а летом ничего не нужно делать против курчавости? А если летом стоит влажная и прохладная погода, то тоже ничего не будет страшного с персиком? А как, по вашему мнению, развивается грибок, который вызывает курчавость листьев?

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 5 місяців 19 днів

Сообщение #33 Ruslan » 04.05.2017, 14:09

Спори гриба збудника хвороби курчавості персика Taphrina deformans зимують на бруньках, гілках персика, в ранках і уражених ділянках дерева. Навесні в теплу вологу погоду спори гриба заражають молоді листя що розпускаються (проривають їх кутикулу).
Це відбувається протягом 2-х тижнів, тобто перші 12 днів життя зеленого листя так точніше. Таке ураження вважається найнебезпечнішим.
Спочатку дерево персика стоїть повністю червоне (різко зменшується кількість хлорофілу), листки гофровані. Потім листя осипається, дерево оголюється, відбувається сильне осипання зав'язі. Такі дерева відстають у зростанні. На наступний рік немає врожаю зовсім.
Листя старшого віку, зелені пагони теж можуть заражуватись грибком, але це невеликі ділянки, невеликі червоні плями, для дерева не небезпечні.

Marusya
Marusya
Повідомлення: 22
З нами: 4 місяця 3 дня

Сообщение #34 Marusya » 04.05.2017, 14:14

Як на мене спори гриба ви все одно всі не знищите ніяким фунгіцидом. У нас популярна така схема обробки персика - обприскування 3% бордоською сумішшю по зеленому конусу, 2% після цвітіння і 1% через два тижні після другого обприскування. Плюс видалення пошкоджених листя. Можна обробляти іншими препаратами за цією ж схемою.
Головне, я вважаю, дотягнути до сухої і спекотної погоди. Ось тоді і можна не обробляти, а так гриб може дочекатись коли перестане діяти фунгіцид, і якщо погода буде сприятлива (холодно і волого) то він може почати розвиватись і влітку.

Вернуться в «Персик: сорти, вирощування, догляд»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость