Чому вишня погано плодоносить

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 17.05.2016, 18:45

Низька врожайність вишні при хорошому цвітінні пояснюється кількома причинами: зимове або весняне часткове пошкодження морозом квіткових бруньок, коли в основному пошкоджуються маточки, але можуть і тичинки, таке ж часткове пошкодження бутонів або квіток під час заморозків, коли пошкоджуються тільки маточки. Рослини вишні з подібними ушкодженнями квіток добре цвітуть, але не утворюють плодів. Іншими причинами можуть бути: самобесплодність рослин і відсутність рослин-запилювачів, а також відсутність комах-запилювачів і погодні умови.

Самобесплодні рослини вишні, які розмножуються кореневими нащадками, були характерні для періоду середини минулого століття. Останні кілька десятків років всі вирощувані розплідниками сортові саджанці вишні є в основному такми що здатні самостійно плодоносити, розмножуються виключно за допомогою зеленого живцювання.

А це виключає появу випадкових і самобесплодних рослин при розмноженні їх кореневими нащадками, вони прищеплювалися на незрозуміло які насіннєві підщепи. І взяті від таких підщеп для розмноження кореневі нащадки, природно, володіли незрозуміло якими характеристиками.

Тому при вирощуванні вишні на садових ділянках зараз для посадки бажано використовувати сортові саджанці із зелених живців або кореневих нащадків, краще сортів з високою здатністю давати плоди, що може забезпечити врожай при відсутності льоту бджіл. Однак самоплодність всіх сортів вишні не завжди буває високою і постійною і дуже сильно залежить від кліматичних умов і умов догляду. На садових ділянках для перехресного запилення іншими рослинами обов’язково має вирощуватися кілька інших сортів вишні. До того ж навіть при високій самоплодності такі сорти вишні дають набагато більший урожай при перехресному запиленні.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #2 Lariska » 23.08.2016, 13:04

Дуже багато з моїх сусідів скаржиться, що в наших краях росте погана вишня. У нас теж не плодоносить, я це пояснюю поганим сортом. Добри ва не допомагають. Чоловік половину повирубував в минулому році, решта вирубані в цьому, посадимо навесні нормальні сорти. І вам теж раджу, якщо погано плодоносить не заморочуватися. Ось з сортом не визначилася ще, треба проїхатися по ринках і магазинах, поговорити з продавцями.

Hetyf
Hetyf
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #3 Hetyf » 07.01.2017, 21:00

Вишня не любить важких глинистих грунтів. Їй по душі легкі, пухкі супіски які добре прогріваються. Ще сумнівно, що ягоди "зав'язуються". Швидше за все, це не запилені ягоди - вони схожі на зав'язі, по-первості збільшуються в розмірах і навіть червоніють - але нормальних вишень з них не виходить: масово опадають в червні.
На це є кілька причин: або сорт безплідний і потребує певний сорт-запилювач, якого немає поблизу;
(я інтуїтивно більше схиляюся до другої причини) цей сорт вишні в конкретних умовах не витримує низьких температур, з-за неповного визрівання квіткових бруньок або пилок, або маточки у більшості стерильні - звідси лише лічені дозрілі ягоди.
Причому на зимостійкість може впливати не стільки зимовий мороз і недолік літнього тепла, скільки глинистий грунт. Але і клімат не можна ігнорувати.

Светланка
Светланка
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 8
З нами: 9 місяців 6 днів

Сообщение #4 Светланка » 19.05.2017, 17:40

Питання чому не родить вишня і може пора вже спиляти дерево, щоб не займало лише землю і не давало вишень закрадається до кожного садівника до голови, коли рясно квітучі вишневі дерева закладають всього з жменю ягід. Зазвичай це відбувається, коли вишня росте без запилювачів. Садіть, звичайно, та не одну, а відразу три дерева різних сортів. Тоді плодоношення завжди буде рясним. Але це ще не все. Треба догодити вишні ще в кількох моментах.

Коли краще садити вишню – восени чи весною?

У Середній смузі саджають навесні, до набрякання бруньок на саджанцях. На Півдні садять восени, за місяць до сильних заморозків. В обох випадках купувати саджанці краще восени, коли і вибір краще, і саджанці свіжі.

На якій відстані садити вишневі дерева?

Все залежить від сорту. Кущові вишні садять через 2-2,5 м. Деревоподібні − на відстані 3-3,5 м. Вишні люблять помірно родючі нейтральні грунти, краще піщані або суглинки. Не люблять кислі і торф'яні ґрунти.

Чи потрібно мульчувати грунт навколо дерева?

Дерева де замульчовані пристовбурні кола менше потребують води, не так сильно ростуть бур'яни. Найкраще пристовбурне коло мульчувати компостом або перегноєм. Але згодиться і солома, скошена трава, сіно, подрібнена кора...
Мульчу розкладають шаром в 10 см, обов'язково відступивши від стовбура не менше 10 см.
Мульча корисна і тим, що грунт менше промерзає і коріння від морозів не постраждають. Тільки ускладнюється боротьба з шкідниками і хворобами. Але при наявності сучасних препаратів − це цілком вирішуване питання.

Чим і коли підгодовувати вишню?

Перші два-три роки вишню не підгодовують. У цей час їй досить того, що внесли в посадкову яму. Потім запаси закінчуються, та й апетити дерева зростають. В цей час мінеральні добрива вносять щороку, а гній раз на два-три роки.
Навесні на кожне дерево витрачають 150-200 г сечовини, під час наливу плодів під полив вносять 100-120 г сірчанокислого калію і 250-300 г суперфосфату. Ці добрива можна внести під перекопування грунту.
Раз на три роки під кожне дерево розсипають не менше 40 кг гною або перегною. Під час цвітіння крону обприскують розчином борної кислоти або Зав'яззю.

Як правильно поливати вишню?

Молодим деревам достатньо двох-трьох відер води. Дорослим треба трохи більше п'яти-семи відер. Найважливіші поливи: відразу після цвітіння, під час росту зав'язей, після збирання врожаю, напередодні зими.

Треба обрізати вишню?

Якщо прописали вишню у себе на ділянці не як декоративну рослину, а заради плодів, тоді обрізати, звичайно, треба. Більшість формувань намагаються обмежити висоту вишні на 2,5-3 м. Плодоносні дерева злегка проріджують, прибирають слабкі гілочки, підрізають оголені гілки.

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 11 місяців 21 день

Сообщение #5 Ruslan » 21.05.2017, 21:13

Вишня в принципі плодоносить щороку, але споглядаю кожного року як декілька гілочок без будь-яких причин засихають. Це не дуже впливає на урожайність, але чому цікаво засихають гілочки хочеться зрозуміти. Якщо треба можу сфотографувати – здорове дерево, листя не покручено нічим не покрито, а декілька невеликих гілок засохло.


Вернуться в «Вишня: сорти, вирощування, догляд»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость