Як посадити грецький (волоський) горіх з насіння

Laura
Laura
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 15
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Laura » 22.09.2016, 10:49

Зараз час збирати горішки волоського горіху, отож хочу посадити з десяток горішків, щоб виростити дерева. Почитала в Інтернеті як це робити – варіантів декілька, зі стратифікацією і садити весною, садити відразу в грунт, де він пройде природнім шляхом стратифікацію, садити в ящики з піском і ставити в погріб, а навесні висаджувати вде саджанці у відкритий грунт і ще декілька. Для себе так і обрала який варіант легший, і більш надійний. Зим у нас надто холодних не буває, а навіть якщо й буде безсніжна та холодна зима, то маю змогу вкрити посадки, тож вибрала для себе самий простий, як на мене, садити відразу в грунт. Але хочу почути порад тих, хто вже пробував таким способом розмножити горіх, може є які підводні камені, буду вдячна за будь-які поради.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #2 Lariska » 11.10.2016, 20:12

Технологія вирощування саджанців з сіянців (горіхів) проста і доступна.
Перш за все ви повинні визначитися які горіхи ви хочете бачити в перспективі. Для цього відбираєте необхідну для вас кількість горіхів з дерев (дикорослих), які вам сподобалися за зовнішнім виглядом, станом і розвитку дерева, за розміром горіха, товщині шкаралупи і розміром і смаком безпосередньо ядра. Все це робиться восени, після фізичного дозрівання горіха. Далі ви повинні підсушити горіх і виконати необхідні рекомендації по підготовці до посадки сіянцю. Як це робити описано в багатьох рекомендаціях і є в інтернеті.
За тим, як ви вибрали ділянку і підготували землю під посадку, висаджуєте сіянці в грунт. Для простоти, це приблизно як і картоплю садити, в борозенки і т.д. Інформація є.
До кінця весни початку літа у вас швидше за все з'являться пагони, скільки їх буде складно сказати, оскільки є поправки на кліматичні умови зими, наявності вологи в цей період, грунтовий склад.
Далі... Після появи пагонів, здійснюйте догляд за ними, а значить необхідно їх прополювати від бур'янів, поливати і що важливо обприскати для захисту від хвороб.
Якщо всі рекомендації будуть дотримані до серпня, ви будете мати саджанці висотою до 30-40 см. Тут настає момент прийняття рішення щодо щеплення саджанців. Якщо ви хочете виростити сортовий = культурний горіх, вам необхідний матеріал для щеплення з потрібними вам показниками. Якщо такий є - можна щеплювати. При нормальному догляді вихід прищепленого саджанця після щеплення доходить до 75-90%.
На другий рік, навесні, коли буде видно результат щеплення і прищеплений пагін піде в зростання, зрізуєте під калус пагін вашого "дикого" саджанця. З цього моменту, вся коренева система і листовий апарат почнуть працювати на цей пагін. Знову ж таки при правильному догляді. За другий рік вегетації щеплений пагін може піднятися до 1,3-2 метра.
І так. До кінця другого року після посадки сіянцю ви маєте вже міцний, добре розвинений, культурний саджанець.
Подальше ваше завдання полягає в тому, куди і як ви його хочете висадити.
Ну це вже інша історія.
Звичайно, способи щеплення можуть бути різними, як безпосередньо в грунті, так і "на столі", на столі вихід краще, але і технологія важча. О всіх способах можна прочитати в рекомендаціях, це відкрита інформація.
Я постарався коротко описати процеси, докладніше можна почитати в технологіях по догляду і безпосередньо посадки.
Нічого складного немає, головне для себе самого визначити, що ви в результаті хочете отримати.
Відносно питань про сортовий або не сортовий, тут все просто.
Дикий на виході має 30-34% ядра максимум, невідомого кольору, з товстою і міцною шкаралупою, низьких фізико-хімічних показників та органолептичних, чиста лотерея!
Сортовий ж, чітко наслідує показники щепленого, а це вже вихід ядра 48-51%, повне і розвинене ядро з заздалегідь відомими показниками.
Різниця у виході ядра, смакових і колірних показниках і визначить економіку питання.
Так, за диким не потрібен такий догляд, а й ефективність роботи інша.

Mark
Аватара
Mark
Повідомлення: 9
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #3 Mark » 15.10.2016, 19:16

Для вирощування горіха волоського використовують щеплені саджанці одно- дворічного віку. Можна вирощувати горіх, особливо скороплідних форм, і насінням, але в даному випадку практично неможливо передати потомству повністю всі ознаки вихідного сорту або форми.
При вирощуванні горіха волоського насінням, посів горіхів зібраних з кращих сортів і скороплідних форм, слід проводити восени в кінці жовтня в підготовлений грунт на глибину 8 см. Посівні місця на зиму мульчують шаром 5 см гною, тирсою. Весняні посіви проводять в квітні місяці стратифікованим насінням.

Smila
Smila
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 19

Сообщение #4 Smila » 16.10.2016, 15:58

А скажіть, зазвичай на який рік горіх починає плодоносити? Нам птиці посадили кілька штук, я все роздала в двох, однорічному віці. А один посадили на вулиці. Йому вже 4 роки, висотою близько 2 метрів. Коли від нього чекати горіхів?

Yuliana
Аватара
Yuliana
Повідомлення: 26

Сообщение #5 Yuliana » 16.10.2016, 16:00

Плодоносити сіянець горіху починає в залежності від сорту. Мій, який посадили ворони, плоди дав на п'ятий рік, але я його пересаджувала. Такі сорти горіху, як "Ідеал", кажуть, на третій рік, якщо посадити на постійне місце відразу, а не пересаджувати його з місця на місце.

Utolya
Utolya
Повідомлення: 33
З нами: 1 год

Сообщение #6 Utolya » 20.12.2016, 21:29

Що стосується волоського горіха, то ми відмовились від його вирощування, виходячи з досвіду інших садівників. Дорослий горіх займає величезну площу, а врожай з нього, у кращому випадку, відро, позаяк не всі, хто його вирощує, знають, що садити слід не менше трьох сортів для взаємного запилення. У крайньому разі можна порадити тим, у кого погано плодоносить грецький горіх, прищепити в його крону кілька різних сортів. Якщо розмножувати насінням, то під час садіння слід покласти горіх на ребро, проросток буде швидко розвиватися і рослина заквітує вже на п'ятий рік.

Вернуться в «Горіх: сорти, вирощування, догляд»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость