Оптимальні умови для вирощування огірків у теплиці

Описание: Все про агротехніку вирощування огірків у відкритому грунті

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 17.07.2017, 21:40

Щоб рослини огірка в теплиці розвивалися нормально, необхідно підтримувати потрібну температуру, правильно проводити полив і підживлення рослин.

Температурний режим
У сонячну погоду температура повітря в теплиці повинна становити +25. . .29 ° С, в похмуру - +20 ... 22 ° С, вночі - не нижче
При температурі вище + 30 ° С квітки огірки не запліднюються, оскільки оптимальною для проростання пилку вважається температура +21 ... 25 ° С.
Якщо температура повітря нижче + 15 ° С, то рослини цвітуть, але не утворюють зав'язей.
Температура ж + 13 ° С є критичною - при цій температурі всі процеси в рослині загасають, і рослина завмирає. Якщо така температура протримається 2-5 днів, то рослина буде жити і плодоносити, але врожайність значно знизиться. При більш тривалому періоді знижених температур і підвищеної вологості рослина хворіє і в подальшому може загинути.
В період ослаблення зростання (після першої хвилі плодоношення) і при поганому розгалуженні рослин температуру повітря варто знизити на 1-2 ° С: оптимальна температура грунту для цього періоду розвитку рослини + 20-22 ° С.
Від температури повітря (особливо в нічний час) залежить ріст плодів і стебел. Якщо нічна температура на 2-4 ° С вище оптимальної (близько + 20 ° С), то прискорюється ріст плодів. Якщо ж температура на 2-3 ° С нижче, то ріст плодів сповільнюється, але посилюється ріст рослини в цілому і поява бічних пагонів.
Оптимальний температурний режим в теплиці можна створити провітрюванням. Двері і кватирки відкривають вранці, коли температура повітря в теплиці ще не дуже висока. Закривали вентиляційні отвори ввечері, але не пізно, щоб тепле повітря в теплиці зберігалося. Таким чином, уникають впливу великих перепадів температури на рослини. Час відкриття і закриття вентиляційних отворів визначається погодними умовами.
Необхідно стежити, щоб при провітрюванні теплиці не було протягів.

Полив
У суху, жарку погоду регулярно (через 3-5 днів) проводять полив рослин теплою водою, попередньо нагрітою до + 20-25 ° С. Полив проводять під корінь. Кількість води має бути такою, щоб після поливу при стисненні жмені землі з неї капала вода.
У сиру погоду полив не проводять, а стежать за тим, щоб в теплиці не було сиро - вологість і низька температура (+ 15 ° С і нижче) призводять до захворювання огірків.
На початку цвітіння, щоб збільшити кількість зав'язей, огірки не поливають 3-5 днів (іноді до тижня), але при цьому стежать, щоб земля не дуже пересихала.

Підживлення
Перші 2-3 тижні після посадки рослини огірка не потребують додаткового підживлення. Коли ж рослини почнуть рости, їх підгодовують малими дозами добрив через 10-12 днів.
До цвітіння рослини підживлюють розчином коров'яку (1:10) або розчином пташиного посліду (1:20). Склад мінеральних підживлень наступний: 10 г аміачної селітри, 5 г сульфату амонію, 30 г суперфосфату, 1 г сірчанокислого магнію, 15 г сірчанокислого калію на 10 л води. У період цвітіння і масового плодоношення проводять підживлення коров'яком (1: 6) або пташиним послідом (1:15). Змінюється і склад мінеральної підгодівлі: 30 г аміачної селітри, 10 г сульфату амонію, 30 г сірчанокислого калію, 6 г суперфосфату і 2 г сірчанокислого магнію на 10 л води.
Можна замість мінеральної підгодівлі проводити підгодівлю золою з поливом на наступний день рожевим розчином марганцівки.
При тривалій похмурій погоді проводять 3 позакореневих підживлення через 3-4 дня: 10 г нітроамофоски і 5 г сечовини на 10 л води або 10 г сечовини, 6 г суперфосфату і 6 г сірчанокислого калію на 10 л води.
У гарну погоду кореневі і позакореневе підживлення чергують.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 20 днів

Сообщение #2 Олег » 21.07.2017, 00:39

Сечовиною не підживлюю, бо вона швидко абсорбується корінням і псує смак огірків. Крім того, засолені огірки часто псуються. Взагалі, не варто захоплюватись азотними добривами, бо це призводить до надмірного наливання огірків водою, якої і без того у плодах багато.
Краще сіяти огірки у грунт з перегноєм, бо хоч у ньому менше азоту, проте він постійно доступний рослині.Тоді як підживка, напр. аміачною селітрою різко підіймає концентрацію азоту, рослина все це вбирає в себе, робиться водяниста, нестійка до хвороб та підвищується концентрація нітратів, від яких можна захворіти.

Alona
Аватара
Alona
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 81
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #3 Alona » 21.07.2017, 09:35

Мочевиной подкармливают растения в начале вегетации, а не в период дозревания плодов, для более быстрого роста зелени, тогда и не будут плоды водянистыми

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 20 днів

Сообщение #4 Олег » 21.07.2017, 18:55

П. Alona,
Мочевина содержит 46,63 % азота по массе. Бактерии выделяют фермент уреазу, который катализирует превращение мочевины в аммиак и углекислый газ.
{(NH_{2})_{2}CO+H_{2}O NH_{3}+H_{2}NCOOH\ \ 2\ NH_{3}+CO_{2}} } {{(NH_{2})_{2}CO+H_{2}O\NH_{3}+H_{2}NCOOH\ \ 2\ NH_{3}+CO_{2}} }
Аммиак далее окисляется бактериями рода Nitrosomonas в нитрит:
NH_{3}+3\ O_\ 2\ NO_{2}^{\,-}+\ 2\ H^{+}+2\ H_{2}O} } { NH_{3}+3\ O_\ 2\ NO_{2}^{\,-}+\ 2\ H^{+}+2\ H_{2}O} }
Далее бактерии рода Nitrobacter окисляют нитрит в нитрат:
NO_{2}^{\,-}+\ O_ NO_{3}^{\,-}} } NO_{2}^{\,-}+\ O_{2}\ NO_{3}^{\,-}} }
Растения поглощают из почвы ионы аммония и нитрат-ионы.
Мочевина является конечным продуктом метаболизма белка у млекопитающих и некоторых рыб.
Ви самі собі ніколи не задавали питання: якщо сечовина легкорозчинна у воді, то чому її спеціалісти рекомендують вносити, як правило, восени а не весною?


Вернуться в «Огірки: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 2 гостя