Чому огірки стають гіркими, і що робити щоб не гірчили

Описание: Все про агротехніку вирощування огірків у відкритому грунті

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 18.05.2016, 09:17

Ну ось, дорогі друзі! Огірки ми з вами на своїх городах вже посадили і тепер будемо з нетерпінням чекати зелених хрустких плодів. Правда не завжди радує результат: раз у раз з городів лунає роздратований «Гірко!». Але не від того, що у сусідів весілля, а від того, що надкушений огірок розлився в роті нестерпного хінінового гіркотою. І гіркота розіллється у городника в душі, і задає він собі одвічне питання: Хто винен і що робити? А дійсно, що робити, якщо огірок став гірким?

Сьогодні я хочу розповісти вам про свій досвід отримання виключно солодких і смачних огірочків без ознак гіркоти.

Вирощуванням огірків займаюся близько десяти років, і тільки останні три живу без турбот. Вся справа в тому, що огірки, виявляється, дуже примхливі у догляді. Перше, що я зробив - це прикріпив до верху шпалери брезент, так як огірки не люблять спеку і яскраве палюче сонце. Тому, як тільки бачу, що починає припікати сонце - накриваю, виходить свого роду навіс. Друге, не менш важливе, що хочу відзначити, холод огірки не переносять рівно також як і спеку - погано. Тому грунт завжди мульчую соломою, щоб уникнути перемерзання моїх саджанців.

Третє і четверте правило смачних огірків - це полив. Поливаю огірки водою кімнатної температури, ні в якому разі не холодною, а то коріння перемерзнуть і не те, що гірких, взагалі ніяких огірків не буде. І з цієї ж самої причини поливаю огірки тільки в теплі дні. Роблю виключення, тільки якщо буду впевнений, що грунт може пересохнути. Завдяки таким нескладним заходам, мої огірки не страждають від відсутності уваги і ніколи не гірчать.

Smila
Smila
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 19
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #2 Smila » 12.06.2016, 16:25

Довгий час було загадкою, чому огірки бувають гіркими. Цю особливість огірків люди намагалися пояснити по-різному. Одні вважали, що причиною служить хімічний склад грунту, інші стверджували, що вся справа в сорті, а треті запевняли, що причиною гіркоти є характер і інтенсивність припливу поживних речовин в рослину. У всіх цих припущеннях є частка правди, проте точного визначення причини появи гіркоти в огірках поки ще немає.
Не так давно вченим вдалося встановити, що гіркоту огірків викликає особлива речовина, що виробляється самими рослинами з сімейства гарбузових. Речовина це називається кукурбітацин. Встановлено також, що ступінь гіркоти огірка залежить від погоди і сонячного освітлення: чим яскравіше сонце, тим більше гірких огірків. Для пояснення залежності між яскравістю сонячного освітлення і гіркотою огірка необхідно повернутися до минулого рослини і згадати, що батьківщиною огыркыв були теплі вологі місця, позбавлені прямого сонячного освітлення, - тропічні ліси Південно-Східної Азії. До того ж огірки там вилися по деревах і були трохи в тіні. Отже, гіркота в огірках з'являється від прямих сонячних променів. Тривале освітлення яскравими променями сонця знижує вологість повітря, що, в свою чергу, гнітюче діє на огырки, і в знак протесту воно виробляє кукурбітацин.
Огірки досить швидко реагують на порушення умов вологості і освітлення. Досить 5-7 сонячних днів поспіль, щоб відсоток гірких огірків збільшився вдвічі.
На кількості кукурбитацина в огірках позначається і брак вологи в грунті, сухість повітря, знижена нічна температура, а також склад грунту. На важких глинистих слабко удобрених грунтах гірких огірків завжди більше.

Galina
Galina
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 14
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #3 Galina » 12.06.2016, 22:02

Огірки люблять вологість. І її брак впливає і на гіркоту, і на загальний розвиток рослини. Причому полив важливий весь період росту огірка. Тут мало що залежить від сорту. Хоча якщо прищепити огірок на гарбуз, то поливу потрібно буде менше. Недолік світла теж може так на огірки вплинути.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #4 Lariska » 13.06.2016, 20:38

У відкритому грунті важко запобігти появі гіркоти в огірках - багато чого залежить від погодних умов. Тому огірки бажано вирощувати в теплиці, або на крайній випадок в парничках.

Lutik
Lutik
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 14
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #5 Lutik » 13.06.2016, 22:00

Якщо огірки гірчать, значить не вистачає вологи. Полив тільки під корінь не вирішує проблему. Потрібен рясний полив по всій поверхні землі в теплиці, включаючи доріжки. Вологість повітря теж має істотне значення. Поява гіркого присмаку може бути викликана і різкими перепадами температур в денний і нічний час (частіше або на початку літа, або в серпні).

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #6 errror » 25.05.2017, 14:33

Прикро, коли зірвеш з грядки свіжий огірочок - а він гіркий. Але уникнути цього можна!
Гіркота накопичується, коли рослина перебуває у стресовому стані: їй не вистачає тепла, води, харчування, докучають хвороби і шкідники. Тому під час дозрівання врожаю догляд за посадками повинен бути особливо ретельним. У суху погоду регулярно поливайте огірки, намагаючись промочити землю на достатню глибину. Для поливу використовуйте теплу воду - з неглибокої водойми або нагріту на сонці в бочках. Ніколи не поливайте огірки холодною водою з криниці або свердловини!
У серпні ночі стають прохолодними, тому грядки потрібно вкривати. Оскільки огудина розрослася, поставте додаткові опори для плівки, щоб намет став просторіше. Укриття допоможе і в разі затяжних дощів, адже постійний надлишок вологи теж може викликати накопичення гіркоти.
При зборі плодів важливо не травмувати рослини, не перекладати з місця на місце батоги, не ламати здорові листя, не обривати вусики. Цю умову легше дотримуватися, якщо з самого початку правильно формувати огіркові лози: не загущуйте посадки, прищипуйте і видаляйте зайві пагони, направляйте і підв'язуйте стебла.
А ось жовті і покриті плямами листя акуратно виріжте, щоб не допустити поширення хвороб. В період збору врожаю не застосовуйте отрутохімікати. Якщо з'явилася несправжня борошниста роса або фітофтора, влийте в відро води 2 л молочної сироватки та 10 мл аптечної йодної настоянки. Цим розчином можна обприскати рослини.

Lutar
Lutar
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 9 місяців 7 днів

Сообщение #7 Lutar » 13.06.2017, 16:27

Висока температура повітря.
Яскраве сонячне освітлення при нестачі вологи грунту і повітря.
Швидка зміна спекотної погоди на холодну і дощову.
Полив холодною водою.
Підживлення свіжим гноєм.
Неакуратний збір плодів, при якому тривожиться (або взагалі перевертається) рослина.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 25 днів

Сообщение #8 Олег » 03.07.2017, 22:54

Кукурбітацин дійсно є основною причиною гіркоти огірка. Давні сорти та несортові у жарку, сонячну погоду справді раніше ставали гіркими. Зараз я сію сорт Гектор, і досі гірких плодів не було.

Irisha
Irisha
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год

Сообщение #9 Irisha » 05.07.2017, 17:32

А в мене практично не ростуть цього року огірки, холодно і прогнози поки невтішні, не буде тепла найближчого тижня.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 25 днів

Сообщение #10 Олег » 05.07.2017, 22:31

Якщо нема активного росту огірків - слід їх накрити плівкою чи агроволокном. Поливи теплою водою теж допомагають. Коли надто тепло вдень - укриття треба привідкривати.

Сашка
Сашка
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 4
З нами: 7 місяців 22 дня

Сообщение #11 Сашка » 17.07.2017, 06:47

А если огурцы уже горчат. Слышала что нужно их вымочить только не помню в чем, в воде или в молоке. Можно что то сделать с такими огурцами, чтобы они стали нормальными, или выбрасывать? Жалко, других то нет, а свои выбрасывать, а покупать на рынке как то не хочется.


Вернуться в «Огірки: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость