Чому не сходять огірки?

Описание: Все про агротехніку вирощування огірків у відкритому грунті

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #1 Novachok » 17.05.2017, 06:15

Посіяв сухим насінням огірки на першотравневі свята. Перед посівом пролив грядку кип’ятком, майже, поки доніс до городу трохи захолола вода. І відразу сіяв. І досі огірки не зійшли. Думаю може я їх зварив, адже поливав землю дуже гарячою водою? І що робити пересівати, чи ще зачекати і може все ж зійдуть. Поки не побачив жодного паростка.

Zelens
Zelens
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #2 Zelens » 17.05.2017, 08:11

Novachok писал(а):І відразу сіяв. І досі огірки не зійшли. Думаю може я їх зварив, адже поливав землю дуже гарячою водою?
Сухому насінню маймо вірно що ви могли зашкодити гарячою водою, тим більше водою полили грунт, він відразу захолов. А не сходять огірки, бо, швидше за все, прохолодно. Сусіди сіяли разом зі мною у відкритий грунт, а я в парник. В мене вже давно зійшли, а в сусіда ні. Огірок любить теплу землю, і якщо вона буде мати температуру меншу ніж 15 градусів, огірки не зійдуть і можуть взагалі пропасти. Якщо немає можливості посіяти огірки в парник чи тепличку, то накрийте перед посівом огірків на пару діб землю куди плануєте сіяти хоча б просто плівкою. Це дасть змогу земля добре прогрітися. І після висіву насіння нехай також плівка полежить на грядці пару днів, так ви отримаєте дружні та швидкі сходи.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #3 Galinka » 17.05.2017, 08:23

Огірки ще трохи зарано сіяти. Ночі ще досить прохолодні і вони просто не зійдуть і можуть повністю пропасти. Так що або вкривати або сіяти пізніше. А пізніше зазвичай не вистачає вологи, тому безмовно кращий вихід накрити грядки і так ви отримаєте швидше сходи.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 23 дня

Сообщение #4 Олег » 03.07.2017, 22:42

Причини можуть бути різноманітні. Холодний грунт у тому числі. За останні роки у мене також таке траплялося - коли я купував сортове насіння. Тоді була причина у тому, що насіння у магазині протягом зими зберігалося в холоді. Огірок - торопічного походження, і хоча насіння стійкіше, воно все ж містить воду. Треба насіння брати у тому магазині, де воно зберігається у теплі. Можна перевірити насіння на схожість, посіявши трохи насінин у тарілочку, долити теплої води щоб була на рівні насінин та накрити другою тарілочкою, аби зменшити випаровування. Якщо насіння зійшло - можна порахувати процент схожості. Пророслі насінини можна висадити у грядку. 17 травня у наших умовах - вважається нормальним терміном посіву, бо вже тепла погода. У нас часом сіють у квітні.

Вернуться в «Огірки: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость