Агротехніка вирощування огірків

Описание: Все про агротехніку вирощування огірків у відкритому грунті

Filonka
Filonka
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 7 місяців 19 днів

Сообщение #1 Filonka » 19.05.2017, 07:27

У мене агротехніка вирощування огірків проста посадити і забути, чим менше над ними трясешся, тим більший урожай.
Я саджаю у відкритому грунті на шпалері нижче 5 пазух засліплюю, потім до метрової висоти пасинків по 15 см. оставляю, потім ті які вище по 35-40 см. Прищипую верхівку на 150-170см. Саджу два десятка рослин. Годую три сім'ї і свіжими огірками і в заготовках. Салат ніжинський роблю дві три закладки, малосольні, розсольник 4 закладки, ну і пари салатів гострих, 20 трьох літровок 40 літровок маринованих огірків.

Solana
Solana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 40
З нами: 1 год

Сообщение #2 Solana » 24.05.2017, 16:53

Кто выращивает огурцы в открытом грунте, какие уже они, сколько листиков? У меня после первых двух, семядоли которые называются, уже 2 настоящих листа – это хорошо или кто то впереди?

Rusya
Rusya
Повідомлення: 20
З нами: 7 місяців 24 дня

Сообщение #3 Rusya » 24.05.2017, 17:21

У магазинах продається курячий послід, такий гранульований. Можна його в грядки під огірки прикопати в лунку, куди буду садити саджанці огірків. Хто-небудь пробував? Чи не згорить?

Galinka F
Аватара
Galinka F
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #4 Galinka » 24.05.2017, 18:29

Solana писал(а):Кто выращивает огурцы в открытом грунте, какие уже они, сколько листиков? У меня после первых двух, семядоли которые называются, уже 2 настоящих листа – это хорошо или кто то впереди?
Кілька штук розсади огірків показали перший справжній листок, висаджувати хочу на грядку з 2-3 справжніми листами, інші посаджу сухими.

Utilitar
Utilitar
Повідомлення: 24
З нами: 10 місяців 10 днів

Сообщение #5 Utilitar » 25.05.2017, 12:27

Щороку на своєму городі вирощую багато сортів різних овочевих культур. В результаті обміну з іншими городниками мені вдалося дістати близько двох десятків нових, стійких проти захворювань сортів огірків, у тому числі таких популярних нині, як Фенікс 640, Міг, Крєпиш, Фейворит. Заради експерименту ніяких засобів хімічного захисту рослин проти хвороб не застосовував. Хотілося на власному досвіді переконатися, який сорт найбільш придатний для вирощування в наших умовах.
Минулий рік був у нашій зоні сприятливим для вирощування огірків, отож вдалося одержати непоганий урожай. Але найкраще зарекомендував себе, як не дивно, сорт німецького походження Кароліна. Взагалі, він дуже оригінальний і перспективний. Усі плоди невеликі, рівні, дуже смачні. Насінники до кінця вегетації залишаються зеленими, навіть зірвані тривалий час не жовтіють. Плоди придатні для споживання свіжими та для консервування.
Вирощуючи огірки, потрібно враховувати деякі особливості їхньої агротехніки. Обов'язковою умовою є протруювання і замочування насіння в розчині мікроелементів протягом доби. Перед висівом грунт удобрюю перегноєм-сипцем. Мінеральні добрива використовую тільки у підживленнях після появи трьох справжніх листків. До цвітіння поливаю через кожних 3-4 дні на ніч теплою водою і безпосередньо під корінь. Для цього використовую будь-які відрізки труб різного діаметра - завдовжки 40—50 см з численними отворами. Закопую їх у землю і навколо них висіваю насіння в чотирьох місцях.
Проти баштанної попелиці сходи вранці посипаю попелом від спаленої соломи. Загущення рослин не допускаю, залишаючи чотири рослини на квадратний метр.
Хочу застерегти овочівників-любителів, які займаються вирощуванням огірків: я описав результати спостережень лише за один рік і для нашої степової зони. Можливо, й інші сорти добре зарекомендували себе минулого року.

Teofiopol
Teofiopol
Повідомлення: 25
З нами: 10 місяців 2 дня

Сообщение #6 Teofiopol » 15.06.2017, 17:37

Чому не цвітуть огірки. Кущі вже великі, вусами зачепились за шпалеру та поплелись на ній, а цвіту немає зовсім. Не то що не запилені, взагалі немає ні чоловічих ні жіночих.

Rusya
Rusya
Повідомлення: 20
З нами: 7 місяців 24 дня

Сообщение #7 Rusya » 15.06.2017, 22:23

Підкажіть чому не ростуть огірки, самі рослини, як висадила розсаду в грунт вже близько 3 тижнів назад, які були такі і є. Вже в цей час зазвичай починаємо їсти огірки, а цього року розсаду через прохолодну погоду висадила пізніше, а вона ще й не росте. Зараз же тепло вже, грунт вологий – поливаю теплою водою, закритий мульчею, а огірки не ростуть хоч стріли їх.

Mikola
Mikola
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 9 місяців 24 дня

Сообщение #8 Mikola » 16.06.2017, 06:40

Teofiopol писал(а):Чому не цвітуть огірки. Кущі вже великі, вусами зачепились за шпалеру та поплелись на ній, а цвіту немає зовсім. Не то що не запилені, взагалі немає ні чоловічих ні жіночих.
Варіантів чому не цвітуть огірки може бути багато – якщо гарне пишне листя, а цвіту немає, то можливо перекормили азотом свої рослини. Азот це той самий гній, настояна та збродждена вода на пташиному посліді чи кропиві. Ще як варіант полив холодною водою також може відтер мінувати початок цвітіння. Можливо сорт такий пізній, чи у вас різні сорти і всі однаково не мають цвіту?

45Vasiliy
45Vasiliy
Повідомлення: 9
З нами: 7 місяців 17 днів

Сообщение #9 45Vasiliy » 16.06.2017, 06:44

Mikola писал(а):Чому не цвітуть огірки. Кущі вже великі, вусами зачепились за шпалеру та поплелись на ній, а цвіту немає зовсім. Не то що не запилені, взагалі немає ні чоловічих ні жіночих.
Є сорти що погано плодоносять на центральному пагоні, їх зазвичай прищипують над 3-4 листком, щоб стимулювати ріст бічних пагонів, на яких чомусь більше цвіту і плодів. Пришипніть пару рослин центральний пагін і чекайте поки відростуть бокові.

Ruslan
Ruslan
Повідомлення: 39
З нами: 9 місяців 9 днів

Сообщение #10 Ruslan » 21.06.2017, 12:39

Як визначити коли потрібно поливати огірки. Знаю що огірки люблять часті поливи, але наскільки часті? Не хочеться залити щоб загнило коріння, а земля вкрита мульчею, і що розгрібати кожен раз щоб визначити чи потрібно поливати? Чи може є якісь загальні рекомендації, для прикладу – через кожні 3 дні, чи раз на тиждень.

Михайло
Михайло
Повідомлення: 11
З нами: 6 місяців 26 днів

Сообщение #11 Михайло » 21.06.2017, 15:03

Ruslan, в спеку - ЩОДНЯ! Так, так – простою водою кожен день. Підживлення - раз в 10 днів. Огірок на 98 відсотків складається з води. Будете нерегулярно поливати - підуть виродки з вигнутими кінчиками. Так що хапайте лійку і вперед. Удачі в вирощуванні огірочків.
Р.S. Тільки не поливайте в спекотний полудень. Кращий час для полива - тихий, теплий вечір...

Ruslan
Ruslan
Повідомлення: 39
З нами: 9 місяців 9 днів

Сообщение #12 Ruslan » 21.06.2017, 15:04

Михайло писал(а):Р.S. Тільки не поливайте в спекотний полудень. Кращий час для полива - тихий, теплий вечір...
Якщо я поливаю з лійки під корінь то яка різниця коли поливати, зранку, вдень чи ввечері?

Angelisa
Аватара
Angelisa
Повідомлення: 24
З нами: 9 місяців 20 днів

Сообщение #13 Angelisa » 21.06.2017, 15:08

Огірки, помідори, перець, баклажани поливаю тільки відстояною водою, вона має бути теплою, але ще 12 - 24 години відстоюється (у нас вода водопровідна, буває з добавками). З колодязя краще не поливати ні огірки ні будь-які інші рослини, тому що в ньому вода дуже холодна. Система налагоджена: виливаю бочки і відразу ж заповнюю нової водою, яка там стоїть добу. Намагаюся поливати під корінь, але не завжди це виходить.

45freska
45freska
Повідомлення: 18
З нами: 9 місяців 20 днів

Сообщение #14 45freska » 21.06.2017, 15:18

Тема вибору оптимального режиму поливу огірків цікава, але підхід до неї спірний. На мій погляд рослини повинні пити, як втім і їсти, невеликими дозами протягом усього вегетаційного періоду. Чим більш дрібний полив, тим він кращий. Тому говорити про ранковий або вечірній поливі не дуже доречно. У мене всі городні рослини поливаються 6 разів на добу. При цьому на 5 соток городу йде не більше 500-600 літрів води на добу. Грунт на глибині 3-5 см постійно злегка вологий. Всі рослини відчувають себе добре.
Крапельний полив. Він може вирішити масу проблем. І зберегти листя сухими, і полити під корінь, і звільнити масу вільного часу. Якщо є інтерес - можу поділитися досвідом. Запитуйте.

Вернуться в «Огірки: вирощування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость