Вирощування великоплідної суниці

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування суниці (клубніки), сорти та гібриди, шкідники та хвороби на суниці

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 07.05.2017, 18:01

Великоплідна суниця сильно відрізняється від звичайної. Судіть самі – квітконоси завтовшки з олівець, коріння плодоносних кущів досягають метра в глибину, а довжина у вусів – аж 80 см. Вага окремих ягід може бути більше 100 г.
Розміри ягід багато в чому залежать від сорту: Чамора Туруси, Віма Тарда, Гігантела, Ксима, Кімберлі... Всі вони дають дуже велику ягоду. Хоча розміри можуть сильно залежати від догляду. Так, якщо за Гігантелою не доглядати, ягід може зовсім не бути.
Посадка великоплідної суниці зовсім не така, як у звичайних сортів. Відстані між рослинами повинна бути не менше 40-50 см. Враховуючи, що кущі дадуть ще й вуса, це небагато, та й коренева система у них може поширюватися на метр у ширину. Міжряддя взагалі краще робити шириною 80-90 см. Тоді простіше буде полоти бур'яни чи можна їх замульчувати соломою.
Висаджують кущики або навесні, поки не настала спека, або в серпні, коли спека вже спала. Поливати кущі після посадки треба кілька разів на тиждень. Як показує практика – серпнева посадка вдала, так як дозволяє зібрати невеликий урожай вже майбутньої весни.
Годувати великоплідні сорти треба вдосталь, причому першу підгодівлю проводять вже через сім-десять днів після посадки. Сигналом до неї служить поява нового листочка. Склад підживлення простий: 30 г суперфосфату і склянку деревної золи на 10 л води.
Другу підгодівлю проводять відразу після цвітіння або, що краще, на початку цвітіння кущів. Для цієї підгодівлі краще взяти коров'як і розвести його водою в шість разів, також можна використовувати пташиний послід, розведений у 20 разів. Розчин повинен побродити п'ять-сім днів, після чого можна підгодовувати рослини. На кожне відро корисно додавати півсклянки деревної золи.
Третю підгодівлю проводять у середині серпня, з таким розрахунком, щоб вгадати до моменту закладання плодових бруньок на наступний рік.
Для звичайних сортів трьох підживлень вистачає за очі. Але для великоплідних Гігантели, Кардинала і інших сортів треба проводити ще підгодівлі комплексними добривами типу нітрофоски після збору врожаю, після скошування листя.
При весняній посадці важливо не дати рослинам плодоносити в рік посадки. Для цього треба видаляти квітконоси. У перший рік сорти повинні наростити листову і кореневу масу, а не плодоносити.
Перед посадкою землю заправляють добривами – пару відер перегною на м2 , один сірниковий коробок діамофоски. Всі міжряддя бажано замульчувати соломою завтовшки 15 см. Тоді і грунт пересихає не так швидко, і бур'яни практично не ростуть. Але найголовніше, ягоди менше уражуються гнилями.
При дотриманні цих умов повинен вийти пристойний урожай. Розміри ягід будуть просто величезні. Але що бентежить – так це смак. Начебто чогось не вистачає, але народу на ринку подобається, хоча не всі купують, вважаючи, що така величезна вона виростає через хімію. Так що, вирощуючи суницю на продаж, варто мати на увазі – купують її не всі.

Tukiner
Аватара
Tukiner
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #2 Tukiner » 07.05.2017, 19:44

Як на мене вирощувати для себе великоплідну суницю не варто. Смак ніякий, запаху взагалі немає. Як нарвеш звичайної суниці та принесеш додому запах стоїть такий приємний, а від цих гіганте ніякого замаху і смак як в одуванчика.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 24 дня

Сообщение #3 Олег » 28.07.2017, 14:53

Перш ніж висловлюватись з приводу суниці "великоплідної" та "звичайної" - спочатку треба вияснити, що під цими назвами розуміється.
Великоплідна - це результат гібридизації суниці чілійської та віргінської. Як будь який гібрид, так і ця представлена численними сортами: ранні, середні, пізні, ремонтантні (або як їх ще звуть: сорти нейтрального дня). За величиною ягоди також від дрібних, середні, крупноплідні і гігантські. Солодкі, кислувато-солодкі і т.д. З ароматом і не дуже. З міцною, транспортабельною ягодою, і м"які. На будь - який смак.
Що таке [b]"звичайна"[/b]?
Оскільки суниця є одним із елементів міжнародної товарної продукції, то повстало завдання
покращення збереження ягід при дальніх перевозках. Для цього і були створені сорти, стійкі до механічних і т.д. пошкоджень. Звісно, їх ягоди мусять бути стійкі (тобто, тверді).
Через це, у великих гіпермаркетах можна придбати суницю у будь - яку пору року з протилежного боку планети Земля.
Якщо будь - кому не подобається така якість - не купуйте. Садіть у себе солодку, запашну суницю і споживайте на здоров"я. Справа у асортименті.


Вернуться в «Вирощування суниці»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость