Суничні грядки - питання агротехніки

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування суниці (клубніки), сорти та гібриди, шкідники та хвороби на суниці

Ivan
Ivan
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 18
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #1 Ivan » 20.09.2016, 18:10

Треба розсаджувати вуса суниці. Підкажіть, будь ласка, а що якщо влаштувати для неї високі грядки і в одну строчку садити? У мене багато залишилося панелей пластикових 20 шириною. Ними і обгородити, а?

Veterok
Аватара
Veterok
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #2 Veterok » 24.11.2016, 14:28

Думал новую тему создать, но нашел похожую, то задам свой вопрос тут. Читаю форумы фермеров и дачников в поисках как бы подзаработать на своих паре соток. И вот нашел тему с фотографиями, где человек описывает технологию выращивания земляники на продажу на агроволокне с капельным поливом. Сразу вопросы зачем оно (агроволокно) вообще нужно? Чтобы сорняки не вылазили или еще какую функцию выполняет. Почему нельзя заменить Агроволокно толстым слоем мульчи, на мой взгляд также защитит землянику от сорняков и одновременно тогда необязателен будет полив, и мульча будет служить удобрением постепенно перегнивая. Но вот на мульче выращивание земляники не встречал именно для продажи, вот и хочу спросить почему, ведь затрат начальных гораздо меньше и более экологичным выглядит такой способ.

Tosik
Tosik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 30
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #3 Tosik » 25.11.2016, 16:00

В цьому році відмовився від темного спанбонда. Хотів мульчувати тирсою, але поки тирси немає. Зате є хвоя. Почав сипати - порадники з'явилися - грунт стане кислим.
Є тут хто, хто мульчує хвоєю грядки з суницею не перший рік?

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #4 errror » 25.11.2016, 21:03

Для новачків думаю буде корисно: при розмноженні суниці розетками ми робимо так - коли на вусику з'являється розетка з листя, беремо одноразовий пластиковий стакан, робимо внизу отвір для зливу води і по верхньому краю збоку робимо V подібний виріз, наповнюємо стаканчик землею, можна додати в цю землю перегній і прямо в грядці в тому місці де розташований вусик з розеткою листя викопуємо ямку ставимо в неї стакан, в виріз кладемо вусик, а розетку в стаканчику присипаємо землею, поливаємо, потім все літо поливаємо і підживлюємо все разом з маточним кущем, так як в стаканчиках землі не багато, а літо у нас спекотне буває необхідність додаткового поливу стаканчиків, щоб земля не пересихала. Зате до серпня в стаканчику виростає гарна розсада, стакани ми акуратно викопуємо з грядки і в такому вигляді її можна перевезти в будь-яке місце або вийнявши з стаканчика з грудкою землі пересадити на нову грядку. При такій пересадці розсада практично не хворіє і швидко вкорінюється.

Solnce
Аватара
Solnce
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 43
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #5 Solnce » 26.11.2016, 06:44

Можу розповісти свою технологія отримання ранніх врожаїв суниці. Вкриваємо як тільки почистимо грядку восени від старого листя. Так буде дозрівати все швидше і частина залишаємо не вкритою на сезон основний. Ще перед укриттям проливаємо грядки теплою водою. Так коріння буде краще прокинутись після зими і ріст піде бурхливий. Як починає цвісти відкриваємо на день і закриваємо після 7 години або після 6 вечора. Тепло землі зберегтися краще і часу на запилення буде вистачати. Відкриваємо після 8 ранку або орієнтуючись на погодні умови.

sveta
sveta
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #6 sveta » 26.11.2016, 06:48

Основне і важливе правило для суниці - це обов'язкова підгодівля комплексним добривом (до складу якого входить азот, фосфор і калій) - 2 рази на рік. Перша підгодівля - ранньою весною, до цвітіння.
Друга підгодівля - після збору врожаю. Зараз в магазинах великий вибір добрив, в тому числі є спеціалізовані: для суниці, або для ягідних культур. Ці добрива відрізняються підвищеним вмістом калію.
Підживлення суниці я проводжу в такий спосіб: з двох сторін рядків суниці роблю борозенки глибиною 3-4 см, в них рівномірно розсипають добриво, після цього, борозенки засинаю землею. Це не займає багато часу, якщо працювати плоскорізом. Подальший полив і дощі зроблять свою справу. Суничні кущики отримають необхідну дозу живлення для закладання нових ягідних бруньок.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #7 errror » 05.03.2017, 17:33

Відомо, що суниця пошкоджується великою кількістю шкідників та хвороб, з яких найбільш небезпечні суничний кліщ, сунична та стеблова нематода, окремі грибкові, вірусні та бактеріальні захворювання. Вони активно поширюються і боротись з ними в домашніх умовах досить складно. До того ж багато шкідників та хвороб передаються з розсадою. Тому з метою одержання високоякісної розсади в науково-дослідних установах організовано її оздоровлення з подальшою передачею для розмноження в спеціалізовані господарства, які забезпечують нею промислові насадження. Тож і на присадибних ділянках бажано висаджувати оздоровлену розсаду суниці, вирощену в цих господарствах. Це сприяє збільшенню врожайності на 30—40%.
Для одержання високого врожаю вже в перший рік плодоношення важливо своєчасно посадити суницю, витримавши належну густоту рослин.
На переважній більшості території України всі сорти суниці закладають плодові бруньки в серпні - на початку вересня. Отже, суницю слід висаджувати наприкінці червня, а в південних областях — на початку липня з розрахунку 18—25 рослин на 1 м2. Протягом липня за сприятливих погодних умов та відповідного догляду рослини приживлюються і в серпні можуть закласти повноцінні плодові бруньки для формування врожаю наступного року. Але оскільки влітку ще немає достатньої кількості стандартної розсади, часто садіння переносять на осінь та весну. Однак в цьому разі повноцінний урожай одержите лише через одне літо.
Пізній літній чи ранній осінній (серпень — перша половина вересня) строки дають змогу розтягнути період садіння, забезпечити високий вихід садивного матеріалу. Тому це найкращі строки для закладання маточних ділянок. Недоліком їх є те, що рослини будуть плодоносити лише через дві зими, а в безсніжні зими можуть вимерзти.
За весняного садіння найбільш ефективно і повно використовується вирощена розсада. Але найвищий врожай буде наступного літа. Тому чекати його в перше літо і вважати, що суниця виродилась, немає підстав. За належного догляду суниці гарно вродять лише через одне літо після садіння. Але варто звернути особливу увагу на забезпечення рослин вологою. Розвинений листковий апарат суниці випаровує багато вологи, через що швидко пересихає верхній шар грунту, а використати вологу з глибини рослини не можуть, бо їхня коренева система розгалужується переважно в орному шарі. Оптимальною для суниці є вологість грунту 70— 80% від повної вологоємкості.
В умовах посушливої весни рекомендується один полив в останній декаді квітня. У травні, червні, липні поливають 2—3 рази, а в серпні і вересні — 1 — 2 рази. Особливо суниця чутлива до забезпечення вологою у кінці цвітіння та на початку достигання. А для формування майбутнього врожаю дуже важливо, щоб було достатньо вологи в період диференціації плодових бруньок (серпень, початок вересня). Нестача її в цей час значно знижує врожайність. Якщо в посуху на вашій ділянці загинула частина суниці, то це через несвоєчасний полив. Осіннім та весняним поливами виправити становище неможливо, бо наприкінці літа не відбулось закладання плодових бруньок, отже, марно розраховувати на високий урожай.
Квіти у суниці бувають двостатеві та одностатеві. У більшості районованих та поширених сортів квіти двостатеві і придатні до самозапилення, хоч, звичайно, кращі результати бувають при перехресному запиленні. Тому не можна вважати, що зав’язі не утворились через відсутність перезапилення. Тут могли вплинути інші фактори, здебільшого пошкодження квіток весняними заморозками.
Цвітіння суниці починається дуже рано: у ранніх сортів при сумі ефективних температур 180—230°, у середніх — 223—276°, у пізніх 255— 353°.
Щоб запобігти пошкодженню рослин весняними заморозками у період цвітіння, застосовують полив дощуванням, окурювання та накриття поліетиленовими плівками.
У зв’язку з поверхневим розташуванням кореневої системи рослини суниці вимогливі до забезпечення їх поживними елементами. Коли не вистачає азоту, вони відстають у рості, листя світло-зелене, швидко жовтіє, а в старшому віці набуває вираженого червоного забарвлення. За нестачі фосфору погано росте надземна частина, червоніють листки, ягоди дрібні, кислі, часто неприємні на смак. Якщо бракує калію, листковий апарат недостатньо розвинутий, листя тьмяне, темне, швидко відмирає, на молодих листках з’являються опіки.
Удобрення суниці є обов’язковою умовою високих урожаїв. Але й надлишок добрив призводить до небажаних наслідків: рослини «жирують», листки великі з товстими черешками, багато вусів, насадження дуже загущуються, рослини «стікають». Врожайність такої суниці значно знижується, особливо коли вносять незбалансовані за елементами живлення високі дози мінеральних добрив. Зокрема, якщо у співвідношенні цих елементів азот значно переважає фосфор і калій, то в період, коли має відбуватись диференціація плодових бруньок, домінують ростові процеси і закладаються здебільшого вегетативні бруньки. Особливо цьому сприяє вирощування рослин у затінених місцях, під деревами та кущами.
На своєму городі декілька років вирощуємо суниці — який сорт, не знаю, але добре плодоносили. Вирішили змінити місце і весною пересадили. Наступного року добре сформовані кущі гарно зацвіли, але зав’язі не дали.
І ще ці молоді кущі під час цвітіння викинули багато вусів — раніше такої кількості не було. Дуже прошу через журнал пояснити, що це за явище і порадити, що нам далі робити.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #8 Nasredin » 11.03.2017, 10:58

Якщо суниця пересаджена молоді розетки на початку осені, приблизно у вересні, цього року можна розраховувати на врожай, і що може зробити щоб він був, чи що не роби його не буде в перший рік.

Zavochica
Аватара
Zavochica
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #9 Zavochica » 22.03.2017, 07:27

Всім привіт, бачила ролик про вирощування суниці, який дуже вразив. Суниця вся в цвіту, бджілки літають, урожай відрами. Перша порада закласти грядку з травою на осінь, посадити, а ранньою весною пролити грядку на 10 л води - 40 мл нашатирного спирту. Потім коли цвіте пролити другий раз на 10 л води 2 ст. ложки нашатирного спирту і ще раз після збору ягід суниці. Удобрюється настоєм трави. Ніякого іншого добрива і гною. Хто пробував поливати нашатирним спиртом грядки з суницею?

Eko
Eko
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #10 Eko » 22.03.2017, 18:41

Zavochica писал(а):а ранньою весною пролити грядку на 10 л води - 40 мл нашатирного спирту. Потім коли цвіте пролити другий раз на 10 л води 2 ст. ложки нашатирного спирту і ще раз після збору ягід суниці.
Підживлення азотними добривами (мочевина, аміачна селітра) сприяє росту листя і стебел. Рослина набуває соковитого насиченого зеленого кольору. Азот необхідний всім живим культурам, різниця лише в необхідній кількості. Тож не дивно що після підживлення нашатирним спиртом (той самий азот) суниця стає краще рости і родити.

Teofiopol
Teofiopol
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #11 Teofiopol » 22.03.2017, 19:48

Скажіть будь-ласка, вже посадив ще під зиму цибулю, а зараз побачив на базарі такі гарні біленькі маленькі цибулинки, та й захотів собі таку посадити. А місця немає, то й думаю де це її втиснути. І надумав між суничними грядками. Чи варто садити цибулю між суницею, чи не зашкодять вони друг другу?

Natali
Natali
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 11 місяців 8 днів

Сообщение #12 Natali » 30.03.2017, 13:24

Вирощую клубніку, вона же садову суниця, не перший рік, ніколи не підживлювала нічим окрім підсипання хвої з лісу яку привозить чоловік. А тепер начитавшись в мережі всяких міркувань прийшла до висновку що варто підживлювати мінеральними добривами, і що при використанні міндобрив в пропорціях рекомендованих виробником, шкоди для здоров’я не буде ніякої. Хто що думає чи варто заради збільшення урожаю суниці використовувати мінеральні добрива. Зауважу що вирощую особисто для себе, мова про продаж і аби більше виросло, незважаючи на якість і шкоду для здоров’я, не йде.

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #13 Novachok » 17.05.2017, 05:58

Шановні, підкажіть новачку, як організувати здорові та врожайні полуничні грядки? Дісталася ділянка 6 соток, де ніколи не вирощували городні культури. Hостуть лише кілька старих яблунь і груша. Земля-цілина (суглинок), на мій погляд, дуже бідна і повністю покрита дерном і бур'яном. У минулому році перекопав по периметру і висадив кущі смородини та малини, але залишається багато вільного місця, і я хотів би спробувати виростити там суницю. Минулої осені виділив шматочок землі, обробив його як міг, підсипав піску, золи і висадив кілька десятків кущиків, але вже через місяць вони всі полягли. Виявляється їх коріння з'їла личинка травневого жука, і як з'ясувалося, його там дуже багато, адже ділянка межує з дубовим лісом. У зв'язку з цим виникають питання:
- Чи існує ефективний і нешкідливий спосіб позбавлення від цієї напасті?
- Можна встигнути підготувати землю до посадки суниці влітку? Або на цю підготовку потрібно відвести весь весняно-літній період і садити лише восени? Або навіть на наступний рік навесні?
- Що додавати в грунт у вигляді підгодівлі і коли?
- Які сорти суниці порадите? Може є якісь стійкі?
Моє бачення подальших дій така:
ВАРІАНТ№1: Як тільки земля нагріється, перекопую цілину, бороню і сію сидерати (люпин і фацелію, по черзі, рядками), чекаю коли сходи підростуть (20-30 см), зрізаю їх надземну частину, висаджую суницю і мульчую її бадиллям. Полуницю поливають слабким розчином аміачної води, а в подальшому розчином БАЙКАЛ ЕМ..
ВАРІАНТ№2: Також все перекопую, бороную, саджу сидерати і залишаю їх рости приблизно до середини літа (до початку бутонізації). Потім також зрізаю верх, проливаю землю більш концентрованим розчином аміачної води (нашатирний спирт) або іншим засобом (наприклад, "Антихрущ"), мульчую бадиллям від сидератів, проливаю БАЙКАЛОМ ЕМ і накриваю грядки чорним агроволокном і чекаю до кінця серпня-початку вересня. Після чого висаджую суницю в прорізи агроволокна.
Підкажіть, як правильніше вчинити? Може є інші варіанти?
Заздалегідь всім дякую!

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #14 errror » 17.05.2017, 07:16

Якщо Ви молоді і не боїтеся до старості стати горбатим - тоді прапор Вам в руки. Я це до того, що суниця вимагає занадто багато ручної праці і, як правило, весь час дупою до сонця. Але якщо труднощі Вас не лякають - дерзайте. Обидва окреслені Вами напрямки гарні, але, при бажанні, і вади знайти не складе труднощів. Вивчіть "життя" хруща. Глибока і хороша окультуреність орного шару ґрунту злегка відвадить хрущів та й інших шкідників від вашої ділянки. Вони цілину воліють для розмноження. Хотів би порекомендувати вам звернути увагу на препарати Немабакт і схожий з ним Ентонем F. Якщо там цілина, то там і дротянка, так і капустянка може бути присутньою. Крім іншого помітив, що капустянка (не знаю, як личинки хруща) не дуже любить проходити через рядки часнику (зазвичай ходить вздовж них не наближаючись близько). Можливо є сенс використовувати часник, як репелент, проливати рядки суниці водними витяжками з часнику й часникових стрілок, чи обсаджувати грядки. Від капустянки мені допомагає, а от щодо хруща треба повивчати. Але у себе не знаходив на часнику пошкоджень личинками цієї комахи. Правда, у мене вони особливо не приживаються - підгрунтові води не дозволяють їм йти глибоко.
Стійких сортів суниці (з корінням з дроту) поки не створено. Та й на питання, скільки часу у Вас займе весняна підготовка грунту - хто ж Вам відповість. Ви можете загнати трактор і зорати і прокультивувати за пів дня, а можете копати лопатою до осені - всі від площі і від вашої спритності залежить.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #15 Galinka » 17.05.2017, 08:20

...переорати, це не вирішує проблеми ні з бур'яном, не з жуком (личинка) оскільки період заривання у землю хруща літо-зима, до дорослої особини йому там жити 4 роки, тому праця важка у вас попереду, але і відмовлятися не слід, всі так починали і воно, повірте, того варто.

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #16 Novachok » 17.05.2017, 13:07

Дякую всім за поради! До речі, у мене виникла ідея. А що якщо зробити грядку повністю ізольованою від ворожого навколишнього середовища. Наприклад, вкопати по периметру якомога глибше нарізаний шифер (або інший матеріал), а його надземну частину залишити приблизно 20-25 см над землею, потім прибрати шар грунту всередині грядки на 10-15 см. Постелити на дно щільне агроволокно і повернути цей грунт назад. Потім досипати, трохи нижче краю шиферу, інший грунт (наприклад, чорнозем з піском), а зверху знову кладемо темне агроволокно Виходить повністю закрита "коробочка", до якої у личинок немає доступу ні знизу, ні з боків, ні зверху. Землю всередині "коробочки", природно, обробити якимись засобами проти всяких шкідників, включаючи хрущів, максимально не токсичними. Як ви вважаєте, такий варіант спрацює? Або гра не варта свічок і занадто багато мороки заради грядки суниці?

45Vasiliy
45Vasiliy
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 9 місяців 25 днів

Сообщение #17 45Vasiliy » 17.05.2017, 21:21

Novachok писал(а):Постелити на дно щільне агроволокно і повернути цей грунт назад.
Покладене на дно агроволокно не вбереже від ведмедки! Був сумний досвід. У такій грядці у ведмедки було просто свято! Коли мої нерви не витримали і я розібрав грядку, я був в шоці - агроволокно нагадувало решето!


Вернуться в «Вирощування суниці»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость