Суничні грядки - питання агротехніки

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування суниці (клубніки), сорти та гібриди, шкідники та хвороби на суниці

Lutar
Lutar
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 5 місяців 3 дня

Сообщение #18 Lutar » 28.05.2017, 12:19

Молоду суницю в перший рік не удобрюють, так як добрив, внесених під час посадки цілком достатньо. У наступні роки добрива вносити необхідно, і робити це треба своєчасно.
Коли і чим удобрювати полуницю навесні залежить від віку рослин. На другий і четвертий роки зростання полуницю підгодовують мінеральними добривами та органікою, а на третій рік тільки мінеральними добривами. Кількість внесених добрив така ж, як і при посадці, зменшують лише кількість сечовини до 10г.
Добрива вносять безпосередньо під кущі, прикриваючи двома сантиметрами землі, а також між рядами на глибину 8-10 см. Суницю ретельно проливають водою.

Filonka
Filonka
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 5 місяців 28 днів

Сообщение #19 Filonka » 10.06.2017, 16:13

Починає дозрівати суниця. Зараз головне - не чіпати кущики (не варто займатися глобальної прополкою - це може забруднити ягоди). Якщо у вас волого на грядках, а в минулому році на ягодах була помічена гниль, то варто підкласти під ягоди солому або суху мульчу. Деякі користуються спец підпорами. Особисто у мене вони не прижилися. Важкі квітконоси ламаються і гнуться на цих опорах, так що від них я відмовилася. Не варто зараз і труїти комах на плантації - ягода зріє і збирає все корисне і не дуже, так що почекайте в боротьбі з шкідниками. Ну крім пернатих аматорів красної ягідки. До речі, діліться як і чим ви відлякуєте птахів від гряд з суницею.

Hetyf
Hetyf
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 10 місяців 21 день

Сообщение #20 Hetyf » 10.06.2017, 17:22

Дам таку пораду щодо того як отримати гарний врожай суниці: просіть продавця при купівлі посадкового матеріалу відібрати вам тільки вуса першої генерації (перший кущ на вусі) вирощений від материнського куща. Оскільки садова суниця все ж має властивість вироджуватися. Якщо беруться вуса зі старих материнських кущів, та ще й розетки в кінці вусів, то в результаті отримують слабкі кущі, менші розміри квітки і ягоди, підвищується сприйнятливість до хвороб. Знижується здатність до розмноження, що в підсумку виявляється виродженням сорти. Я наприклад залишаю тільки перший кущ на вусі, обмежую наявність інших і отримую велику розетку без загущення самих посадок, як то кажуть "краще менше, але краще".

Kapelka
Kapelka
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 43
З нами: 1 год

Сообщение #21 Kapelka » 10.06.2017, 17:39

Підкажіть чому в мене 4 сорти різного строку дозрівання (ранній, середній, пізній, ремонтантний) практично плодоносять в один час. Купувала саджанці в перевірених людей, яким, здається можна цілком довіряти. Може щось не так в мене з агротехнікою, що всі сорти в один і той же час дають ягоди.

45Vasiliy
45Vasiliy
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 5 місяців 25 днів

Сообщение #22 45Vasiliy » 19.06.2017, 05:53

Суницю, як втім і інші овочеві культури, не забувайте поливати мікродобривами, особливо тими, до складу яких входить цинк, який покращує плодоутворення. Цинк з грунту посилено поглинає яглиця (рос. снить), а тому дуже корисні для суниці поливи настоєм яглиці (2 кг подрібненої зеленої маси яглиці настоюють не більше двох діб в 1 літрі води).

Вернуться в «Вирощування суниці»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость