Як і для чого обрізати малину

Описание: Розмноження та агротехніка вирощування малини, сорти та гібриди, шкідники та хвороби на малині

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 06.05.2017, 16:34

Малина – найпопулярніша у нас ягода. Вона користується попитом не тільки влітку, але і взимку, коли дістають заморожені ягоди та варення, щоб боротися із застудою. Влітку ж урожай можна продати за досить високою ціною. Тому не дивно, що садівники вдаються до різних прийомів, щоб збільшити врожайність цієї культури. Один з них – спеціальна обрізка малини.

Різна обрізка
Кандидат сільгоспнаук Александрова рекомендує поекспериментувати з довжиною пагонів навесні. Таким чином можна отримати порційний урожай протягом усього літа. Тобто один ряд обрізають, злегка укорочуючи верхівки, в іншого ряду ріжуть на третину, у третього на половину, у четвертого ріжуть ще сильніше, залишаючи 10-15 см довжини пагонів.

У результаті врожай спочатку дозріває на слабо обрізаних пагонах, потім на більш сильних і в самому кінці літа – на найбільш сильно обрізаних пагонах. Таким чином можна отримувати малину все літо.

Подвійна обрізка
Особливою пошаною користується подвійна обрізка малини. Технологія дуже проста. У міру відростання пагонів, зазвичай це кінець травня або початок червня, коли малини досягне висоти 1 м, верхівки вкорочують на 5-10 см. Так припиняють ріст куща і викликають відростання бічних пагонів. До серпня-вересня на обрізаних пагонах з'явиться до шести бічних пагонів довжиною до 50 см і більше.
Навесні до розпускання бруньок ці пагони укорочують на 10-15 см. Це викличе зростання великої кількості плодових гілочок. В результаті кущі будуть плодоносити з липня до кінця вересня. Врожай значно зростає і звичайні сорти набувають ознаки ремонтантної.
Використовуючи подвійну обрізку, на кущах залишають не більше чотирьох плодоносних пагонів і восьми заміщаючих. Якщо кущі виходять загущені, кількість пагонів зменшують. Подвійна обрізка підходить для багатьох сортів. Але в Середній смузі, де доводиться пригинати пагони до землі на зиму, вона гірше підходить.

Малина – по різних квартирах
Є ще особливий спосіб: роздільне вирощування на двох грядках. На одній ділянці залишають тільки сильні, здорові пагони молодої малини, а на другому – тільки плодоносні пагони. На наступний рік ділянки міняють місцями.
В результаті шкідники і хвороби просто зникають навіть без обприскувань. Врожайність значно зростає, розміри ягід збільшуються. Кущі менше затінюються. Так що варто спробувати і цей спосіб.

Вернуться в «Вирощування малини»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость