Калієва селітра – добриво. Застосування

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 23.06.2017, 22:01

Калієва селітра - одне з найпопулярніших добрив у всьому світі. Все тому, що воно містить і азот, і калій, так необхідні овочам і плодовим деревам. Це добриво практично не містить шкідливих для грунту речовин, а значить, застосовувати його можна якомога частіше, ніж прості добрива. Коли ще не було хімічного виробництва цього добрива, селяни готували йому заміну, змішуючи золу і гній.

Для чого воно потрібно? Калій і азот - два з трьох макроелементів, необхідних кожній рослині. Тому калієва селітра - дуже цінне добриво. Особливо враховуючи, що максимальна потреба в фосфорі виникає в другу половину літа.

Калій, перш за все, покращує всмоктувальну здатність коренів, тобто після його внесення рослини краще живляться, а значить, і краще плодоносять. Азот дозволяє швидко наростити листову масу. Застосовують його як основне добриво і для підгодівлі, в тому числі і позакореневих. Але найкраще його вносити рано навесні і в першу половину літа.
Звичайне дозування - 20 г на м2, хоча багато що залежить і від грунту. Якщо крім неї використовуєте сечовину або аміачну селітру, то дозування калієвої селітри треба зменшити. Підживлення влітку проводять раз в 12-15 днів, розводячи 25 г селітри на 10 л води. Вони особливо ефективні, якщо рослини утворюють мало бутонів і зав'язей або плоди повільно наливаються. Тоді калієва селітра просто необхідна. Підживлення бажано проводити або ввечері, або рано вранці, в суху погоду. Гранули обов'язково треба закласти в грунт або провести після підгодівлі рясний полив.
Перед внесенням треба взяти до уваги, що калієва селітра підсилює цвітіння і плодоношення. Тому, якщо у ваших рослин цінуються вегетативні частини (щавель, кріп, салат і ін.), То застосовувати її під такі культури не варто. Інакше ваш город перетвориться в клумбу.
Купуючи калієву селітру, треба пам'ятати, що вона сильний окислювач. Зберігати її треба в герметичних пластикових пакетах і залізних відрах, далеко від горючих речовин. Тримайте добриво подалі від вогню, батареї або навіть лампочки.
Найкраще купувати добрива стільки, скільки знадобиться для підгодівлі і взагалі не зберігати. Вносити бажано в гумових рукавичках, а при позакореневому підживленні захистити обличчя респіратором.

Вернуться в «Мінеральні добрива: види, схеми застосування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость