Мінеральні добрива необхідні рослинам

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 errror » 20.05.2017, 22:06

Добрива потрібні всім без винятку рослинам. Навесні для підтримки бурхливого зростання в першу чергу потрібні азотні добрива. Всякий поважаючий себе садівник підгодовує свої рослини сечовиною або аміачною селітрою. Що краще – суперечки точаться досі. Одне достеменно відомо – сечовина містить більше азоту і вигідніше купувати її. Але аміачна селітра містить азот у двох формах – швидко доступним і довгограючим. Тому що краще, сказати складно.
З добривами треба бути обережніше. Перебір з азотними призводить до того, що у рослин падає імунітет і вони сильніше хворіють. Напихати надмірно рослини азотними добривами не на користь здоров'ю. У другу половину літа азотні добрива шкідливі, так як в цей час наливаються плоди, а азот стимулює ріст пагонів. Тому азотні добрива вносять весною та суворо дотримуються дозування, зазначеного на упаковці. Тоді від них буде тільки користь.
Підгодовуючи рослини, треба враховувати і погоду. Якщо температура повітря менше +10° С, то підживлення буде малоефективним, а значить, даремно витратите час і гроші. Треба почекати, поки грунт прогріється. А ось фосфор можна вносити і в холодну погоду. Суперфосфат добре поглинається рослинами і підвищує їх стійкість до холоду.
Вносити добрива теж треба правильно. Зазвичай садівники їх розсипають по поверхні грунту. В результаті – гроші на вітер. Азотні добрива обов'язково розводять у воді і поливають потім в борозенки. По-іншому їх можна вносити лише під розпушування грунту.
Стебла рослин бажано не змочувати, так як вони можуть просто згоріти від розчину. Після підгодівлі важливо організувати своєчасний полив овочів та ягідників, щоб коріння не отримали опіків.

Найважливіші підживлення

Виноград підгодовують на стадії трьох-п'яти листочків аміачною селітрою, 20-30 г на 10 л води; перед цвітінням азофоскою або нітрофоскою 40-60 г на 10 л води; по зав’язям з дрібний горох діамофоскою, 30-40 г на 10 л води.

Огірки поливають частіше інших овочів, а тому підгодовувати можна теж частіше, але три головні підживлення – при появі перших вусиків, при перших бутонах і при дозріванні перших огірків − краще не пропускати. Звичайна підживлення – коров'яком, іноді з добавкою 1 спіч. коробка нітрофоски.

Помідори обожнюють азотні добрива. Але коли вони починають достигати, азот краще виключити з раціону. Найважливіше підживлення − при появі бутонів і під час дозрівання перших плодів.

Морква не любить азотні добрива. Її краще підгодовувати нітрофоскою або діамофоскою. Також не зайвим буде вносити під розпушування золу.

Вернуться в «Мінеральні добрива: види, схеми застосування»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость