Осінь: перекопувати ділянку або залишити до весни?

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 admin » 01.10.2016, 21:08

Зараз багато телеведучих, які нібито безвилазно працюють на своїх ділянках, пропонують нам не копати город лопатою. Замість цього рекомендують використовувати поверхневе розпушування грунту або просто мульчування її гноєм, соломою або іншими органічними матеріалами. Чи так це? Давайте розберемося!
Чомусь учасники телепрограм з ведення садово-городніх робіт забувають при цьому згадати, що під мульчею (будь-якою) щосили розмножуються слимаки. А по весні мульчу треба згортати в сторону, щоб грунт прогрівся.
Я ж помітив іншу тенденцію: врожайність моїх городніх грядок після перекопування набагато вище, ніж при мінімальній обробці. А прихильники мінімальної обробки заявляють, що багато овочів їм не треба, достатньо і того, що виростає при такому підході.
Є у відмовників перекопування і ще один підводний камінь: при перекопуванні грунту восени у величезній кількості гинуть шкідники, які влаштувалися на зимових квартирах. Поверхнева обробка до них не дістає.
І проблем з шкідниками в цьому випадку більше, ніж при перекопуванні. Крім того, поверхневе розпушування не дозволяє ефективно боротися з бур'янами. Дістати кореневища з глибини можна тільки за допомогою лопати або вил. Плоскорізом Фокіна коріння тільки подрібнюються, в результаті бур'яни будуть рости ще пишніше.
Зате мінімальним розпушуванням можна обмежитися на ділянці, чистої від бур'янів: після картоплі, капусти та інших культур, у яких міжряддя і так часто рихлити, а рослини - підгортати.

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость