Як вивести хрін з ділянки

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 errror » 08.11.2016, 21:14

Позбутися цієї рослини дійсно нелегко. Недаремно ж по місцях його розташування інколи ведуть археологічні розкопування, адже він вказує, що колись, дуже давно тут жили люди, які садили хрін поблизу свого маєтку. Минули віки, нещадний час змінив все довкола, але хрін так і залишився. Інколи цю властивість використовують для боротьби з балками і розмиванням ґрунту: посадіть хрін, і він згодом розростеться настільки, що затримуватиме увесь змитий ґрунт, отож балки просто перестануть існувати.
Щоб позбутися хрону, слід ретельно видалити усе його коріння з ґрунту, а це потребує багаторазових перекопувань. Часто це помилково роблять лопатою, яка розрізає його на дрібні шматки, тільки збільшуючи їхню кількість (якщо окремі не вибрали, а вибрати усе викопане не вийде), і за якийсь час знову з'являються проростки. Перекопування доводиться повторювати. Тому використовуйте для цього не лопату, а вила для копання. Встромивши їх до зони коріння, витягніть його із ґрунту. Найкраще робити це після дощу, коли ґрунт м'який і все легко виривається. І, звичайно, на молодих рослинах навесні, повторюючи цю операцію багаторазово, в міру їхнього проростання, не даючи їм зеленішати, адже позеленіле листя завдяки процесу Фотосинтезу дає змогу рослинам поповнювати запас елементів живлення. А так ми поступово виснажуємо шматок коріння. На цьому ґрунтується ще один спосіб одержання рівного, красивого коріння для консервації. Викопавши його, обдирають грубою тканиною всі бруньки знову закопують. Такі рослини майже не дають порості, а корені виходять рівними й товстими.
Заслуговує на увагу і досвід Г.А. Скоряка з м. Вінниці, який, навпаки, мріє про вирощування 350-500 ц хрону. Він рекомендує простий спосіб виведення хрону. Після ретельного викопування засіяти ділянку багаторічними травами (конюшина, люцерна, еспарцет тощо). Хрін не витримує затінення і гине. Проростають лише окремі рослини, які необхідно викопати вручну. З-поміж хімічних засобів ефективний гербіцид суцільної дії - раундап.
Додамо, що за можливості використання трактора вивести хрін можна культивацією (коли культиватор зі стрілчастими лапами підрізає коріння) з наступною глибокою оранкою (плуг загортає пошматоване коріння на глибину 30-35 см, звідки йому важко проростати), і вибиранням вилами поодиноких сходів із розпушеного ґрунту. Повторюючи цю операцію кілька років, хрону можна поступово позбутися.

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость