Найбільш розповсюджені проблем висадженої розсади

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 17.05.2016, 19:01

Не завжди красива і здорова розсада залишається такою після висадки її в грунт. Раптом ні з того, ні з сього починає чахнути, втрачає листочки і зав'язі. Давайте розглянемо про найпоширеніші проблеми висадженої розсади.

1. Сонячні опіки
Все б добре, але висаджена розсада не тільки звільняє місце на підвіконні, але може викликати справжній головний біль. Так, наприклад, якщо ви погано загартували розсаду, то вона може сильно постраждати від сонячних опіків. Виражається це в появі білих плям на листі. Причому побіліти може вся рослина.
Врятувати можна тільки злегка постраждалі рослини. Для цього їх під корінь потрібно підкормити сечовиною: 10-20 г на 10 л води. Це викликає швидке зростання нових, вже пристосованих до сонця, листя і пасинків.

2. «Теплий» прийом шкідників
З радістю зустрічають висаджену розсаду хрущі і капустянка. Постраждалі рослини в'януть і гинуть. Що цілком природно, тому що їх корінцями закусили ці грунтові шкідники. Якщо медведку можна помітити по подзьобаним ходам, то хрущі діють по-партизанськи, непомітно.
Щоб розправитися з цими розбійниками, можна полити розсаду розчином Актари: 4 г на 10 л води. А ще краще під час пересадки занурити розсаду в розчин Антихрущ.

3. Як боротися з вітром
Багато шкоди розсаді може принести вітер. Він ламає рослини або просто їх замотує до повної знемоги. Справитися з недугою можна тільки підгодовуючи рослини суперфосфатом і сірчанокислим калієм: по 20 г на 10 л води. А ще краще навколо кожної рослини увіткнути по три кілочка, на які натягують газети, скріплені кільцем за допомогою степлера або скріпок.
У такому кільці рослини частково захищені від вітру, та й більшу частину дня прикриті від сонця. В результаті рослини добре приживаються і нормально ростуть, рано починаючи плодоносити.

4. Якщо холодно
Багато шкоди розсаді завдають нічні заморозки. Від яких розсада або біліє або навіть чорніє. У помідорів стебло і листя можуть стати фіолетовими. Підвищити стійкість до заморозків можна за допомогою підгодівлі суперфосфатом.

5. Зневоднення
Розсаді у відкритому грунті загрожує зневоднення, так як коріння ще не прижилися на новому місці, а листя воду випаровує. Тому рекомендується висаджувати розсаду правильного віку (помідори 55-60 днів), так як доросла розсада має більший запас вологи і менше ризикує загинути від нестачі води.
Висаджену розсаду треба поливати кілька разів на тиждень. А якщо такої можливості немає - замульчувати грядки соломою або перегноєм.

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость