Щеплення овочевих рослин: які підвої краще, техніка, інструменти

Описание: Вирощування овочів у відкритому грунті. Поради, обмін досвідом, консультації

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 4 (+4/−0)
Повідомлення: 216
З нами: 1 год

Сообщение #1 Lariska » 16.12.2016, 12:33

Пропоную почати нову тему стосовно щеплення овочевих рослин, навіяну темою про пошук компаньйонів на покупку підвоя для дині. Гадаю буду багатьом корисна інформація, хто на що прививає, який сорт як себе веде в якості підвоя, де купувати ті самі підвої. Чи відрізняються врожаї отримані з щеплених рослин. Для мене ця тема стала відкриттям лише після прочитання на цьому форумі, але я вже загорілась і шукаю більше інформації стосовно щеплень. Тож буду вдячні всі хто поділиться своїм досвідом та порадами.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 10 (+10/−0)
Повідомлення: 191
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #2 eddbit » 16.12.2016, 21:12

Знайшов гарні відео на якому показані способи щеплення кавуна на гарбуз

phpBB [youtube]

phpBB [youtube]

phpBB [youtube]

phpBB [youtube]
Живу как умею и другим не мешаю

garyon
garyon
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 6 місяців 13 днів

Сообщение #3 garyon » 16.12.2016, 22:39

пишуть що в такий спосіб росте гірше (або язички або зближення)

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 10 (+10/−0)
Повідомлення: 191
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #4 eddbit » 18.12.2016, 09:00

Графік проведення щеплення баштанних за часом (з повідомлень з іншого форуму):

1. На щеплення висаджуємо розсаду орієнтуючись на свій регіон та місце вирощування – теплиця або відкритий грунт. (Орієнтовно – ранній термін з 20-х чисел квітня, пізній - по середину травня).
2. Висіваємо насіння прищепи (кавуни, дині).
3. Через чотири дні висіваємо насіння підщепи (гарбуза, лагенарії...). Для чого потрібен розрив у часі – щоб зрівняти розсаду – гарбуз росте швидше.
4. У віці 14 (+/- 2) днів приблизно, у розсади пара сім'ядольних листочків і один справжній, приступаємо до щеплення (згідно технології «язичком» чи ще зближення).
5. Через чотири дні стискаємо стебло прищепи – кавуна, дині (для кращого переходу на корені підщепи – гарбуза чи лагенарії).
6. Ще через чотири дні відрізаємо повністю стебло прищепи нижче щеплення.
7. Ще через чотири дні прибираємо обв'язку/кліпси і підв'язуємо до опори.
8. На всіх стадіях щеплення - рослини вдень тримаємо на сонці.
9. У відкритий грунт висаджуємо, коли мине загроза поворотних заморозків або під плівкове укриття.

Формула:
Х -час висадки прищепи,
Х+4 дні - термін висадки підщепи,
Х+14(+/- 2) щеплення Y,
Y+4 дні - стискуємо стебло прищепи,
Y+4, + 4 дні - відрізаємо стебло прищепи,
Y+4, + 4, +4 дні - знімаємо обв'язку, підв'язуємо до опори.

Х+4+14(+-2)+Y+4+4+4 = Прищеплена розсада.

Разом - 26-28 днів.
Живу как умею и другим не мешаю

Motyr
Motyr
Повідомлення: 9
З нами: 8 місяців 12 днів

Сообщение #5 Motyr » 18.12.2016, 12:23

Обов'язково хочу що-небудь прищепити в цьому році, ну нехай не буде плодів, хоча б спробувати як це робиться.

Kapelka
Kapelka
Повідомлення: 42
З нами: 8 місяців 6 днів

Сообщение #6 Kapelka » 18.12.2016, 18:53

Прочитала, загорілась, ще почитала, ніби зрозуміла, але не вияснила стосовно сортів. Зрозуміла що варто щеплювати кавун на лагенарію, але не зрозуміла чи важливі сорти тої самої лагенарії і кавуна. Чи можна будь-які?

Lariska
Аватара
Lariska

Сообщение #7 Lariska » 18.12.2016, 19:10

Розбираюся сама, і ніколи ще нічого не щеплювала, але хочу і це гадаю головне. Сама вже начиталась і нібито зрозуміла що прищеплювати бажано не сорти, а гібриди, маю на увазі кавун має бути гібридом, а не лагенарія.

Alona
Аватара
Alona
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 72
З нами: 9 місяців 19 днів

Сообщение #8 Alona » 19.12.2016, 15:23

По информации найденной на просторах сети для себя уяснила, что прививка бахчевых дает ощутимые результаты. А относительно на что прививать, то тут спорных моментов много, но в общих чертах: арбуз рекомендуется прививать на лагенарию, огурец – на тыкву фиголистную, дыню – на тыкву типа «Волжская серая» и гибридную дыню F1.

Nesmeyana
Nesmeyana
Повідомлення: 32
З нами: 7 місяців 17 днів

Сообщение #9 Nesmeyana » 20.12.2016, 20:55

Розповім як робила щеплення. Було все в перший раз, але завдяки допомозі чоловіка, і всупереч страхіттям, все пройшло успішно. Спочатку висівають насіння кавуна. Якщо будете прищеплювати на лагенарію, то сійте її разом з кавунами - сходить повільно. Принаймні у мене так було. Якщо прищеплюєте на сірий волзький гарбуз, то його сіють після кавунів днів через 5 - сходить і розвивається швидко.
Прищеплювали в "укол" і "зближенням". В інтернеті багато відео і статей на цю тему, можна подивитися. Я, навряд чи, краще розповім. Ну, якщо коротко, про щеплення "укол".
Після того як на сіянцях з'являться справжні листочки, гострою бритвою обрізається підщепа над листочками, а прищепу (кавуни) під листочками, залишаючи невеликий пеньок. Бритвою пеньок обрізається навскоси з 2-х сторін. У центрі підщепи, між сім'ядолями робиться прокол гострою дерев'яною паличкою. Я використовувала паличку від суші, загостривши її з усіх сторін. В прокол вставляємо кавунчик, розташовуючи сім'ядольні листочки кавуна над сім'ядольними листочками гарбуза.
Місце щеплення обв'язується стрічкою поліетиленової плівки і смужкою тканини від старого гольфу або колготок. Це мені сподобалося більше, місце щеплення не пережимається під час зростання рослини. Обв'язку залишала до висадки на грядку.
Після щеплення обприскувала рослини водою. У горщик вставляла з боків тоненькі бамбукові палички, вкривала пакетом. Низ пакету прикріплювала до горшка гумкою. Тепличка готова. Рослини ставимо в світле місце. Дня через 4, знімаємо гумку з горщика - пакет просто тримається на паличках, даючи повітрю потроху потрапляти всередину. Після того, як на кавуні з'являться нові листочки, знімаємо пакет на кілька годин в день, привчаючи до сухого повітря. Якщо необхідно, то обприскуємо рослина, або поливаємо. Потім пакет забирається геть.
Висаджувала рослини на теплу грядку. Прочитала, що кавуни розумні рослини - формувати їх не треба. Вони самі знають, куди і як їм рости, і скільки плодів зав'язувати. Тому кавуни не формувала, із завмиранням серця стежила, як батоги заповнюють весь баштан і думала, що все - не бачити мені великих кавунів. Але ні. Таких великих кавунів у мене ніколи не було, незважаючи на холодне літо і майже повну відсутність комах-запилювачів. Бджілкою довелося працювати самій. Запилювати кавуни потрібно вранці, до 12-ти годин. Ну от якось так...
Будуть питання, запитуйте. Я спробую відповісти. Так, ще - всі листочки гарбуза, які виросли під щепленням, потрібно прибирати. Інакше до кавуна справа не дійде - все на себе буде тягнути гарбуз. Коротше кажучи, щеплені рослини нас дуже порадували. Росли міцними, незважаючи на прохолодну погоду, менше хворіли. Так що рекомендую повозитися з щепленням. Думаю - не пошкодуєте!

Lariska
Аватара
Lariska

Сообщение #10 Lariska » 06.02.2017, 11:02

Вже замовила поліетиленові прищепки для утримання розсади. Ля мене як для новачка гадаю допоможуть мені у спробі щепити кавники та диньки, а про успіхи чи невдачі обіцяю поділитись на сторінках форуму.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Irisha
Irisha
Повідомлення: 24
З нами: 4 місяця 26 днів

Сообщение #11 Irisha » 06.02.2017, 14:59

Як цікаво, навіть не задумувалась про те що можна щеплювати не лише дерева а і кавуни та дині, дуже хочу спробувати

Werdikt
Werdikt
Повідомлення: 21
З нами: 7 місяців 14 днів

Сообщение #12 Werdikt » 06.02.2017, 17:15

я вибрав щеплення "в прокол", там з термінами посіву не помилишся: спершу сієш лагенарію, плекаєш її до двох справжніх листків, або просто – поки стебло не стане досить товстим. Потім замочуєш і сієш кавуни або що там у тебе, через два дні вони сходять і на третій день, поки сім'ядольні листя ще не розпустилися, можна зрізати і прищеплювати.

Tosik
Tosik
Повідомлення: 27
З нами: 7 місяців 19 днів

Сообщение #13 Tosik » 06.02.2017, 17:21

А мені б навчиться добре вирощувати звичайні огірки, помідори і перці. Підібрати хороші сорти, зробити гарні грядки, трохи автоматизувати теплицю і т. д. Отримати хороші смачні плоди з хорошим урожаєм. А так. Сенс цих рухів (щеплення, перещеплення), якщо ще не навчився просте вирощувати. Від простого до складного, але не навпаки. Так що цікава тема але на про мене, на жаль.

Viano
Viano
Повідомлення: 10
З нами: 7 місяців 23 дня

Сообщение #14 Viano » 09.02.2017, 15:03

В Україні використання щеплення на овочевих культурах ще досить слабо поширене, але вже є і ті, хто оцінив переваги такого підходу. Одним з найбільших виробників, які вирощують щеплені овочі, є «Уманський тепличний комбінат», де побудували навіть власний центр щеплення. Інші тепличні господарства теж цікавляться даною технологією, але поки тільки пробують свої сили в ній. Також є кілька фермерів, які вирощують кавуни з застосуванням підщеп компанії. При цьому сам процес щеплення народні умільці навчилися проводити власноруч. Звичайно, щеплення займає великий відсоток в структурі собівартості продукції, так і технологія вирощування такої розсади ще не відпрацьована на промислових площах, але перспективи розвитку ринку вже видно неозброєним поглядом. Чого варто тільки економія на засобах захисту рослин, зменшення кількості технологічних операцій і
додаткова надбавка в урожаї, не кажучи вже про збереження нервових клітин керівників і працівників. Майбутнє – за новими технологіями, і виграє завжди той, хто йде в авангарді, а не плентається в хвості. Тому не бійтеся пробувати і експериментувати.

Veterok
Аватара
Veterok
Повідомлення: 27
З нами: 7 місяців 1 день

Сообщение #15 Veterok » 09.02.2017, 15:42

Оскільки мій досвід, хоча і перший, був вдалим, то розповім, як я робив:
Взяв канцелярський ніж з висувним лезом (лезо від небезпечної бритви типу "Нева", можливо, краще). Нічим не дезинфікував, тільки під водою сполоснув.
Шкрябав під сім’ядольним листям, у мене між грунтом і листям були стебла достатньої для цього довжини. Знаю, що багато хто любить досипати прямо до самих листків, тому, можна шкребти під першим справжнім листом.
Тільки перед тим, як пошкребти, я зрізав ножем тонкий шар епідермісу, таку вузеньку смужку довжиною десь 1-1,5 см, і тільки потім шкрябав, розширюючи як би область зрощування. І так - на обох рослинах.
Потім притискав стебла один до одного і затискав защібкою. В кільце прищіпки вставляв бамбукову паличку, фіксуючи таким чином, прищеплену пару. І обов'язково поливав.
Через 5 днів пережимав одну з рослин, більш слабку, плоскогубцями, щоб більше соків діставалося іншій рослині, таким чином привчаючи потихеньку до переходу живлення від двох коренів.

Vovik
Vovik
Повідомлення: 24
З нами: 7 місяців 25 днів

Сообщение #16 Vovik » 09.02.2017, 16:17

Як я зрозумів умовно можна розділити щеплення в "укол" і "зближенням" – який легше для новачка і чому? І взагалі з чого почати, коли, що потрібно бо хочеться спробувати «похімічити».

Lutik
Lutik
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 14

Сообщение #17 Lutik » 09.02.2017, 20:38

Второй сезон занимаюсь прививкой огурцов и арбузов. В прошлом году привил штук 500 огурцов, арбузов. Часть продал, на рынке пока не жалуются. Арбузы привитые на лагенарию на моем песке Огонек на одном кусте 2 по 3,9 кг 1 5,3 кг. Огурцы в теплице отличный результат. Конечно на черноземе все и так хорошо растет поэтому не всем эта тема будет интересна. Сейчас хочу еще немного клипсов купить. Покупал в Николаеве через Сландо в 2014 году но телефон где-то посеял. Если будут вопросы по огурцах арбузах отвечу. Помидоры, баклажаны, перец не прививал, нет семян подвоев и информации по их прививке тоже нет. То что показывают на ютубе можно легко сделать и самому, но у меня получается только арбузы и огурцы.

Вернуться в «Вирощування овочевих культур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость